Je to radost ta naše kočička

Je nás pět! Už nějakou dobu s námi naše doma sdílí i drobná kočička Rozárka. Je z našich chlupáčů nejmenší, ale rozhodně je nejvíc divoká. Je divoká, ale tak trochu jinak, něžně a sladce. Je to holka s divokým srdcem. Není divu, narodila se totiž na ulici.

Je to potvora

#JeToPotvora
ale hlavně #JeToRadost

Naše Rozárka a ti další

Náš černý kocour Faust je velká osobnost a jako takový náš nový přírůstek nevítal úplně s nadšením. Už je to hodně přes rok a kocour si od kočičky stále drží trochu odstup. A to měla být původně jeho nevěstou, společnicí kočičím životem a parťákem ve společném doma. Člověk míní, život mění.

Náš (kastrovaný) kocour si na kočičku zvykl, ale oženit se s ní odmítl. Jinak to má náš pes, druhá čtyřnohá holka u nás doma. Ta je s kočičkou zhruba stejně stará, možná proto si s ní víc rozumí. Má sice o nějakých padesát kilo víc, ale jsou chvíle, kdy se spolu holky dokonce mazlí. Vypadá sice jako pes baskervillský, ale je to mazel každým coulem.

Náš mazel, co jenom vypadá jako pes baskervillský

Umazlená je i kočička Rozárka, je to povětšinou přítulná a vděčná kočička. Přestože nezapře své divoké srdce ani brzké dětství strávené v ulicích Ostravy, přestože je to potvora, přináší nám především radost. Je to radost!

Jen se podívejte, jak taková radost vypadá v praxi…

Fotogalerie od kocoura plná radosti s Rozárkou

#JeToRadost

A my ji máme moc rádi.

Tohle je naše výzva, výzva pro ty, kteří váhají, zda se ujmout nějakého koťátka či kočky z ulice, potažmo z útulku.

Jasně, s kočkou si přivedete domů kus šelmy, divoké a nezkrotné, ale i v tom je ta krása. Každá kočka je osobnost a vy se od ní můžete inspirovat. S kočičkou jistě dostanete i dávku divoké, nespoutané, přesto bezpodmínečné, milé a možná i mazlivé lásky. Poznáte, co je opravdová láska.

Po ulicích se toulá plno opuštěných koťat, lidé bohužel opouštějí i dospělé kočky, třeba jen ze sobeckých důvodů. Útulky praskají ve švech. Na každém rohu je nějaká kočička, která bude vděčná za trochu jídla, tepla a především lásku, kterou možná od lidí ještě nezažila.

Letmý dotek, krátké pohlazení, blízkost někoho, komu na nich záleží – to vše dokážou celým svým divokým srdcem ocenit. Kočka je starost, ale vaši péči vám vždy mnohonásobně vrátí. Především #JeToRadost.

V hledání radosti a štěstí – držíme packy všem, kočičkám i lidem.

Také jste poznali, jakou radostí je kočka z ulice?

Dali jste domov koťátku z ulice, staráte se o kočku, o kterou se ostatní starat odmítli? Užíváte si divokou lásku nezkrotné kočičky, která však ve vašich rukou zkřehla a ukázalo vám, co je to ta pravá něžnost?

Podělte se o jeho příběh, staňte se i vy inspirací ostatním. Dejte nám zprávu dolů do komentářů nebo nás přímo kontaktujte tady!

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *