Dnešní úplněk: Úplněk ve znamení Blíženců

Měsíc při svém putování kolem Země prochází všemi znameními zvěrokruhu. Výjimkou není ani znamení Blíženci. Astrologie pak úplněk a znamení Blíženců spojuje s elementem Vzduchu a božím poslem neboli planetou Merkur. Úplněk ve znamení Blíženců charakterizuje změna, akce nebo komunikace, charakteristika znamení Blíženců. Klíčovým tématem úplňku v Blížencích je seberealizace.

Kalendář úplňků a znamení horoskopu

  • Poslední úplněk v Blížencích: Prosinec 2022, 8.12.2022 v 5:07 hod.
  • Nejbližší úplněk v Blížencích: Listopad 2023, 27.11.2023 v 10:16 hod.
  • Nejbližší úplněk: Leden 2023, úplněk v Raku, 7.1.2023 v 00:07 hod.

ÚPLŇKY 2023

Leden 2023 Úplněk v Raku, datum 7.1.2023 v 00:07 hod.
Únor 2023 Úplněk ve Lvu, datum 5.2.2023 v 19:28 hod.
Březen 2023 Úplněk v Panně, datum 7.3.2023 v 13:40 hod.
Všechny úplňky 2023 tady…  

Jaký je úplněk v Blížencích?

Blíženci (Gemini neboli dvojčata) představují první vzdušné znamení a třetí znamení zvěrokruhu. Řecká mytologie je spojuje s dvojčaty Kastor a Pollux, smrtelníkem a nesmrtelným. Dualita a rozpolcenost je dle astrologie povaze Blíženců vlastní, jako ke vzdušnému znamení k nim náleží i proměnlivost, akce, pohyb nebo adaptabilita.

Schopnost přizpůsobit se různým situacím je Blížencům vlastní, stejně jako komunikativnost, společenská a přátelská povaha, nápaditost, výmluvnost, vtip a pestré zájmy. Jejich povaha je však přelétavá, chybí jim důslednost nebo odpovědnost. Blíženec může být i sobecký, malicherný a přehnaně kritický. Kritika a sebekritika mohou hlasitě zaznívat i v době úplňku ve znamení Blíženců. A může být problém ji zpracovat. Blíženec totiž kritiku obecně nesnáší, má problém přiznat chybu, zato vždy umí něčím překvapit. Nevyzpytatelnost ke znamení Blíženců patří, může to být příjemné překvapení, stejně jako nemilý šok. Nevyzpytatelný může být i úplněk v Blížencích…

Seberealizace ve svitu Měsíce v úplňku

Charakteristika znamení Blíženců v době úplňku rezonuje u všech znamení, dokonce i ve znamení Býka, které je pravým opakem Blíženců. Zatímco Býk je silou sobě vlastní silněji než jakékoliv jiné znamení spjatý s elementem Země, Blíženci jsou tím nejvzdušnějším (nejenom) z těch vzdušných znamení. Milují svobodu, jsou všestranní, bystří a všímaví. Vynikají komunikačními schopnosti, také jim vládne Merkur jako planeta komunikace, boží posel.

Blíženci vládnou řečí, také živým intelektem a schopností učit se nové věci. Po novém poznání blíženci vskutku touží. Nové poznání je v záři úplňku v Blížencích dostupné všem znamením zvěrokruhu. Do popředí vystupuje seberozvoj.

Měsíční svit odhaluje i ty stránky osobnosti, které skrýváme nebo přímo potlačujeme. Máme tak možnost pohlédnout na sebe z nových úhlů pohledu a z nového poznání se poučit pro další osobní růst. Dnešní úplněk nás nabádá k sebepoznání a seberealizaci.

Příležitost ke změně

S lehkostí vlastní Blížencům nabízí dnešní úplněk příležitost ke změně, ovšem současně upozorňuje na nedůslednost tohoto znamení. Blíženci nedotahují věci do konce, a tak bychom si v touze po novém životě měly držet při zemi a zaměřit se na výsledek. Zatímco trpělivost znamení Blíženců dle astrologie chybí, při cestě za svými sny bychom se měli zaměřit na výdrž. Nápomocná nám bude flexibilita a akčnost Blíženců, ne nepodobná energii Beranů.

Měli bychom si také dát pozor na to, co říkáme. Výřečnost Blíženců totiž může vést i ke zbytečným konfliktům. Přitom žádné jiné znamení zvěrokruhu se nedokáže vymluvit i z těch nejzapeklitějších situací tak jako právě Blíženci. Na druhé straně nabízí dnešní úplněk šanci pilovat jasnou řeč, vyléčit neduhy spojené s mluvením, také dechem a dýchacím ústrojím.

Ruce a ramena, také hlasivky, průdušky nebo plíce. To vše jsou orgány znamení Blíženců. O úplňku jim můžeme prospět také pomocí vonných esencí aromaterapie jako rozmarýn, citronová tráva, bergamot, grapefruit, bazalka, máta nebo eukalyptus. Povzbuzující esenciální oleje pomůžou i proti únavě, rozproudí energii pro potřebné změny. V aromaterapeutické směsi Příliv energie dokážou dodat sebedůvěru a odvahu k překonání všech překážek.

Příliv energie banner
5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *