Ani moc ani málo. Ideální je bydlení tak akorát, ale jak na to?

Interiér podle posledních módních trendů? Takový se za chvíli omrzí. Móda je pomíjivá, bydlení by mělo být nadčasové. Můžete si sice pohrát s interiérovými doplňky, dekoracemi a sezónními prvky, ale nábytek by měl vydržet podstatně déle než aktuální trendy. Stylový interiér je takový, který obstojí i v nejnáročnější zkoušce času. Obstojí vaše bydlení?

Ať žije minimalismus (nejen) v bydlení

Čisté linie a jednoduchost. Takové parametry nese minimalismus jako směr v architektuře, designu i stylu života. Takové parametry má nadčasový nábytek s decentním vzhledem, který je propracovaný do nejmenšího detailu. Jednoduchý nábytek skvěle zapadne do každému interiéru, hodí se ke každému interiérovému stylu. Odpovídá filosofii minimalismu, která eliminuje nadbytečné věci. Současně však vyzdvihuje význam těch, které za to stojí.

Minimalismus do centra pozornosti nestaví předměty, dům či byt, ale člověka, obyvatele a uživatele daného interiéru. Ti se mají cítit příjemně a lehce, ideálně v harmonii se svým okolím. Ostatně prapůvod minimalismu lze najít v tradiční japonské kultuře a zen buddhismu, který se zaměřuje na vnitřní podstatu věcí, hledání harmonie a lehkost jsou zen buddhismu vlastní.

Bydlete chytře

Prázdný prostor je stejně důležitý jako nábytek a interiérové doplňky, které ho mohou skvěle doplnit, ale také snadno zahltit. Ani moc, ani málo. Stejně jako funkcionalismus, i minimalismus interiér zjednodušuje, ale využívá přitom důmyslného technického řešení. Odkládá zbytečnosti, ale nebojí se chytrého zařízení.

Chcete si zjednodušit a vylepšit bydlení, ale nechcete zbytečně utrácet? Jděte na to chytře. K dispozici máte nejrůznější slevové kódy, Smarty sleva se přímo nabízí! Proč by i cena nemohla být harmonická?

Posviťte si na svítidla

Světu vládne skandinávský interiér, který přirozeně nese prvky minimalismu. Je typický prostorností a záplavou světla. Světlé tóny bydlení sluší vždy, ovšem světlo samotné hraje v bytě klíčovou roli. Spolu s teplem je právě světlo základním kamenem útulného domova.

Nejenom skandinávský styl, žádný styl bydlení se proto neobejde bez svítidel, která teprve v bytě vytvářejí tu správnou atmosféru domácí pohody. Světlo svíčky nám v moderní době opravdu nestačí, ač i to dokáže z hlediska pohody divy.

Tak trochu v pozadí stojí stojací lampy, které ladí právě v kombinaci s minimalistickým nábytkem. I decentnímu nadčasovému interiéru vdechnou originální kouzlo, postarají se o styl i pohodovou náladu. Jen se podívejte!

Inspiraci na prosvětlený interiér a svítidla najdete na internetu mnoho, my jsme tentokrát inspiraci hledali v eshopu Sconto. Cena přitom může být překvapivě příjemná, zvláště, když využijete Sconto slevový kód.

Není součástí redakčního obsahu. Slouží jako komerční sdělení.

NOVÉ ČLÁNKY · ČESKO · OBJEVUJTE!

4.9/5 - (8 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *