Skip to content →

Grumpy Cat – věčně naštvaná kočka, která vydělává miliony

Je to jedna z nejslavnějších a nejbohatších koček světa a jistě také jedna z těch nejzamračenějších. Má natolik zamračený výraz, že lidé nemohli uvěřit, že její fotky jsou reálné. Když to její majitelé dokazovali, videa s touto kočkou se začala tak rychle šířit, že se doslova přes noc stala velkou kočičí celebritou jako Grumpy Cat (z anglického překladu mrzutá, zamračená – naštvaná kočka).

Grumpy Cat nebo Tardar Sauce?

Ve skutečnosti se Grumpy Cat jmenuje Tardar Sauce. Její pravé jméno je v angličtině zkomoleninou výrazu tatarská omáčka a odkazuje na pozoruhodnou barvu kožíšku této slavné kočky.

Narodila se 4. dubna 2012 v USA a ještě tentýž rok se stala celebritou. To potvrdila i společnost MSNBC, která ji v roce 2012 udělila titul Most Influential Cat.

Naštvaná kočka se od té doby objevila na mnoha reklamních předmětech, produktech i v televizních reklamách. V roce 2013 se Grumpy Cat dokonce objevila na titulní stránce Wall Street Journal. Ve stejném roce se v USA začal prodávat nápoj Grampuccino, asi nepřekvapí, že tváří tohoto nápoje byla ona naštvaná kočka. Posléze majitelé Grumpy Cat na výrobci nápoje Grampuccino, společnosti Granade vysoudili v přepočtu téměř 15 milionů korun za to, že motiv jejich kočky nezdobil jenom Gramppuccino, ale také další produkty. Tak silná je ochranná známka Grumpy Cat. Mj. se spojuje i s komerční značkou krmiva Friskies.

Proč je naštvaná kočka naštvaná?

Naštvaná kočka má nepřirozený výraz, tak nepřirozený, že její fotky byly považovány za montáž. Později se ukázalo, že naštvaný výraz je opravdu reálný a nespíš je odrazem genetické poruchy označované nanismus. Tato porucha však kočku nijak neomezuje, žije naprosto běžný život, až na to, že je celý internet plný fotek a videa Grumpy Cat. Grumpy Cat sice opravdu vypadá rozmrzele, ale povahou je to dle jejich majitelů hravá a mazlivá kočička, zdání klame…

Asi nepřekvapí, že Grumpy Cat má svůj profil na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích. Píše se o ní i na české wikipedii. Má také vlastní web, kde její majitelé mj. vysvětlují původ kočky. Přestože vzhledem nápadně připomíná plemeno Ragdoll nebo Perskou kočku, je to obyčejná domácí kočka. A přestože má kvůli své poruše jinak stavěné zadní nohy, může normálně chodit, není to munchkin.

LOLcat

Laught out laud – smát se nahlas můžeme z různých důvodů a jedním z nich jsou jistě i kočky. LOLcat tak v podobě vtipných fotek sklízejí úspěch po celém internetu. Jsou vtipné často i díky trefným hláškám a krátkým komentářům, které z lidského pohledu nabízejí to, co si asi kočka na fotce myslí. První lolcat byla nejspíš britská kočka s komentářem „ I can haz cheezburger?“ z roku 2006, avšak Grumpy Cat jí směle konkuruje. Ten její mrzutý výraz prostě nepotřebuje komentář. Přesto fotky Grumpy Cat řada ironických komentářů doplňuje, zpravidla nechybí ani pravopisné chyby, protože kočka přece nepřemýšlí o gramatice…

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Grumpy Cat (@realgrumpycat),

Grumpy Cat je také jako stvořená pro meme – vtipné, ironické až sarkastické obrázky, které se po internetu a zvláště sociálních sítích šíří jako lavina. Meme mají co nejjednodušeji vystihovat nějaké emoce, je jasné, o jaké emoce v případě naštvané kočky jde.

Obr. zdroj: https://www.grumpycats.com/

Aktualizace k 18.5.2019

Některé dny jsou mrzutější než jiné...

Tak uvedli majitelé Grumpy Cat zprávu o tom, že slavná kočka odešla za duhový most. Odešla v důsledku infekce ledvin 14. května 2019. Bylo jí sedm let. Dle jejího manažera vydělala svým majitelům za svůj život v přepočtu 2,3 miliardy korun. Její majitelé zmínili miliony lidí po celém světě, které Grumpy Cat dokázala rozesmát i v těch nejtěžších chvílích.

Zpráva o jejím odchodu se objevila na Instagramu s poznámkou, že v myšlenkách svých fanoušků bude dál.

To se potvrdilo téměř okamžitě, když o odchodu Grumpy Cat informovala i ta největší světová média, například The Telegraph, The Guardian, slavná CNN nebo britská BBC.

Odchod Grumpy Cat jenom potvrzuje, jak velká celebrita to byla. Zprávu o odchodu Grumpy Cat převzala i česká média:

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. (Hvězdičkujte!)

Loading...

Kocour Doma

Sdílíme kočičí, ale také psí a člověčí zážitky. Přáli bychom si, aby vám přinesly radost stejně tak, jako ji přinesly nám. Naše společné chvilky nás naplňují vrnivou, příjemnou a hebkou spokojeností. Třeba budou i pro vás malou inspirací k životu jako v bavlnce.

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter...

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Náš web má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. 

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena.

reklama

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Published in All Slavné kočky