Eko drogerie z Francie: Úklid s elegancí a oporou přírody

Eko drogerie je první volbou toho, kdo chce mít čistou nejenom domácnost, ale celou planetu. Minimalizuje negativní dopad člověka na životní prostředí, svým složením bez chemie však neškodí ani člověku samotnému. Zvláště citliví jedinci, děti a domácí mazlíčci toxickými přísadami klasických přípravcích pro úklid, mytí a čištění trpí. Přitom to jde i bez nich, jak dokládá eko drogerie, třeba ekologická drogerie s francouzskou elegancí a oporou přírody, La Droguerie Ecologique by Ecodis.

Ecodis: Ekologická drogerie po francouzsku

Eko drogerie je žádaná, a nemusí to být přímo česká eko drogerie. Bohužel se jako ekologická drogerie kvůli poptávce tváří i ta tradiční, plná agresivní chemie. Stačí náznak něčeho rostlinného a už se produkt označuje jako přírodní. Také intenzivní reklama vede k tomu, že se člověk v té eko a rádoby eko drogerii snadno ztratí. Přitom to je docela jednoduché: Ekologická drogerie je přívětivá k životnímu prostředí, svým složením, čistotou, procesem výroby i celkovým přístupem výrobce.

Díky přírodnímu složení je eko drogerie biologicky odbouratelná, přitom vysoce účinná a bezpečná. Neobsahuje složky vyrobené z ropy, není testovaná na zvířatech. Ekologická drogerie v podání odhodlaných výrobců na rozdíl od té tradiční nikomu neškodí, naopak pomáhá snižovat ekologickou stopu, když přináší vychytávky pro udržitelnější život.

Firma Ecodis z Francie pod značkou La Droguerie Ecologique přináší především právě vychytávky do domácnosti, praktické pomocníky pro každodenní život, úklidové, čistící, mycí a hygienické prostředky z obnovitelných materiálů, co dlouho vydrží. Jsou multifunkční, navíc v ekologickém balení. Minimalizují množství potřebných přípravků, aby podpořily myšlenku Zero Waste. Jsou šetrné k přírodě i peněžence.

La Droguerie Ecologique by Ecodis

Firma Ecodis vznikla ve Francii na přelomu tisíciletí. Dlouho předtím se právě ve Francii zrodila tradice mýdlařství a její proslulé Marseillské mýdlo, přírodní mýdlo z rostlinných olejů. Ani přírodní mýdlo nechybí v bohaté škále produktů Ecodis, v řade eko drogerie zaujme zejména černé mýdlo pro úklid, mytí a čištění. Černé mýdlo má tisíc a jeden způsob použití…

V současnosti Ecodis zaštiťuje hned několik vlastních značek:

  • La droguerie écologique nebo La droguerie écopratique představují především víceúčelové produkty drogerie. Jsou účinnou a ekonomickou alternativou k mnoha klasickým čističům a drogistickým přípravkům, mj. jako zmiňované černé mýdlo.
  • Značka Anaé z dílny Ecodis pak představuje prostředky pro osobní hygienu celé rodiny vyrobené z přírodních minerálů a rostlinných složek z kontrolovaného zemědělství.
  • Ah!Table! Ecodis nabízí kuchyňské potřeby. Zélio představuje kreativní potřeby pro děti.
  • Blue se zaměřuje na přírodní svíčky. By Venga zase na textil.
  • La Belle Potagère přináší semena rostlin v bio kvalitě.

Co nejmenší dopad na životní prostředí

La droguerie écologique i všechny další značky Ecodis spojuje nekompromisní kvalita a složení z přírodních ingrediencí. Použité suroviny byly vypěstované bez škodlivých pesticidů či herbicidů a také zpracovány s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Použité materiály jsou obnovitelné, široce dostupné a pochází převážně z Francie nebo z okolních evropských zemí.

Firma Ecodis je součástí programu Zero CO2, takže detailně počítá emise CO2 ze všech firemních činností, aby hledala způsoby jejich snížení. Emise ve firmě redukují prostřednictvím šetrného využívání energií i podporou projektů s klimatickým přesahem. Ecodis podporuje na třicet ekologických a dobročinných projektů po celém světě. Firma nezapomíná ani na místní farmáře, například podporou ekologického zemědělství, které pomáhá udržet a obnovit biodiverzitu.

Umění souznění přírody a člověka

Vize Ecodis promlouvají i v umění. Kanceláře a sklady Ecodis zdobí inspirativní grafitti. Ztvárňuje rovnováhu mezi všemi elementy světa. Sídlo firmy se přitom nachází uprostřed parku. Stromy ho obklopují zvenčí, dřevo a celulóza z bretaňské borovice tvoří i základ budov. Firma má vlastní zahradu, kde si zaměstnanci pěstují vlastní zeleninu. O sečení trávy se starají ovečky a nechybí tady ani včely.

Mika_residence_Ecodis

Video: Kanceláře a sklady Ecodis, grafitti, YouTube

RECENZE EKO DROGERIE ECODIS

Eko drogerie Ecodis nechybí U Kocoura doma, a tak ani na našem webu nemohou chybět recenze, kde popisujeme své zkušenosti. Jako vždy, prosím, berte naše recenze a zkušenosti jako subjektivní hodnocení produktů. Může – a pochopitelně také nemusí sednout každému. Každý máme možnost volby. A přece chceme skromně doufat, že by naše recenze a zkušenosti mohly být třeba alespoň zčásti pro správnou volbu užitečné.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *