Dnešní úplněk: Úplněk ve znamení Lva

Úplněk ve znamení Lva v sobě spojuje sílu Měsíce a Slunce, právě ke Slunci totiž ohnivé znamení Lva náleží. Síla úplňku ve Lvu je tak ještě větší než obvykle, nabízí nezkrotnou energii krále zvířat. Přináší dramatickou atmosféru, okázalost, ale také kreativitu, odhodlanost a odvahu.

Kalendář úplňků a znamení horoskopu

  • Poslední úplněk ve Lvu: Únor 2023, 5.2.2023 v 19:28 hod.
  • Další úplněk ve Lvu: Srpen 2023, 16.8.2023 v 11:37 hod.

KDY JE NEJBLIŽŠÍ ÚPLNĚK?

 Únor 2023 Úplněk ve Lvu, datum 5.2.2023 v 19:28 hod.
 Březen 2023 Úplněk v Panně, datum 7.3.2023 v 13:40 hod.
 Duben 2023 Úplněk ve Vahách, datum 6.3.2023 v 6:34 hod.

Všechny úplňky 2023 tady…

Jaký je úplněk ve Lvu?

Lev (Leo) představuje páté znamení zvěrokruhu s původem v souhvězdí Lva. Je to ohnivé znamení, které není ovládáno žádnou z planet, ale přímo Sluncem. Podobně jako Slunce lev září, vyzařuje sílu, je to zářivá osobnost s neodolatelným charisma. Do svého okolí odráží lesk svého Slunce. Podobně jako ohnivý Beran nebo zemský Býk je to bojovník. Ovládá přitom i komunikaci mezi lidmi, náležející znamení Blíženců. Přitom po vzoru Raka ctí rodinu, kterou dokáže vší svou silou chránit.

Lev se projevuje také mimořádnou srdečností. Je mu vlastní velkorysost, veselost a optimismus. Podobně jako Slunce nebo Měsíc v úplňku má Lev schopnost prozářit chmury tohoto světa, současně symbolizuje bohatství, úspěch, úctu nebo moc.

Mocná síla Měsíce v úplňku

Dnešní úplněk ve Lvu odkazuje na první z dvanácti úkolů, který musel splnit bájný hrdina Héraklés. Když přišel do služby k mykénskému králi Eurystheovi měl se postavit nezranitelné šelmě. Tzv. Nemejský lev byl v řecké mytologii příšerou prahnoucí po mladých dívkách i krvi těch, kteří je chtěli vysvobodit. Nemejský lev měl přitom kůži, kterou nebylo možné proniknout. Nezranil ho žádný šíp ani meč. Když to Héraklés zjistil, lstí se k němu dostal, aby ho omráčil a zaškrtil. Nakonec na radu Athény stáhl tesákem samotného lva jeho jinak nedotknutelnou kůži. Ta pak Heraklovi sloužila jako brnění. S ní pak naplnil i další zdánlivě nesplnitelné úkoly.

Héraklés s kůží nezdolného Nemejského lva vyvolal v Mykénách pozdvižený. Zděsil se i král. Silákovi se podařilo něco, co bylo do té doby nemožné. Síla Herakla je podobná síle Měsíce v úplňku ve znamení Lva. Nastává čas čelit těm největším výzvám. Nabízí se příležitost zdolat dosud nepřekonané překážky. S úplňkem v zádech se každé znamení zvěrokruhu může postavit vlastním strachům, s lví silou a odvahou.

Lev ztělesňuje odvahu

Astrologie znamení Lva považuje za pozitivní a extrovertní znamení. Povzbuzován ohnivou energií Slunce se král zvířat vydává vstříc novým dobrodružstvím, s nadšením a radostí. S otevřeným srdcem a důvěrou v sebe sama přijímá život takový, jaký je. Úplněk ve znamení Lva nabádá k tomu, abychom se ve stopách lva, na cestě ke svému srdci, ke svým představám a cílům, vydali se lví urputností. Dokážeme-li opustit vlastní strachy, budeme-li věřit v sebe sama, máme možnost posunout se vpřed. Opustíme-li bezpečnou zónu, komfort a zdánlivé jistoty, dostaneme se blíž k vlastní svobodě.

Lev nabízí odvahu i kreativitu, schopnost dělat věci po svém a jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Stačí o úplňku ve znamení Lva naslouchat vlastnímu srdci.

Na cestě k sobě

Úplněk ve znamení Lva je ideální pro rituály sebepoznání a sebepřijetí. Můžete se zaměřit na cestu do vlastního nitra, ale i do srdcí svých blízkých. Lev podporuje lásku i vášeň, také hojnost a bohatství. Heslo znamení Lev zní: tvořím, se silou a odvahou lva. Při svém tvoření můžete využít i vonné esenciální oleje aromaterapie, které skvěle doplní úplňkové rituály. Může to být například skořice, posilující jako sluneční paprsky, povzbuzující rozmarýn nebo tymián s hřejivými účinky. Všechny najdete ve směsi esenciálních olejů nazvané příhodně Příliv energie.

Příliv energie banner
5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *