Akce roku FOR PETS 2020: Veletrh pro domácí mazlíčky je za dveřmi

Původní jarní termín veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata byl zrušený. Koronavirus narušil mnohé plány a původní jubilejní 10. ročník vyhlášené akce také. Nyní je však jediný odborný veletrh v Čechách, který se zaměřuje na chov domácích zvířat, na dohled. Začátek září bude patřit chovatelům a jejich zvířecím miláčkům.

FOR PETS 2020 proběhne v náhradním termínu 3. až 6. září 2020. Tradičně se uskuteční na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Svátek zvířat představí vše pro čtyřnohé, ale i dvounohé nebo beznohé mazlíčky. Nejde o veletrh vyhrazený pro psy a kočky, nevynechává žádná domácí zvířata.

Veletrh – Chovatelé – Program – Zajímavosti

Veletrh živý jako žádný jiný

FOR PETS je akce pro všechny chovatele psů a koček. A nejenom to. Je to akce také pro ty, kteří se teprve nějakého toho domácího mazlíčka chystají pořídit. Zaměřuje se na chov domácích zvířat v nejširším měřítku, vedle psů a koček se tak orientuje i na papoušky a další exotické ptactvo, plazi, obojživelníky a jiná terarijní zvířata, akvaristiku, drobné savce i hlodavce.

Pro návštěvníky se na letňanském výstavišti připravuje to nejlepší ze světa domácích mazlíčků. A nejenom domácích mazlíčků. Přímo na veletrhu FOR PETS je k zakoupení široký výběr chovatelských potřeb, vedle klasického i speciálního krmiva, jde i o veterinární přípravky nebo kosmetiku. Pestrost nabídky ještě zvyšují designové doplňky nebo zvířecí móda. Návštěvníci zde poznají i různé služby a vychytávky pro domácí mazlíčky, například zaměřené na dopravu, vybavení domácnosti nebo zábavu mazlíčků v podobě originálních hlavolamů.

Akce láká i na trendy a nejzajímavější novinky těch největších hráčů na trhu, ale současně seznámí i s nováčky oboru, malými specializovanými firmami i průkopníky inovací. Dává příležitost k setkání se zkušenými chovateli, ale i odborníky.

Video: FOR PETS 2019 (Youtube)

Vše, co chovatele zajímá

Pokud si lámete hlavu s tím, čím krmit svého mazlíčka, například jaké granule vybrat pro psa či jaké pamlsky používat pro výcvik, na veletrhu FOR PETS jistě najdete odpověď. Nikde jinde nemáte k dispozici tak komplexní nabídku krmiva. Váš pes bude moct ochutnat granule a další krmivo světových značek, ale i české granule, například granule Nativia. Konzervy, pamlsky, specializované krmivo nebo potravinové doplňky, ale i bylinné preparáty samozřejmě budou k dispozici také.

Na své si přijdou milovníci módy i luxusního vybavení. To aby to doma i venku bylo s chlupáčem stylové. Ovšem seznámíte se i z nejrůznějšími sporty a budete se moct zeptat na cokoliv, co vás zajímá, nebo právě napadne. Objevíte nové způsoby zábavy i psí sporty, například mushing s musherem Janem Hvízdalem. Osaháte si originální i praktické potřeby pro zvířata, také hračky a kynologické pomůcky pro výcvik a sport, vybavení pro canicross, bikejöring nebo scooter, specializované postroje pro psy, plovací vesty pro efektivní plavání psa, pláštěnky a thermo oblečky a mnoho dalšího.

Katalog vystavovatelů FOR PETS 2020 tady…

BROCAST #50 - Jan Hvízdal

Video: Jan Hvízdal, vůdce psí smečky (Youtube)

Akční doprovodný program

Čtyřdenní přehlídku chovatelských potřeb a služeb pro zvířata doplní i doprovodný program FOR PETS. Jeho součástí jsou zajímavé přednášky s  tématy jako: papoušci v nouzi, mořské želvy, ježci, prasátka chovaná v domácnosti aj.

