Fauna park Horní Lipová láká na roztomilé kotě

Kotě puma americká

Soukromá zoo v Jeseníkách přes karanténu získala novou podobu. Stejně jako v jiných zoo i tady se, bez ohledu na koronavirus, prožívalo jaro naplno, a tak zde přivítali i nové přírůstky. Hvězdou se stalo kotě pumy americké.

Puma americká v Jeseníkách. A nejenom puma

Lipovská zoo patří k těm nejmenším v Česku, k vidění je zde více než čtyřicet druhů zvířat, celkem asi sto padesát jedinců. V roce 2020 se v ZOO začínají zabydlovat dva druhy drápkatých opic v nově vybudované části parku. Opičí smečku tu tvoří kosmani zakrslí, lvíčci zlatohlaví, tamaríni pinčí, dělají jim společnost třeba surikaty, mývalové, želvy nebo pštrosy.

Mezi mláďata, která přišla na svět s jarem roku 2020, patří klokani, labutě nebo mládě pumy americké. Dostalo jméno Bali a stejně jako všechna koťata vládne i toto kouzlem roztomilosti.

Protože Fauna park Horní Lipová jde tak trochu netradiční cestou sbližování člověka a divokých zvířat, i kotě pumy zde přijde do kontaktu nejenom s člověkem, ale i dalšími obyvateli zoo. Vedle těch exotických jde také o domácí zvířata, jako jsou ovce, kozy, lamy nebo třeba kočky domácí.

Člověk a zvířata v jedné zahradě

Ve Fauna parku Horní Lipová volně poletují papoušci a návštěvníci mají nezvyklou možnost pohladit si nebo nakrmit ochočeného tygra usurijského, samozřejmě pod dohledem. Konají se zde také nejrůznější akce, které se snaží přiblížit spolupráci člověka a zvířete. Vedle kulturních akcí, vzdělávacích přednášek a seminářů nabízí zahrada také možnost ubytování. V sousedství zvířat, v obci Lipová-lázně je dostupný penzion s nádherným výhledem na horský masiv Šeráku a Obřích skal, součástí je i hospoda Maštal.

Ani v zoo nechybí občerstvení, venkovní posezení nebo dětské hřiště. Jesenický Fauna park se vydal netradiční zážitkovou cestou, kterou oceňují dospělí a především děti. O co menší je areál, o to blíž jsou návštěvníci zvířatům.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *