Jak neztrácet optimismus ani v karanténě? 7 tipů od Popelky

V dubnu se slaví Světový den knihy. A přestože je karanténa v plném proudu, není důvod na tento svátek zapomínat. Naopak, čtení je ideální aktivitou v každé době, v době krize obzvlášť. Je to zábava i způsob, jak se snadno a rychle přenést do jiných časů, jak zapomenout na vlastní trable, třeba přes trable hrdiny knižního příběhu.

Ať je situace jakákoliv, optimismus je vždy způsob, jak danou situaci zvládnout co nejlépe. S optimismem můžou zase pomoci knížky a dokonce i knižní blogeři. Ti nabízejí inspiraci a příhodné knižní tipy. A nejenom to.

Kocourovo knižní putování a jeho objevy

V rámci Světového dne knihy jsme se po stopách knižních blogerů vydali i my s kocourem. Co na tom, že pouze virtuálně? Žádali jsme blogery o knižní tipy, ale ptali jsme se i na to, jak prožívají současný stav. Tak jsme se dostali k blogerce Markétě z blogu Popelčiny knížky. Ta na svém blogu nenabízí jenom recenze knih či divadelních představení, ale také cestovatelské tipy a další články.

Za pozornost stojí aktuální Popelčin článek, kde nabízí způsoby, jak neztrácet optimismus. A čtení oddychových knih je pouze jedním ze sedmi způsobů, které Popelka předkládá. Navrhuje také mj. rukodělnou činnost, například ruční práce, pečení nebo zahradničení, tedy aktivity, které zaměstnají ruce a uleví tak hlavě od negativních myšlenek.

Na další tipy se podívejte přímo do článku…

Popelčiny tipy pro pohodu, nejenom ty knižní

Markétu alias Popelku jsme žádali o knižní tipy a také jsme se ptali na to, jak karanténu prožívá ona sama a zda nám poradí, jak současnou situaci ustát při psychickém zdraví. Marcela nám doporučila především vykašlat se na mediální masáž stran koronaviru. Nám i všem do karantény poslala i další povzbuzující slova:

Média jen povzbuzují stresování se věcmi, které stejně nedokážeme změnit. Přijít na jiné myšlenky skvěle pomáhá sport nebo třeba ruční práce a nejrůznější kutilství. A občas není na škodu pustit si nějakou reality show, která funguje jako takový výplach mozku. Netflix je jich plný a, co si budeme povídat, občas takovýhle nenáročný obsah potřebujeme vidět všichni.

Možností, co dělat v karanténě, je nepočítaně. Já třeba pravidelně cvičím, vařím a peču, šiju nebo uklízím. Stačí, když si člověk řekne, co má rád nebo co by se chtěl naučit, a pak už si jen najde cestu, jak toho dosáhnout.:-)

Stále je tu také čtení jako ideální aktivita na doma. Tím spíš, že existuje tolik různých žánrů knížek a člověk se může u čtení nejen bavit, ale i vzdělávat. Ačkoliv já osobně jsem ten druh čtenáře, kterého to za krásného počasí táhne s knížkou ven do parku.

Jak prožívá karanténu blogerka?

Momentálně pracuju z domova, takže trávím v bytě víceméně 24 hodin denně. Výhodou je, že můžu vstávat o něco později, jelikož nejedu do práce. Zároveň to však znamená i výrazné omezení mých běžných aktivit. V podstatě mám ale klasický pracovní režim s osmihodinovou pracovní dobou, kterou si podle potřeby můžu rozložit.

Každopádně tím, že jsem doma, mnohem víc cvičím a taky víc peču, na což normálně nemívám čas. Řekla bych, že čtu víceméně stejně, možná i o něco míň, protože někdy nejsem v té správné čtenářské náladě.

Přesto Marcela číst nepřestává, nepřestává ani blogovat a vytvářet videa, kde o své čtení referuje. Nechybí ani březnový přehled přečtených knih:

Přečteno BŘEZEN 2020

Video: Popelčiny knížky: Přečteno březen 2020

BLOGY | KNIŽNÍ TIPY | KNIŽNÍ BLOGY | PŘÍBĚHY

BLOGY, BLOGY A ZASE BLOGY… Kocour nazul boty a vydal se do světa, aby něco poznal. A že toho k poznávání je, dokonce i ve světě virtuálním. Nejenom knižní blogeři, ale i lifestyle blogeři, food blogeři, cestovatelé, pejskaři, kočkomilové a další milovníci zvířat, kteří své poznatky a zkušenosti sdílí na blogu a sociálních sítích, jsou zdrojem vrnivé inspirace. A jaké nabízejí příběhy! Zdaleka nejde jenom o kočičí příběhy. Objevujte s kocourem svět, sice virtuální, ale svět, kde je dobře.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *