Kdo si hraje, nezlobí. Tipy na deskové hry pro celou rodinu, ve kterých nechybí kočky!

Ani v době chytrých telefonů a moderních technologií neztrácejí na oblibě staré dobré deskové hry, tedy nejenom ty staré. K dispozici dnes máme i nové hry nabízející neotřelou zábavu pro malé i velké hráče. Sednout si k jednomu stolu, jedné deskové hře, bavit se, ale i trénovat svůj postřeh, logiku nebo strategické dovednosti, má vždy něco do sebe. A aby toho nebylo málo, v široké nabídce se najdou i deskové hry využívající vrnivou kočičí magii. Kočky ještě více zpříjemní společný čas věnovaný hře, dodají hře krapet roztomilosti, ale postarají se také o trochu toho dobrodružství.

Úvodní foto: Agátin svět

A mám tě! Hra na kočku a myš – Kočičí klub – Ostrov koček

Pojďte si hrát, třeba jako kočka a myš…

Deskové hry jsou zpravidla stavěné pro děti, ale současně tak, aby se u nich nenudili ani dospělí. Ostatně i takové Člověče, nezlob se dokáže do hry vtáhnout hráče všech věkových kategorií. Ovšem vymění-li klasické figurky za kočku a myši, přidáme-li barevné dlaždice, občas i myší díry, nebo dokonce dřevěný stůl, rodinná zábava nabere na obrátkách. Dynamická hra, které vévodí jedna kočka, ve společnosti čtyř myší a kousků sýra zaujme na první pohled, a to svým atraktivním a pevným provedením.

DJECO - Chop! Chop! - Taktikspiel (DJ08401)

Video: Desková hra A mám tě! (Youtube)

Ne náhodou získala taktická hra A mám tě ocenění Imagination Gaming Awards – nejlepší rodinná hra za rok 2019. Pozitivní recenze se dočkala i od maminky Moniky na blogu Agátin svět.

Hra se zdá být téměř nesmrtelná (formou i pojetím). To samozřejmě koresponduje s tím, že máme v rukou krásný příklad klasické rodinné hry, která je dostatečně jednoduchá, ale  i komplikovaná, hravá a veselá, napínavá a esteticky přitažlivá, aby bavila malé i velké a neomrzela se po druhém zahrání.

Desková hra A mám tě!

A mám tě, hra na kočku a myš, tedy myši, je poutavá desková hra pro 3 až 5 hráčů od 6 let, ale zaujme jistě i mladší děti. Každá hra trvá asi 15 minut a slibuje napínavý souboj kočky a myší, ale i hon myšek za svým úlovkem v podobě sýra. Kde v kuchyni způsobí větší chaos, kočka nebo myš? A kdo vyhraje u vás doma? To už budete muset zjistit na vlastní kůži.

NÁDHERNÁ A ZÁBAVNÁ HRA A MÁM TĚ! JE PRO VÁS PŘIPRAVENA V ESHOPU TADY.

Hra Kočka a myš

 

Kočičí klub: extra roztomilá rodinná hra

Ať už máte doma kočku nebo ne, kočičí vrnění si můžete dopřát i na dálku. Do kočičího klubu plného milé zábavy se může zapojit každý, každý se může pustit do karetní hry, která zrcadlí magický kočičí svět. A přestože kočičí svět láká především holčičky, dívky a ženy, do hry se s nadšením pouštějí i kluci a muži. Inu, Kočičí klub je zábavná hra pro celou rodinu. To potvrzují i recenze.

Kočičí klub VIDEONÁVOD

Video: Hra Kočičí klub (Youtube)

Naše děti hru Kočičí klub nejprve hráli ve škole, nadchla je, takže si přáli ji mít i doma. Přání jsme jim splnili a musím říct, že je to úžasná hra. Pobaví děti i jejich rodiče. Není to hra o náhodě, při hraní je potřeba přemýšlet. Asi i proto tak baví. Dvanáctiletý i sedmiletý syn jsou z hry unešení.

Je to tak trochu i návyková hra, má totiž spád. Žádné složité úkony. Jednoduchý princip, trocha štěstí, ale hlavně vlastní promyšlená strategie rozhoduje o tom, kdo nakonec nasbírá nejvíce bodů.

Karetní hra Kočičí klub

Kočičí klub obsahuje dva balíčky karet, jednu velkou figurku kočky, žetony a kostky jídla. Karty nezobrazují jen kočky a zatoulané kočky, ale i kočičí jídlo, šantu kočičí a další výbavu pro kočky. V průběhu hry kočky krmí a starají se tak o jejich i své blaho. Na konci se totiž sčítají body za nakrmené kočky, hračky a kostýmy, příp. odečítají body za nenakrmené kočky a plýtvání jídlem, aby se určil vítěz s největším počtem bodů.

VRNIVĚ MILÁ DESKOVÁ HRA PO CELOU RODINU NA VÁS ČEKÁ V ESHOPU TADY.

Hra Kočičí klub

 

Vyplujte na výpravu k tajuplnému Ostrovu koček

Staňte se zachránci prastaré populace divokých koček z jejich ostrova. Míří totiž k němu také obávaný pirát a arcimág Vegh Černoruký, který chce kočky vyhladit a následně zničit celý svět… Na ostrově objevíte vedle koček mystického plemene oshaxů také prastaré poklady. Pokladem je i hra samotná, novinka roku 2020.

Video: Hra Ostrov koček (Youtube)

Desková hra Ostrov koček

Strategická společenská hra je určena pro 1 až čtyři hráče, kteří kladou dílky znázorňující kočky do čtvercové sítě. Zkušení hráči využijí své strategické schopnosti, ale hra nabízí i jednodušší variantu tak, aby mohla hrát celá rodina i mladší děti.

Barevná hra obsahuje celkem 30 figurek koček a 85 dílků s kočkami, 6 různých dílků Oshaxů, 25 dílků zlatých pokladů a 44 dílků pokladů z mědi. 150 karet objevů provází i Vethův člun, čtyři lodě hráčů a 42 žetonů ryb. Základem je deska ostrova, Ostrova koček.

RODINNOU HRU OSTROV KOČEK NAJDETE V ESHOPU TADY.

Hra Ostrov koček

 

Internetové zdroje

/1/ Hra A mám tě na webu Agátinsvět.cz [online]. Praha: K+L NET, 2020 [cit. 2020-11-22]. Dostupné z: https://www.agatinsvet.cz/a-mam-te/

/2/ Recenze A mám tě na webu Agátinsvět.cz [online]. Praha: K+L NET, 2020 [cit. 2020-11-22]. Dostupné z: https://www.agatinsvet.cz/recenze-a-mam-te-djeco/

/3/ Hra Kočičí klub na webu Agátinsvět.cz [online]. Praha: K+L NET, 2020 [cit. 2020-11-22]. Dostupné z: https://www.agatinsvet.cz/kocici-klub/

/4/ Recenze Kočičí klub na webu Agátinsvět.cz [online]. Praha: K+L NET, 2020 [cit. 2020-11-22]. Dostupné z: https://www.agatinsvet.cz/recenze-kocici-klub-mindok/

/5/ Hra Ostrov koček na webu Agátinsvět.cz [online]. Praha: K+L NET, 2020 [cit. 2020-11-22]. Dostupné z: https://www.agatinsvet.cz/ostrov-kocek/

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Kdo si hraje, nezlobí. Tipy na deskové hry, které zabaví celou rodinu a nechybí v nich kočky!

Pojďte si hrát! Celá rodina, kočky vám ještě více zpříjemní zábavu, jakou nabízejí deskové hry. Dodají krapet roztomilosti i dávku dobrodružství. Sednout si k jednomu stolu, jedné deskové hře, bavit se, ale i trénovat svůj postřeh, logiku nebo strategické dovednosti, má vždy něco do sebe.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (8 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *