Interesantní kočičí plemena, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Něžné, elegantní i výstřední kočky

Kočky, fascinující tvorové rozmanité krásy, kterou reprezentují různá kočičí plemena. Každé plemeno má svou vlastní krásu, stejně jako charakteristické rysy a osobnost. Přesto si uchovává i vše, pro co kočky tak milujeme. Pokud se řadíte mezi milovníky koček, jistě oceníte malou exkurzy do interesantních kočičích plemen, něžných, elegantních, ale i výstředních…

Interesantní kočičí plemena

Ragdoll: Krása v náručí

Ragdollky jsou proslulé svou mimořádnou klidností a tendencí takřka se rozpustit v lidském objetí Ostatně již jejich název pochází z toho, že když je vezmete do náruče, mohou zůstat úplně uvolněné a téměř bez svalového napětí, jako hadrové panenky. Tyto něžné kočičí krásky mají hedvábnou, středně dlouhou srst a oči, které vám pohlédnou až do duše.

Sphynx: Bezsrstý klenot

Sphynx je bezesporu výstředním plemenem. I když jsou známí svou téměř neexistující srstí, mají zajímavou kůži, která je hřejivá a sametová na dotek. Sphynxové jsou energičtí a odvážní kočičí mazlíčci, kteří v kočičí domácnosti bývají v centru pozornosti, a velmi rádi. Tyto kočky jednoduše dokážou vyčarovat úsměv na tváři každého, kdo se s nimi setká.

Maine Coon: Velká, ale něžná Američanka

Maine Coon je jedním z největších kočičích plemen, reprezentantem lesních koček s původem v USA. Je proslulá svou něžnou povahou a inteligencí, avšak zaujme primárně majestátným vzhledem. Tato kočka je vskutku veliká. Na velikosti jí dodává i dlouhá srst, která pro tuto lesní kočku plnila v minulosti i ryze praktické funkce. V teple kočičí domácnosti vyniká naopak zejména její estetika. Mainka je však především skvělým společníkem, kterému se pro jeho hravost nebo schopnost učit různé psí kusy říká i kočkopes.

Skotská klapouchá kočka
Foto: Skotská klapouchá kočka, zdroj: Pixabay.com

Scottish Fold: Rozkošná křehkost

Charakteristickým znakem Scottish Fold, tedy skotské klapouché kočky jsou její uši. Dodávají ji roztomilý vzhled. Jde o klidné kočičí plemeno, milé kočky, které se dobře snášejí s dětmi i ostatními zvířaty. Jejich zvláštní vzhled a milá povaha z nich dělá příjemné domácí mazlíčky, kteří nad ostatními vyčnívají svou rozkošnou křehkostí.

Bengálská kočka: Divoká vášeň

Bengálská kočka vypadá, jako by právě unikla z divoké džungle. Jejich vzorovaná srst a oči plné intenzity života vyvolávají dojem divočiny. Také jejich povaha je spíše hravá a aktivní, ale o žádné divoké šelmy nejde. Přestože jde o tzv. hybridní kočky s přímými příbuznými v divočině, představují výjimečné domácí mazlíčky, kteří se skutečně s lidmi i pomazlí. Přesto se bengalské kočky podobají malým kočkovitým šelmám, což je činí výjimečným dílem přírody.

Perská kočka: Královská elegance

Perské kočky jsou synonymem krásy a elegance. Mají krátký, hustý kožich a výrazné kočičí oči. To jim stačí k tomu, aby člověka okouzlily. Jsou to navíc pohodoví a klidní mazlíčci, kteří si rádi užívají lenošení na pohodlném místě. Jejich elegantní krása jednoduše koresponduje s jejich povahou kočičí královské výsosti.

Která je nej? Samozřejmě, že ta, kterou máte doma. Nezáleží na konkrétním plemenu, každá kočka je jedinečná a do života přináší jedinečné kouzlo. Stává se jedinečnou součástí každé domácnosti, která jí otevře dveře.

 

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *