Harry a Meghan mají novou práci: Budou tvořit pořady pro Netflix

Na začátku roku vzbudili poprask, když se vzdali oficiálních povinností ve Velké Británii. Spustili tak největší krizi v britské královské rodině od tragické nehody princezny Diany v roce 1997. Harry a Meghan se netěšili ze zvýšené pozornosti médií, která však jejich rozhodnutím ještě posílila. Megxit se stal v bulváru námětem číslo jedna na dlouhý čas. Samozřejmě se objevily spekulace o finanční nezávislosti páru na britské monarchii. Až v září 2020 však přišla zaručená zpráva o tom, co bude slavná dvojice dělat. A překvapivě půjde o média.

Úvodní foto: Instagram The Duke and Duchess of Sussex

Harry a Meghan na Netflixu – Bude Meghan zase herečka? – Netflix

Harry a Meghan na Netflixu

Streamovací služba Netflix, která má 193 milionů předplatitelů ve 190 zemích, nevyužívá slavné osobnosti poprvé. Harry a Meghan navážou například na amerického exprezidenta Baracka Obamu a jeho manželku Michelle. I ti od roku 2018 tvoří pro Netflix obsah, letos například film Crip Camp o horkém kandidátovi na Oscara 2021 v kategorii dokumentární tvorby. Nyní se televizními hvězdami a filmovými producenty stanou vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Vedle dokumentů se budou starat a dohlížet na vytváření nejrůznějších pořadů včetně programů pro děti.

Harry a Meghan ve svém prohlášení přímo uvedli, že je pro ně jako pro nové rodiče tvorba inspirujících rodinných pořadů důležitá. Dle Netflixu se budou soustředit na příběhy a témata, která se jich osobně dotýkají. Dokonce se již pustili do tvorby přírodovědeckých dokumentů nebo animovaného seriálu o inspirativních ženách.

Bude Meghan zase herečka?

Přestože by se dvojice mohla objevit i před kamerou, Meghan jako bývalá herečka rovnou vzkázala, že k původní profesi se vracet nehodlá. Netflix odmítl uvést finanční odměnu vévody a vévodkyně. Jak upozornil americký deník New York Times, musel páru nabídnout lepší podmínky než společnosti Disney, Apple nebo NBC Universal. I s těmi totiž vévoda a vévodkyně o spolupráci v tichosti údajně jednali.

Netflix

Společnost byla založena v roce 1997, sídlo má v Los Gatos v Kalifornii. V lednu 2019 Netflix získal 140 milionů předplatitelů, v 190 zemích světa. V Česku je dostupný od ledna 2016.

Literatura

  • Harris, A.: Královská revoluce: Kate a Meghan: Přežije monarchie příliv prosté krve? Praha: Mladá fronta, 2019. ISBN: 978-80-204-5505-5

Internetové zdroje

/1/ Tisková zpráva: Princ Harry a Meghan budou tvořit pořady pro Netflix. ČeskéNoviny.cz [online]. Praha: ČTK, 2. září 2020 [cit. 2020-09-06]. Dostupné z: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/princ-harry-a-meghan-budou-tvorit-porady-pro-netflix/1928311

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Úvodní foto: Instagram The Duke and Duchess of Sussex

Harry a Meghan mají novou práci: Budou tvořit pořady pro Netflix

Na začátku roku vzbudili poprask, když se vzdali oficiálních povinností ve Velké Británii. Harry a Meghan se netěšili ze zvýšené pozornosti médií. Megxit se však stal v bulváru námětem číslo jedna. O to překvapivější je jejich práce pro Netflix.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Olivové mýdlo

„Obyčejné“ mýdlo má své místo v každé domácnosti. Universální pomocník působí i proti virům

Přírodní olivové mýdlo hýčká pokožku, přitom ji dokonale čistí. Myje od nečistot, poradí si dokonce…

Les

Inspirováno přírodou: Energie a síla lesa. Jak si doma zařídit svěží vzduch?

Stres a únava na nás útočí ze všech stran. Vyvětrat, vyčistit vzduch a nabít ho novou energií je snadné. Pomůže aromaterapie a esenciální oleje. Inspirací nám může být síla lesa, les, který nabízí novou energii, povzbuzení, posílení i projasnění mysli.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.