Fuchsie Liberec: kvetoucí výstava oslní krásou nejenom zdatné pěstitele

V libereckém Zahradnictví Jiřího Pevného se v létě tradičně představují kouzelné fuchsie, pelargonie a další květiny v celé své kráse. I letos je zde k vidění přes tisíc kultivarů fuchsií různých barev a tvarů, které jsou právě v období prázdnin v plném květu.

Krásnější už být ani nemohou. To je také důvod, proč je právě teď nejvhodnější doba na prohlídku výstavy fuchsií nebo nákup rostlin. Letos má jít navíc o poslední výstavu květin v Liberci, takže budou k zakoupení i vystavené mateční rostliny.

Úvodní foto: Pixabay.com

Tradiční výstava květin Liberec – Fuchsie – Výstavy fuchsií v Česku

Tradiční výstava květin

V minulých staletích byly fuchsie květinami honosných šlechtických sídel a aristokratů, postupně se přesunuly na venkovské zahrádky. Dříve zdobily takřka každé vesnické stavení, dnes je jich podstatně méně. Důvodem je jistě náročnost křehkých krásek, ale i nabídka exotických rostlin, kvůli kterým se na tradiční květy zapomíná. A je to škoda. Pojďme si kouzelné fuchsie připomenout a pokochat se jejich krásou. Nemusíte se přitom pouštět ani do náročného pěstování, stačí se vydat do Liberce, resp. Starých Pavlovic (Hrdinů 590/36), do Zahradnictví Jiřího Pevného, jednoho z významných českých pěstitelů fuchsií.

Fuchsie: potěšení smyslů i srdce

Fuchsie Liberec, resp. liberecká výstava fuchsií si za dlouhá léta získala celou řadu příznivců, přilákala tisíce milovníků fuchsií a také z návštěvníků milovníky fuchsií udělala. Právě na libereckou výstavu se také odkazují manželé Suchardovi z Podkrkonoší, kteří se pěstování fuchsií věnují téměř dvacet let. Na své malebné zahrádce, na kterou každoročně zvou v rámci Víkendu otevřených zahrad, jim v současnosti dělá radost několik set kultivarů.

Vystavené květiny jsou v Liberci také k prodeji, ať již jde o fuchsie, pelargonie, achimenes, denivky, monardy, floxy či další trvalky. Výstava byla zahájena se začátkem prázdnin, otevřeno je od pondělí do neděle od 10 do 17 hodin, pouze ve středu je zavřeno.

Výstavy fuchsií v Česku

V Zahradnictví Jiřího Pevného v Liberci bude až do poloviny srpna vystaveno přes 1 200 kultivarů fuchsií, 300 pelargónií a 120 achimenes. Na výstavu fuchsií láká i Zahradnictví Petro Mělník, kde výstava potrvá do konce prázdnin. Pokud by vám to bylo málo, můžete se vydat i na druhý konec České republiky, také zámecký park Buchlovice v létě tradičně zdobí kvetoucí fuchsie. Sbírka fuchsií v Buchlovicích čítá aktuálně asi 1 400 druhů a patří mezi ty nejvýznamnější ve střední Evropě. I tady v létě tradičně připravují úchvatnou kvetoucí výstavu fuchsií, potrvá až do konce září.

Květiny našich babiček

Těšili se z přízně našich babiček, byly pozapomenuty, abychom je dnes objevovali znovu. Zpravidla jde o nenáročné rostliny, rezistentní vůči chorobám a škůdcům s nádhernými květy, které se hodí i k řezu. To jsou květiny našich babiček půvabné krásy se špetkou nostalgie. Rozmarná a křehká fuchsie, která vyžaduje opravdovou zahradnickou péči a specifické místo, je v tomto případě výjimkou potvrzující pravidlo. Kráska, původem z Jižní Ameriky však za to stojí, na náhodou byla ozdobou šlechtických dvorů.

Jak zlepšit vzduch v interiéru

Zdravý domov: 5 tipů jak zlepšit ovzduší v interiéru

Znečištěné ovzduší? Ano, vzduch ve městech není právě nejčistší. Vzduch uvnitř budov je však až…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

Internetové zdroje

/1/ Fuchsie Liberec (oficiální web) [online]. Fuchsie Liberec, 2020 [cit. 2020-07-01]. Dostupné z: http://www.fuchsieliberec.cz/

/2/ Fuchsie všude kam se podíváte! Kam na výstavy květin? Kudyznudy.cz [online]. Praha: EMPRESA MEDIA, 22. května 2019 [cit. 2020-07-01]. Dostupné z: https://www.kudyznudy.cz/aktuality/fuchsie-vsude-kam-se-podivate-kam-na-vystavy-kvet

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Fuchsie Liberec: kvetoucí výstava oslní krásou nejenom zdatné pěstitele

V Liberci se v létě tradičně představují kouzelné fuchsie, pelargonie, achimenes, denivky, monardy, floxy či další trvalky v celé své kráse. I letos je zde k vidění přes tisíc kultivarů fuchsií různých barev a tvarů, které jsou právě v období prázdnin v plném květu. Krásnější už být ani nemohou.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.