Fauna park Horní Lipová láká na roztomilé kotě

Soukromá zoo v Jeseníkách přes karanténu získala novou podobu. Stejně jako v jiných zoo i tady se, bez ohledu na koronavirus, prožívalo jaro naplno, a tak zde přivítali i nové přírůstky. Hvězdou se stalo kotě pumy americké.

Úvodní foto: Fauna park Horní Lipová

Puma americká v Jeseníkách. A nejenom puma

Lipovská zoo patří k těm nejmenším v Česku, k vidění je zde více než čtyřicet druhů zvířat, celkem asi sto padesát jedinců. V roce 2020 se v ZOO začínají zabydlovat dva druhy drápkatých opic v nově vybudované části parku. Opičí smečku tu tvoří kosmani zakrslí, lvíčci zlatohlaví, tamaríni pinčí, dělají jim společnost třeba surikaty, mývalové, želvy nebo pštrosy.

Mezi mláďata, která přišla na svět s jarem roku 2020, patří klokani, labutě nebo mládě pumy americké. Dostalo jméno Bali a stejně jako všechna koťata vládne i toto kouzlem roztomilosti.

Protože Fauna park Horní Lipová jde tak trochu netradiční cestou sbližování člověka a divokých zvířat, i kotě pumy zde přijde do kontaktu nejenom s člověkem, ale i dalšími obyvateli zoo. Vedle těch exotických jde také o domácí zvířata, jako jsou ovce, kozy, lamy nebo třeba kočky domácí.

Člověk a zvířata v jedné zahradě

Ve Fauna parku Horní Lipová volně poletují papoušci a návštěvníci mají nezvyklou možnost pohladit si nebo nakrmit ochočeného tygra usurijského, samozřejmě pod dohledem. Konají se zde také nejrůznější akce, které se snaží přiblížit spolupráci člověka a zvířete. Vedle kulturních akcí, vzdělávacích přednášek a seminářů nabízí zahrada také možnost ubytování. V sousedství zvířat, v obci Lipová-lázně je dostupný penzion s nádherným výhledem na horský masiv Šeráku a Obřích skal, součástí je i hospoda Maštal.

Ani v zoo nechybí občerstvení, venkovní posezení nebo dětské hřiště. Jesenický Fauna park se vydal netradiční zážitkovou cestou, kterou oceňují dospělí a především děti. O co menší je areál, o to blíž jsou návštěvníci zvířatům.

Internetové zdroje

/1/ Fauna park Horní Lipová (oficiální web) [online]. Lipová-lázně: FAUNAPARK, 2020 [cit. 2020-06-08]. Dostupné z: http://zvirata.faunapark.cz/

/2/ Krňávek, P.: Zoo v Jeseníkách otevřela s novinkami. Nahlédněte dovnitř. Deník.cz [online]. Praha: VLTAVA LABE MEDIA, 22. květen 2020 [cit. 2020-06-08]. Dostupné z: https://www.denik.cz/regiony/faunapark-lipova-zoo-jeseniky-2020.html

/3/ Faunapark v Horní Lipové. Kudyznudy.cz [online]. Praha: EMPRESA MEDIA, 2020 [cit. 2020-06-08]. Dostupné z: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/faunapark-v-horni-lipove

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Fauna park Horní Lipová láká na roztomilé kotě

Soukromá zoo v Jeseníkách má získala novou podobu. Stejně jako v jiných zoo i tady prožívali jaro naplno, a tak zde přivítali i nové přírůstky. Fauna park ovládla zvířecí celebrita Bali, kotě pumy americké.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.