Elektrický odpuzovač klíšťat. Jak funguje? A je účinný?

Existuje několik způsobů, jak svá zvířata chránit zvířata. Většina z nich je založena na chemii nebo látkách přírodního původu, které nesou toxické účinky.

Odpuzovač proti klíšťatům

Většina repelentů a antiparazitik vždy do určité míry zatěžuje organismus zvířete, ale najdou se i výjimky. Právě takovou výjimkou je naprosto neškodní elektrický odpuzovač klíšťat Arpalit. Jeho principem jsou ultrazvukové impulzy, takže se obejde zcela bez chemie.

Jak funguje elektronický odpuzovač klíšťat?

Elektronický odpuzovač klíšťat má podobu přívěsku, který se umísťuje na obojek zvířete. Většinou se využívá pro psy, je k dostání jako odpuzovač klíšťat pro psy i odpuzovač klíšťat pro kočky.

Je vhodný pro psy všech velikostí, malé i velké psy, také zvířata oslabená, seniory nebo štěňata. Právě to je jeho přednost před ostatními repelenty a antiparazitiky.

Odpuzovač, který je k dispozici pod značkou Arpalit, vydává ultrazvukové imulzy. Právě tyto impulzy mají klíšťata odpuzovat. Jde o ultrazvukové vlny o frekvenci 40 Khz, které jsou pro člověka neslyšitelné a pro psa na samé hranici slyšitelnosti. Odpuzují klíšťata a další parazity v okruhu 3 metrů kolem zvířete, tak předchází samotnému napadení.

Elektronický repelent je technický prostředek s mikročipem. Obsahuje baterii s životností 1 rok. Obstojí ve vlhku i dešti, ale potopení ve vodě není možné. Před koupáním je proto nutné odpuzovač ze zvířete sundat.

Arpalit Dog - elektrický odpuzovač klíšťat - Arpalit Dog - elektrický odpuzovač klíšťat Arpalit Dog - elektrický odpuzovač klíšťat

Jaké jsou recenze na elektronický odpuzovač?

U mnohých majitelů je elektronický repelent natolik výjimečný, že vzbuzuje pochyby o své účinnosti. Jakkoli, recenze na Heurece jsou veskrze pozitivní. Narazíme sice i na recenze s vyjádřením, že odpuzovač prostě nefunguje, ale je jich menšina. Další hovoří pro tento netradiční způsob boje proti klíšťatům:

  • „Ochrání naprosto bez problémů.“
  • „Klíšťata se neobjevila.“
  • „Jeví se jako účinný.“
  • „Zatím klíště nepřinesli.“
  • „Funguje s výhradami.“
  • „Uvidíme po deseti měsících, po které by měl pracovat.“

To vše se dá vyčíst z recenzí na Heurece.

A jaké jsou vaše zkušenosti a názor?

Náš tip: šetrně proti klíšťatům s vitamíny skupiny B

Pokud se chcete v boji proti klíšťatům vyhnout chemii, stojí za vyzkoušení i účinky vitamínu skupiny B. Jsou neškodné, naopak, jsou nezbytné pro zdraví psů i jejich páníčků.

Vitamíny skupiny B, tzv. B-komplex údajně působí jako prevence proti klíšťatům. Funguje jako přírodní repelent. Má odpuzovat klíšťata natolik, že na člověka, také psa nebo kočku nejdou. Pokud tedy chcete zkusit opravdu něco přírodního a šetrného proti klíšťatům, zkuste pivovarské kvasnice (pivovarské droždí) jako bohatý zdroj B-komplexu (vitamínů skupiny B).

Podobnou službu jako kvasnice by měl udělat i česnek. Pro zvířata existují dokonce česnekové tablety, které kombinují výtažky s česneku právě s pivovarským droždím.

Chcete vědět víc?

 

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 2x, ø5,00
Loading…

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter…

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče.

Náš web má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. 

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *