Dnešní úplněk: Úplněk ve znamení Panny

Úplněk ve znamení Panny magickou sílu Měsíce propojuje s energií rychlé planety Merkur. Merkur je poslem bohů, zprostředkovatel, vyjednávač. Podporuje komunikaci, obchod i každodenní záležitosti, na které je specialistka i pečlivé zemské znamení Panny. Do úplňku v Panně se promítá jistota a stabilita, rozum, pocity bezpečí. Protože je Panna skvělý organizátor, plánovač i realizátor naplánovaných cílů, nabízí úplněk v Panně příležitost vytyčit cíle a vydat se směrem k jejich naplnění všem znamením zvěrokruhu.

Kalendář úplňků a znamení horoskopu

  • Poslední úplněk ve Panně: Březen 2023, 7.3.2023 v 13:40 hod.
  • Další úplněk ve Panně: Únor 2024, 24.2.2024 v 13:30 hod.

KDY JE NEJBLIŽŠÍ ÚPLNĚK?

 Únor 2023 Úplněk ve Lvu, datum 5.2.2023 v 19:28 hod.
 Březen 2023 Úplněk v Panně, datum 7.3.2023 v 13:40 hod.
 Duben 2023 Úplněk ve Vahách, datum 6.3.2023 v 6:34 hod.

Všechny úplňky 2023 tady…

Jaký je úplněk v Panně?

Panna (Virgo) představuje šesté znamení zvěrokruhu s původem v souhvězdí Panny. Dle astrologie znamení Panny ovládá planeta Merkur, planeta nejbližší Slunci a také nejmenší planeta Sluneční soustavy, která velikostí nestačí ani na velikost zemského Měsíce. Samotný Merkur přitom žádný měsíc nemá. Astronomie Merkur vnímá jako nejrychlejší planetu, což se promítá i do astrologie, kde se Merkur spojuje s komunikací, obchodem, cestováním, ale i každodenními záležitostmi. Obdobný význam nabízí i řecká a římská mytologie. Římský bůh Merkur, který dal nejrychlejší planetě jméno, byl poslem bohů. Byl to také zprostředkovatel a vyjednávač.

Znamení Panna se váže k elementu země, který naplňuje vědomí konkrétním myšlením, ducha tělesnou formou. Element země reprezentuje duševní činnost, poznání a poznávání, myšlenky, intelekt, paměť, logiku, soustředěnost apod. Stejně jako další zemská znamení Býka nebo Kozoroha i Pannu charakterizuje jistota a stabilita. Panna ztělesňuje rozumnou bytost, na kterou je spolehnutí a která skýtá pocit bezpečí.

Panna je pečlivá, důsledná, loajální. Má v sobě sílu, se kterou dokáže dosahovat všech vytyčených cílů, orientuje se primárně na hmatatelné výsledky, na rozdíl od jiných, emotivnějších znamení. Emoce či citlivost panně mohou chybět. Může působit až nedostupně, arogantně, nadřazeně či příliš konzervativně, na druhé straně dokáže dodržovat řád a nenechá se jen tak vykolejit či odradit z vytyčených cílů. Tyto schopnosti jsou panně vlastní, zatímco jiným znamením se nemusí dostávat. Úplněk v panně je však skrze energii Měsíce zprostředkovává všem znamením horoskopu.

Řád a pořádek ve svitu Měsíce v úplňku

Dnešní úplněk ve znamení Panny namísto chaosu a emoční lability, vlastní citově založeným znamením, vnáší do horoskopu i reálných činů řád a pořádek. Nabízí příležitost uspořádat si vlastní emoce a myšlenky, nastavit jasné plány. Na jasné plány si totiž pana potrpí, stejně jako na dochvilnost. Někdy bývá až příliš kritická, k ostatním i k sobě, ale právě kritický postoj se o úplňku může hodit. S energií panny můžeme opustit to, co nás jenom zatěžuje. Můžeme najít pevné body ve svém životě, o které se dá opřít. Malými změnami můžeme zapustit hluboké kořeny vlastní sebedisciplíny, motivace, vytrvalosti, ale i laskavosti. To všechno jsou témata panny.

Panna je perfekcionistka, která usiluje o dokonalost. To ji však značně vysiluje. Měsíc v úplňku ve znamení panny je příležitostí vnést do života více pořádku a s ním i lehkosti. To platí i pro znamení Panny. Vybízí k laskavosti k sobě samým, ať jde o hrubé chyby, anebo jen nedodržování plánu a vytyčených cílů. Vše má svůj čas.

Péče o sebe

Úplněk v panně vyzdvihuje význam péče o sebe, tentokrát osvětluje zejména naše tělesné schránky, to, jak se staráme o své tělo a zdraví. Stres nikomu neprospívá, to nám nyní Panna skrze zářivý Měsíc vzkazuje, aby vyzdvihla rovnováhu, harmonii, řád a pořádek, ale i odpovědnost za sebe, své tělo a svůj život. Znamení konzervativní Panny je o úplňku příležitostí opustit své konzervativní postoje, nefunkční programy, přehnanou kritičnost, ale i popírání svých chyb. S Měsícem v Panně můžeme slyšet a vidět víc než obvykle, osvětluje se vše, co je potřeba pro další růst.

Úplněk v Panně se zdravotně váže k zažívání, žaludku, dvanácterníku, slinivce břišní, ovlivňuje tenké a tlusté střevo, ale také uši a oči. Vhod tak přijde hudba, vizuální zážitky jako pobyt v přírodě za doprovodu zpěvu ptáků, ale i aromaterapie, která sílu přírody koncentruje do podoby vonných esencí. Příhodná bude například posilující skořice s hřejivostí slunečních paprsků nebo stejně hřejivé aroma divokého tymiánu, vůně, které v sobě snoubí směs esenciálních olejů zvaná Příliv energie.

Příliv energie banner
5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *