DIY Kočičí domečky a pelíšky: Tvoření z krabic a kartonů

Všichni, kteří sdílí domácnost s kočkou nebo kočkami jistě potvrdí, že spaní a odpočinek je kočkám vlastní, stejně jako hry a zábava. Kočičí pelíšky v domácnosti slouží právě pro odpočinek a spánek, ale snadno se z nich stane také nefalšovaná kočičí zábava. Stačí kočičí pelíšek doplnit stříškou s oknem. Rázem se promění na kočičí domeček a jeho využití ještě naroste.

Jak vyrobit domeček pro kočky? – Krabice – Kočičí hrady

Každá krabice patří kočce

Obyčejná kartonová krabice udělá v kočičí domácnosti velkou službu. Poslouží jako pelíšek, domeček, skrýš a hračka. Kočky krabice milují, a to nejenom ty klasické kočky domácí. Krabice poslouží jako hračka pro všechny kočkovité šelmy, třeba i tygry. Důvodů, proč kočky milují krabice je hned několik. Nejenže je to příjemný úkryt, který kočka nutně potřebuje pro lov. Je to také úkryt, kde se dá schovat před okolním světem a oddávat se slastnému odpočinku nebo si dopřávat spánek. Karton navíc izoluje, a tak zde má kočka teplo, které tolik vyznává. Navíc se do krabice dá velmi snadno vložit i měkký kočičí pelíšek.

Jak vyrobit domeček pro kočky?

I obyčejná krabice se s lepící páskou, řezákem a trochou zručnosti snadno stane ideálním kočičím domečkem. Jak na to? Jeden návod na takový DIY kočičí domeček nabízí video:

EPIC cardboard cat house DIY

Video: DIY Kočičí domeček z krabice, YouTube

Fantazii se mezi nekladou

Jaký domeček pro své kočky vyrobíte je zcela na vás, může mít jakýkoliv rozměr i podobu. Klidně ho může doplnit i o měkké kočičí pelíšky, škrabadlo nebo třeba hračky. Nemusíte se striktně držet konkrétního návodu, ale můžete se inspirovat. Inspiraci nabízí třeba tento video návod:

How to make Amazing Kitten Cat Pet House from Cardboard

Video: DIY Kočičí domeček z krabice, YouTube

Ať bude váš kočičí dům vypadat v praxi jakkoliv, jisté je, že místo pro nějaký příjemný kočičí pelíšek se v něm vždycky najde. A pokud vám doma právě ten příjemně pohodlný a měkký kočičí pelíšek chybí, můžete si ho třeba v rámci DIY tvoření ušít, anebo jednoduše zakoupit. Eshopy toho nabízejí hodně, hodně je i kočičích značek, například Zolux.

Pelíšky pro kočky

Není krabice jako krabice

Kočce se zavděčíte s jakoukoliv krabicí. Jakákoliv krabice také poslouží jako domeček pro kočky. Opravdové paláce pro kočky však nabízí speciální kočičí značka Poopy Cat. Patří holandské společnosti, která své originální kočičí domečky inspirované slavnými stavbami poprvé přinesla prostřednictvím crowdfundingového portálu Kickstarter. Z krabic se dá pro kočky složit starověký mayský chrám, Tádž Mahal dle své indické předlohy, Eiffelovu věž, dominantu Paříže nebo třeba Bílý dům, sídlo prezidenta USA.

Landmarks by Poopy Cat - The number 1 play house for cats!

Kočičí hrady mnoha podob

Domečky, ale i chrámy a paláce… z kartonů se toho dá vytvořit mnoho. Nezaslouží si vaše kočka luxusní obydlí? Ptá se autorka příručky Kočičí pelíšky: 20 lepenkových (kartonových) návodů stavbiček vlastní výroby Carin Oliverová. Přináší návody na vlastnoruční výrobu kartonových skrýší, třeba i lepenkové vlaky, lodě, letadla, rakety nebo pojízdné stánky. Zároveň skýtá praktické rady, jak zhotovit šplhací věže, šplhadla a škrabadla pro kočky, přesně na míru právě do vaší domácnosti.

Chcete se pustit do velkého tvoření a praktická příručka by vám přišla vhod? Čeká na vás v knihkupectví!

Literatura

  • Oliverová, C.: Kočičí pelíšky: 20 lepenkových (kartonových) návodů stavbiček vlastní výroby. Praha: Mladá fronta, 2017. ISBN: 978-80-204-4505-6
  • Říhová, Marie: Chov koček. Praha: Grada, 2007. ISBN: 978-80-247-1804-0
  • Hüsemann, Lena: Kočka: chov, bydlení, hry. Praha: Grada, 2010. ISBN: 978-80-247-3322-7

Internet

/1/ Poopy Cat na Kickstarteru. Project Cardboard ‚Landmark‘ play houses for cats, dogs & small pets. Kickstarter.com
[online]. Kickstarter, 2020 [cit. 2020-12-06]. Dostupné z: https://www.kickstarter.com/projects/mybirdbuddy/bird-buddy-a-smart-bird-feeder/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

DIY Kočičí domečky a pelíšky: Tvoření z krabic a kartonů

Kočičí pelíšky v domácnosti slouží pro odpočinek a spánek, ale snadno se z nich stane také nefalšovaná kočičí zábava. Stačí kočičí pelíšek doplnit stříškou s oknem. Rázem se promění na kočičí domeček a jeho využití ještě naroste. Pusťte se do tvoření, kočky budou nadšené!

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (11 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *