James Middleton, bratr vévodkyně Kate, přiznal těžké deprese. Jeho psi jsou součástí terapie

James Middleton je nejmladším ze sourozenecké trojice Middleton. Jeho sestry Pippa a především Catherine, Kate, vévodkyně z Cambridge jsou sice mnohem známější, přesto ani pohledný James neunikne hledáčku fotografů a bulvárních novinářů. Stejně jako sestry Pipa a Kate i James se narodil do rodiny britské smetánky, a tak nikdy netrpěl nouzí. Začátkem roku 2019 však přišel s přiznáním, že ho sužují deprese. Otevřeně své deprese popsal pro Daily Mail a popsal i to, jak proti depresím bojuje.

Deprese mohou potkat každého

Psychické potíže se nevyhýbají ani privilegovaným, jen se o tom většinou nedozvíme. O to překvapivější je odhalení britského listu Daily Mail, který přinesl osobní svědectví samotného Jamese Middletona, nejmladšího syna Carole (63) a Michaela (69) Middletonových. Ten pro Daily Mail detailně popsal své deprese, které mohou mít příčinu paradoxně i v tom, z jaké rodiny pochází. I přesto, že tvrdě pracuje, nikdy nepřekoná slávu své starší sestry Kate. Manželka korunního prince Williama patří k těm nejslavnějším osobám Británie, ale i celého světa. Od dětství se navíc potýká s dyslexií a minulý rok mu byla diagnostikována porucha pozornosti ADD.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený James Middleton (@jmidy),

Deprese James označuje jako rakovinu mozku a své zkušenosti s nimi líčí nějak takto:

„Musel jsem se nutit ráno vstát a jít do práce. Tam jsem jen zíral do prázdna a odpočítával každou minutu, jak jsem se chtěl zase vrátit zpátky domů. Nedokázal jsem vyřešit nejjednodušší úkoly, odpovědět na nejjednodušší otázky, odepsat na nejjednodušší emaily. Nedokázal jsem komunikovat s nikým, ani se svými nejbližšími.” Není divu, že se v depresivních stavech James objevily i myšlenky na sebevraždu.

Sebedestruktivní myšlenky donutily Jamese vyhledat odbornou pomoc. Prvním krokem bylo uvědomění, že svůj boj nezvládne sám. Tím se objevila naděje, že by se s pomocí z bezvýchodné situace mohl přece jenom dostat. A povedlo se.

S depresemi se James potýká od roku 2016 a nyní věří, že svůj boj proti démonům v mysli může vyhrát. Dozrál také do fáze, kdy se rozhodl svůj příběh zveřejnit. Proč?

Hlavy dohromady

Heads Together. Tak zní název charitativní organizace s patrony v podobě Kate, prince Williama a prince Harryho, která usiluje právě o to, aby se o psychických potížích otevřeně mluvilo. Nejde jenom o deprese a otevřenost, organizace aktivně pomáhá psychicky nemocným. Právě Heads Together označil James jako jeden z důvodům, proč své psychické potíže veřejně sdílí.

James Middleton se pak pojí ještě s další charitativní organizací. Je to organizace Pet As Therapy, ve které společně se svoji fenkou Ellou působí jako dobrovolník. Pet As Therapy využívá principů canisterapie, aby prostřednictvím psů přinášela radost nejenom jejich majitelům, ale i lidem, kterým radost chybí nejvíc.

Ella Jamese Middletona je tak canisterapeutický pes. Jamesovi je společnicí posledních 10 let a také s ním absolvovala všechny terapie, na jeho cestě k psychické pohodě. Sám James její roli v procesu svého uzdravování vyzdvihl, ostatně na zotavení se dle Jamese výrazně podíleli všichni jeho psi – vedle Elly i Inca, Luna, Zulu a Mabel.

Slovy Jamese: zvířata jsou pro člověka způsobem, jak překonat stres, nevěnovat mu pozornost. Zvířata jsou zdrojem klidu, vzbuzují pocity bezpečí a pohodlí. Na svém instagramu uvedle, že dle odborníků canisterapie, felinoterapie a další zooterapie pomahají člověku, aby si uvědomil svoji hodnotu, vzbuzují sebedůvěru, pomáhají zvládat emoce a navodit emoční rovnováhu. Podílejí se na psychické stabilitě, sebeuvědomění, ale zlepšují i komunikační vlastnosti a schopnosti spolupráce a socializace.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený James Middleton (@jmidy),

Kdo je James Middleton?

James Middleton se narodil 15. dubna 1987. V roce 2019 tak oslaví své 32. narozeniny. Je to podnikatel, majitel společnosti Boomf, vyrábějící oblíbené sladkosti marshmallow s originálním fotografickým potiskem. Jeho další společnost Cake Kit Company se zaměřuje zase na koláče a další sladké pochoutky na přání, své sladkosti například spojil s módními giganty Jigsaw a Ralph Lauren. Mimo to působí i v dalších potravinářských společnostech Nice Cakes, Nice Wine a Nice Group London.

We Just Discovered James Middleton's Instagram Account & We're In Love!

Na rozdíl od sestry Kate Middleton, která se sňatkem s princem Williamem stala jednou z nejoblíbenějších členů britské královské rodiny, a sestry Pippy Middleton, která si sňatkem s bohatým finančníkem zajistila miliardářský život pro sebe i své potomky, je James Middleton svobodný. Přestože je díky svým sestrám již čtyřnásobným strýcem, otcem doposud není.

Jeho vyvolenou by se mohla stát o sedm let starší televizní moderátorka Donna Air, se kterou se schází (a rozchází) poslední čtyři roky. Se slavnou partnerkou by James vyženil i 13 letou dceru Freyu, kterou má Donna Air z předešlého vztahu s miliardářem Damianem Aspinallem. Svatba však nejspíš není na pořadu dne, ačkoliv kdo ví. James se dnes cítí silnější než kdy dřív. A nakonec je rád i za náročné životní období, kdy se potýkal s psychickými potížemi, protože díky tomu ví, že je dokáže zvládnout. Nyní si je vědomí svých silných stránek i slabin a je tak vědomější než předtím. Dnes je dle svých vlastních slov vděčný za zkušenosti posledních let. Nebyly možná pozitivní, ale vedly k pozitivním výsledkům a tak to stálo za to. Svoji upřímnou zpověď a poselství James shrnuje slovy:

„Je OK nebýt OK.“

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. (Hvězdičkujte!)

Loading…

Zdroje: vlastní poznatky a zkušenosti, literatura, internetové zdroje, více…

Internetové zdroje: 

/1/ Bohemian Rhapsody. Cinemart.cz [online]. 2018 [cit. 2018-12-25]. Dostupné z: http://www.cinemart.cz/filmy/bohemian-rhapsody/

/3/ SPÁČILOVÁ, Mirka. RECENZE: Ať Mercury zpívá. Muzika přebíjí v Bohemian Rhapsody banality. iDnes.cz [online]. 2018 [cit. 2018-12-25]. Dostupné z: https://kultura.zpravy.idnes.cz/bohemian-rhapsody-queen-rami-malek-freddie-mercury-recenze-poj-/filmvideo.aspx?c=A181101_092134_filmvideo_ts

Obrázky:

Zdroj úvodního obrázku: Instagram Jamese Middletona

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter…

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v literatuře i v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné veterinární péče. Jsme jenom chovatelé, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.