Návštěvníky čekají také praktické workshopy a semináře s odborníky na výživu, ale i výcvik zvířat. Chystají se ukázky práce záchranářských, asistenčních a vodících psů, ale i ukázky fyzioterapie, agility, frisbee, puller sportu, hersenwerku nebo dogdancingu – dogdancing s Lenkou Zábranskou, Bárou Koblihovou, Ivetou Ištvánkovou nebo Terezou Dědkovou.

Představí se tým Běhej se psem nebo veterinární záchranná služba PET Medic. Zajímavé podněty o chovu zvířat v praxi, například řešení problémového chování psů a koček, psychologie pro zvířata doplní informace zaměřené na psychické i fyzické zdraví. Tradiční medicínu na veletrhu bude provázet i medicína alternativní, tradiční čínská medicína, akupunktura nebo Bachova terapie pro zvířata.

Australian shepherd Brandy - dog tricks video

Video: Dog dancing a psí triky (Youtube)

Návštěvníci se psy se mohou těšit i na různé soutěže o zajímavé ceny. V pátek se uskuteční Staff Bull Show – ukázky sportů pro plemena typu bull. Součástí veletrhu budou i výstavy drobných zvířat – morčat, králíků nebo hlodavců. V rámci akce se chystá i umísťovací výstava koček a přehlídka psích útulků. Nadace na ochranu zvířat, spolupořadatel veletrhu se spolu s dalšími institucemi postará i o propagaci ochrany a práv zvířat. V rámci doprovodného programu se představí i psí asistenti a záchranáři, umělci nebo sportovci.

Co zajímavého na veletrhu najdete?

Tipy na chovatelské potřeby a produkty, které nejspíš neznáte, ale rozhodně stojí za pozornost, nabízí soutěž GRAND PRIX. Do soutěže je přihlášena například designová bouda pro psa, která souží i jako lavička. Originální design boudy pochází z dílny Dogwood. Na praktickou a lokální stránku se zaměřila firma Dogs and fun, která představuje užitečnou outdoor psí lékárničku Løype, která se hodí na každý výlet se psem. Psí lékárnička z odolného softshellu s nepromokavým zipem obsahuje dezinfekci, botičky, pinzetu na klíšťata, vybavení na ošetření psa, léky i manuál první pomoci. Co všechno na veletrhu najdete?

Tlapka TV - Co patří do psí lékárničky?

Video: Co patří do psí lékárničky? (Youtube)

Značka Manahu přináší na veletrh inteligentní hračky a hlavolamy pro psy, které mají formou hry rozvíjet psí inteligenci, schopnost řešit problémy i jemnou motoriku. Dřevěné hlavolamy na veletrhu doplňují i další zajímavé produkty a vychytávky, například ty ekologické: pelíšky pro psa z přírodních materiálů značky FUNKY DOG, ekologické stelivo pro domácí mazlíčky BEDCELL nebo bambusové ECO misky AKINU.

Psí hlavolam My Intelligent Dogs Dvě věže

Video: Psí hlavolam Dvě věže (Youtube)

Rozhodně byste neměli přehlédnout ani žlutou stužku FUNKY DOG. Žlutá služka je signálem o tom, pes potřebuje prostor. Může mít i podobu mašle, motýlka na vodítku, případně šátku nebo vestičky. Upozorňuje na potíže, které psa omezují v kontaktu s jinými psi nebo lidmi. Pokud takového psa potkáte, měli byste vědět, že se mu máte vyhnout. Takový pes z různých důvodů nestojí o kontakt. Uvítá-li však něco úplně každý pes, je to osvěta o žluté stužce, se kterou můžete jako ambasador žluté stužky pomoci.

Internet:

/1/ FOR PETS (oficiální web) [online]. Praha: ABF, 2020 [cit. 2020-18-28]. Dostupné z: https://for-pets.cz/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Akce roku FOR PETS 2020: Veletrh pro domácí mazlíčky je za dveřmi

Akce roku je tu. FOR PETS 2020 proběhne na začátku září 2020 na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA. Svátek zvířat představí vše domácí mazlíčky. Nezaměřuje se pouze na psi a kočky, nevynechává žádná domácí zvířata.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (5 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *