Netradiční dovolená v přírodě s luxusem hotelu. Česko dobývá glamping

Luxusní kempování. To je glamping neboli glamorous camping, který skvěle kombinuje špetku dobrodružství, nezměrné přírodní krásy a velkou dávku luxusu. Ve světě se dá na glamping v různých podobách natrefit již téměř deset let, postupně se zabydluje i v České republice. Jeho variace jsou tak pestré, jak pestrá je česká krajina. Každý projekt je originální a nabízí způsob, jak se dostat ze stereotypu každodenního života, zvláště toho městského.

Zážitky v originálním stylu

Jenom na serveru Amazing Places se dá aktuálně vybírat z 52 glamping míst, luxusní kempování je tady hned po chatách a chalupách nejžádanější formou ubytování. Tomu odpovídá i nabídka serveru, která se z původních 15 glampingových míst rozrostla během posledních dvou koronavirových let více než třikrát. Klára Honzíková z Amazing Places to dle ČTK vysvětluje tím, že čím méně lidé cestují do zahraničí, tím větší zájem mají o netradiční ubytování v Česku. Vyhledávané jsou zejména lokality s nízkou koncentrací lidí. Češi s oblibou zamíří do hor, ať již do Krkonoš, Jizerských hor nebo Jeseníků, případně je láká jižní Morava. Přitom touží po wellness zázemí a hotelovém pohodlí. Novým požadavkem je také to, aby místa byla fotogenická. To vše glamping dokonale splňuje, jak dokazují česká glamping místa. Okouzlují již z obrázků.

Kde v Česku hledat glamping?

Glamping staví na přírodních elementech jako je voda nebo les. Na břehu romantických rybníčků, lemovaný lesem, je také zasazen vůbec první český glamping. Nachází se asi dvacet kilometrů od Českých Budějovic, v podšumaví pod CHKO Blanský les mezi vesničkami Dobčice, Lipanovice a Holašovice, které patří na seznam UNESCO. Návštěvníky tady čeká přírodní park, rybníky, tůně a mokřady na pozemcích o rozloze 70 tisíc metrů čtverečních, které respektují původní ekosystémy. Strávit noc můžete v některé ze čtyř chatiček, ale vybrat si lze i tippi nebo tree house. Těšit se můžete z venkovní terasy a mola s posezením, vodní lázně, voru, loďky, sauny nebo ohniště s grilem. V ceně ubytování je i rybářská povolenka.

Glamping na vodě neocení jen rybáři, pobyt u rybníčku či jezírka přijde vhod všem romantickým duším, třeba jako Chata v lese. Ta leží na břehu rybníka u obce Pluhův Žďár u Českých Budějovic. U Českých Budějovic, na dvanácti hektarech lesní školky jsou připraveny i Vodní domky Čejkovice, v dokonalé harmonii s přírodou, bez elektřiny, zato s možností pozorování ptáků. Rybníky, močály a louky přírodní rezervace Vrbenské rybníky jsou domovem asi osmdesáti druhů ptactva. Perfektně vybavené glampingové stany čekají také přímo u pláže Slapské přehrady. Glamping na vodě nabízí i Ypsilon Golf Liberec, v nových hausbótech. Další v podobě komfortně vybavených stanů s postelemi hned u přehrady Slezská Harta jako Glamp U Rozmařilého Námořníka.

5/5 - (1 vote)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *