Štěně

Elektronický odpuzovač klíšťat. Jak tento repelent funguje? A je účinný?

ŠtěněExistuje několik způsobů, jak svá zvířata chránit zvířata. Většina z nich je založena na chemii, která chtě-nechtě bohužel nese i toxické účinky.

Dokonce i přírodní repelenty mohou zvířeti škodit. Většina repelentů a antiparazitik vždy do určité míry zatěžuje organismus zvířete. Najdou se však i výjimky. Právě takovou výjimkou je naprosto neškodný elektrický, resp. elektronický odpuzovač klíšťat Arpalit. Jeho principem jsou ultrazvukové impulzy, takže se obejde zcela bez chemie.

 

Jak funguje elektronický repelent?


Elektronický odpuzovač klíšťat má podobu přívěsku, který se umísťuje na obojek zvířete. Většinou se využívá pro psy, je k dostání jako odpuzovač klíšťat pro psy i odpuzovač klíšťat pro kočky. Je vhodný pro psy všech velikostí, malé i velké psy, také zvířata oslabená, seniory nebo štěňata. Právě to je jeho přednost před ostatními repelenty a antiparazitiky.

Odpuzovač, který je k dispozici pod značkou Arpalit, vydává ultrazvukové impulzy. Právě tyto impulzy mají klíšťata odpuzovat. Jde o ultrazvukové vlny o frekvenci 40 Khz, které jsou pro člověka neslyšitelné a pro psa na samé hranici slyšitelnosti. Odpuzují klíšťata a další parazity v okruhu 3 metrů kolem zvířete, tak předchází samotnému napadení.

Elektronický repelent je technický prostředek s mikročipem. Obsahuje baterii s životností 1 rok. Obstojí ve vlhku i dešti, ale potopení ve vodě není možné. Před koupáním je proto nutné odpuzovač ze zvířete sundat.

Arpalit Dog - elektrický odpuzovač klíšťat -Arpalit Dog - elektrický odpuzovač klíšťatArpalit Dog - elektrický odpuzovač klíšťat

 

Jaké jsou recenze na elektronický odpuzovač?


U mnohých majitelů je elektronický repelent natolik výjimečný, že vzbuzuje pochyby o své účinnosti. Jakkoli, recenze na Heurece jsou veskrze pozitivní. Narazíme sice i na recenze s vyjádřením, že odpuzovač prostě nefunguje, ale je jich menšina. Další hovoří pro tento netradiční způsob boje proti klíšťatům. V recenzích na Heurece se dá dočíst toto:

  • „Ochrání naprosto bez problémů.“
  • „Klíšťata se neobjevila.“
  • „Jeví se jako účinný.“
  • „Zatím klíště nepřinesli.“
  • „Funguje s výhradami.“
  • „Náš pes je dlouhodobě bez klíšťat.“
  • „Uvidíme po deseti měsících, po které by měl pracovat.“

Fenka začala nosit domů blechy, koupila jsem proto tabletu u veterináře a nic. Koupala jsem ji každý den a stále klíšťata nosila. Byla jsem zoufalá a hledala jsem na internetu rady… natrefila jsem na Arpalit Dog Elektronický repelent. Konečně jsou blechy pryč. Děkuji za recenze, které jsem na tento výrobek našla. Určitě doporučuji, fenka očividně nemá žádný problém s výrobkem. Nevadí ji. A já jsem konečně po dvou měsících boje s blechami v klidu.

A jaké jsou vaše zkušenosti a názor?

 

7 EKO tipů proti klíšťatům. A nejde jen o přírodní repelenty!

S klíšťaty můžete přijít do kontaktu na těch nejdivnějších místech, zdaleka nežijí jen v lesích,…

Venčení

B-komplex jako přírodní repelent

Máme k dispozici nespočet prostředků proti klíšťatům, komárům a dalšímu nepříjemnému hmyzu. Bohužel většina těchto…

AKTUÁLNĚ | KOČKA | PES | ZAHRADA | PROTI KLÍŠŤATŮM

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče. Web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog.

Disclaimer. Tyto webové stránky mají má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními.

Affiliate Disclaimer. Nefungujeme jako eshop. Naše tipy jsou naše tipy. Doporučované produkty máme rádi a sami používáme.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Jsme také autoři, redaktoři, tvůrci obsahu, správci a provozovatelé webu.

Chceme být otevření a pravdiví. Přestože web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog, nevylučujeme ani placené formy spolupráce tak, abychom alespoň částečně pokryli náklady na provoz, správu webu a tvorbu obsahu.

Sdílíme své vlastní zkušenosti, čerpáme ze zkušeností jiných, jako zdroj využíváme i odborníky a experty z oboru, z nekomerční i komerční sféry. Nebráníme se různým formám #spolupráce, pokud nám umožní zachovat si autenticitu webu.

Těší nás, že za námi stojí partneři, kteří nám v rámci spolupráce dávají veškerý prostor pro zachování autenticity a co nejkvalitnějšího obsahu. Za to jim děkujeme.

Tags: Tipy proti klíšťatům

NECHYBÍ VÁM DOMA NĚCO?


Jak se v boji proti klíšťatům vyhnout chemii? Za vyzkoušení stojí i účinky vitamínu skupiny B. Jsou neškodné, naopak, jsou nezbytné pro zdraví psů i jejich páníčků. Vitamíny skupiny B, tzv. B-komplex údajně působí jako prevence proti klíšťatům. Funguje jako přírodní repelent. Má odpuzovat klíšťata natolik, že na člověka, také psa nebo kočku nejdou.

Pokud tedy chcete zkusit opravdu něco přírodního a šetrného proti klíšťatům, zkuste pivovarské kvasnice (pivovarské droždí) jako bohatý zdroj B-komplexu (vitamínů skupiny B). Podobnou službu jako kvasnice by měl udělat i česnek. Pro zvířata existují dokonce česnekové tablety, které kombinují výtažky s česneku právě s pivovarským droždím.

reklama

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *