Fascinující svět zvířat. Objevujte ho i z pohodlí domova

Jasně, i psi, kočky a další domácí zvířata mají vlastnosti a schopnosti, kterými nás neustále udivují. Ovšem je tu nespočet dalších zvířat ve volné přírodě. I ty dokážou věci, o kterých si mi lidé můžeme nechat leda tak zdát. A kolik z těch věcí nám zůstává skryto! Existují i kultury, která některá zvířata uctívají jako božstva. Také německý teolog a psychochoanalytik Eugen Drewermann napsal pojednání o tom, že vše živé má božskou duši.

Jak vzdálený je modernímu člověku pozoruhodný svět zvířat! Naštěstí existují i cesty, jak se ke zvířatům dostat blíž. A vůbec nejsou daleko, dokonce se přitom nemusíme ani vydávat do některé zoo. Naštěstí jsou tu i zajímavé způsoby, jak si zvířata přivést domů a žasnout nad jejich schopnostmi.

Kniha – Karty – Zapojte se

Je libo kniha?

Stačí otevřít některou z úžasných knih, třeba knihu s příhodným názvem Zvířata – Zajímavosti a fakta, která obsahuje celkem 1161 zvláštností i zajímavostí o zvířatech. Ty doplňují stovky barevných ilustrací, kreseb a fotografií, ať již o kočkách a psech, koních, ptácích, hadech a mnoha dalších zvířatech, těch žijících i dávno vyhynulých. Samozřejmě nechybí ani dinosauři. Za pozornost stojí i kniha Úžasná zvířata a jejich superschopnosti.

Dávku informací, nad kterými užasnou malý i velcí nabízí i Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech (Albatros). Autorka, švédská výtvarnice a architektka Maja Säfströmová vytvořila i Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech.

Čeští Zvídavci nyní přicházejí z hravější alternativou atlasů a knih, jde doslova o hru.

Maja Säfströmová: Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech

Video: Maja Säfströmová: Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech (Youtube)

Karty: Víš, kdo jsem?

…tak nazvali tvůrci novou karetní hru o zvířatech a se zvířaty. Zábavné a vzdělávací kartičky nabízejí vedle obrázků i fascinující informace o zvířatech. Vedle sady karet nazvané příhodně Naši sousedi, které zobrazují zvířata české přírody, najdete pod hlavičkou Víš, kdo jsem? i sady karet Světoví rekordmani I nebo Světový rekordmani II, kde jsou otázky složitější a představují se i méně známá zvířata.

Princip hry Víš, kdo jsem? Spočívá v tom, aby dítě poznalo, jaké zvíře se na kartičce představuje. Dětem a dospělým se tak pozoruhodný svět zvířat otevírá v hravé a zábavné formě. Dle tvůrců to ostatně v praxi prokázaly i testy na dětech (žádné přitom nebylo zraněno).

Hithit.cz - Kartičková hra o zvířatech "Víš, kdo jsem?"

Video: Hithit.cz – Kartičková hra o zvířatech Víš, kdo jsem? (Youtube)

Zapojte se!

Podílejte se na vydání zábavné a vzdělávací hry s kartičkami Víš, kdo jsem?! Na crowdfundingovém serveru Hithit právě probíhá kampaň, ve které můžete na vydání karet se zvířaty přispět. Za svůj finanční příspěvek sadu karet Naši sousedi, Světoví rekordmani I či Světoví rekordmani II můžete získat, anebo rovnou hned několik balíků karet. Záleží na vás.

Víš kdo jsem? Příběh jedné rodiny…

Víte, které zvíře má větší oko než mozek? A které používá svůj dlouhý nos stejně, jako vy šnorchl? My už ano. Máme totiž dceru Míšu. Narodila se před pěti lety a v okamžiku, kdy se naučila mluvit, začala se ptát. Zajímala se o všechno a hlavně o zvířátka. A všechny nové informace si také pamatovala.

Využívali jsme to při cestách v autě. „Na předních nohou mám čtyři prsty, na zadních pět. Kdo jsem?“ A ona hádala. Aby se naše zásoba zajímavostí o zvířatech nikdy nevyčerpala, začali jsme je sbírat a zapisovat si je. Pak jsme k nim přidali krásné fotografie, které si naše dcery (ano, už dvě, ale jedna ještě nemluví) rády prohlížejí, přidali jsme i barevné pruhy, které označují jednotlivé skupiny živočichů (ptáci, savci, ryby apod.) A protože je nám jasné, že dřív nebo později si všechny ty kartičky zapamatují, vymysleli jsme hru, kterou ovšem nemusí nutně vyhrát ten, který všechno uhodne, ale který má štěstí a taky umí kombinovat.

Literatura

  • Úžasná zvířata a jejich superschopnosti. Praha: Fragment, 2020. ISBN: 978-80-253-4713-3
  • Zvířata a rostliny – Nový průvodce přírodou. Praha: BETA Dobrovský, 2011. ISBN: 978-80-7291-218-6

Internetové zdroje

/1/ Kartičková hra o zvířatech Víš, kdo jsem? Hithit.cz [online]. Praha: Hithit.cz, 2020 [cit. 2020-09-27]. Dostupné z: https://www.hithit.com/cs/project/8409/kartickova-hra-o-zviratech-vis-kdo-jsem

/2/ Zvíře na wikipedii [online]. Wikipedia.org, 2020 [cit. 2020-09-27]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Zv%C3%AD%C5%99e

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Fascinující svět zvířat. Objevujte ho i z pohodlí domova

Jak vzdálený je modernímu člověku pozoruhodný a fascinující svět zvířat… Přibližují ho knihy, ale i nová karetní hra Víš, kdo jsem? Zábavné a vzdělávací kartičky jsou plné fascinujících informací o zvířatech, nechybí ani poutavé obrázky.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Olivové mýdlo

„Obyčejné“ mýdlo má své místo v každé domácnosti. Universální pomocník působí i proti virům

Přírodní olivové mýdlo hýčká pokožku, přitom ji dokonale čistí. Myje od nečistot, poradí si dokonce…

Les

Inspirováno přírodou: Energie a síla lesa. Jak si doma zařídit svěží vzduch?

Stres a únava na nás útočí ze všech stran. Vyvětrat, vyčistit vzduch a nabít ho novou energií je snadné. Pomůže aromaterapie a esenciální oleje. Inspirací nám může být síla lesa, les, který nabízí novou energii, povzbuzení, posílení i projasnění mysli.

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *