Ježíškova pošta na Božím Daru tradičně štempluje vánoční přání

Letos již po třicáté spustí na božím Daru v Krušných horách svůj provoz Ježíškova pošta. V místním infocentru bude štemplovat speciálním vánočním razítkem vánoční přání, pohlednice a dopisy, které odtud poputují do všech koutů Česka i do celého světa.

Vánoční stromeček, kapr i kometa

První vánoční razítko na Božím Daru znázorňovalo vánoční stromeček. Za třicet let se tady vystřídaly všechny vánoční motivy včetně kapra, zvonečku či svíčky. Nechyběly ani dárečky.

Vánoční razítko otiskovalo také biblické náměty jako narození Krista, příchod Tří králů nebo vánoční kometu.

Vánoční razítko s Ježíškem či andělem

Nejvíce prostoru během třiceti let fungování Ježíškovy pošty dostal na razítku pochopitelně malý Ježíšek, symbol zdejší vánoční pošty. Letos vánoční razítko tiskne anděla se stuhou s nápisem Boží Dar.

Autorem andělského motivu razítka je akademický malíř, grafik, scenárista a režisér Jan Ungrád. V jeho tvorbě přitom nechybí ani filmová a televizní tvorba, například Domeček u tří koťátek, Jak postavit sněhuláka, Kryštof a nebeský kůň a další.

Andělské razítko pro každého

Kompletní sada otisků všech vánočních razítek pošty je jako sběratelská rarita k vidění v muzeu na Božím daru. Vánoční razítko s andělem však může získat úplně každý, a to od pátku 1. do soboty 23. prosince. Stačí vložit vánoční přání, pohlednici nebo dopis s adresou a známkou do obálky a vhodit ji do schránky Ježíškovy pošty na Božím daru.

Zájemci o vánoční razítko mají také možnost poslat obálku na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar. Vánoční zásilku tady orazítkují vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět. Zaměstnanci Ježíškovy pošty, tedy místního infocentra se snaží, aby byl každý otisk perfektní. I proto se v razítkování střídají. Opatřit razítkem několik set kilogramů Ježíškovy pošty není jen tak.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *