Jak jednoduše vylepšit byt? Máme 4 praktické tipy

Domov by měl poskytovat více než přístřeší a bezpečné zázemí. Měl by být nejenom funkční, ale také útulný. Mělo by v něm být příjemně. K tomu postačí docela málo, pořádek, přívětivé barvy nebo sympatické doplňky. Příjemnou atmosféru bytu mohou podpořit i drobnosti, například bytové textilie, polštáře, závěsy nebo třeba tapety.

1. Oživte byt pomocí barev a vzorů

Vyměňte vybledlé závěsy, zpestřete gauč novými polštářky, anebo rovnou přemalujte nudné zdi novou barvou. Pokud chcete vylepšit byt, můžete zkusit i tapety. Jsou k dostání v mnoha barevných i tematických varicích. Nejenže povýší byt na novou estetickou úroveň, ale fungují také jako zvuková izolace a zabraňují tepelným ztrátám.

2. Pořiďte si nadčasové koberce

Také koberec představuje praktickou izolaci, která zajišťuje, že máme nohy v teple. Již to stačí pro pocity pohody, ovšem koberec je také rafinovaným prvkem interiéru. Využít můžete i několik menších koberců, které v místnosti svými barvami a vzory vytvoří zajímavou kombinaci.

Barevným motivem koberce skvěle doladí každý byt, dokonce i tam, kde žijí domácí mazlíčci. Moderní superjemné koberce dokážou odolávat nečistotám a snadno se čistí. Jen nechte kočky, ať je otestují.

3. Přidejte pokojové rostliny

Rostliny nabízejí ten nejjednodušší způsob, jak oživit interiér. Jako mávnutím čarovného proutku vylepší vzhled místnosti, postarají se o živou atmosféru prosycenou kyslíkem a pročistí vzduch. Pokojovky fungují jako přírodní čističky vzduchu. A jestli chcete udělat i něco pro kočky, vyberte si třeba nezničitelný a nadčasový zelenec, anebo exotický šáchor, vodomilnou pokojovku se vzhledem palmy.

4. Vytvořte úložný prostor

Příjemné pocity v interiéru zajistí pořádek a prostor. Ten můžete získat díky novým řešením pro uložení věcí, které také zajistí snazší úklid. Můžete přidat police nebo skříňky, vybavit se různými úložnými boxy nebo koši na odkládání věcí. Můžete si také pořídit některé z mnoha chytrých úložných řešení, jako jsou kontejnery na podlahu, oddělovací příčky s poličkami, závěsné koše na zdi apod.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *