Den otců v motoráčku: Tip na výlet pro děti a jejich hrdiny

Na květnový Den matek, Den dětí slavený 1. června navazuje i Den otců. Připadá vždy na třetí neděli v červnu.

Letos Den otců provázejí deště, Medard se postaral o nějakou tu krápěj, přesto bychom neměli na roli otců, tátů a tatínků zapomínat. Přesto bychom měli Den otců pojmout slavnostně a o víkendu něco podniknout. Co třeba výlet s motoráčkem? Sezóna již odstartovala a právě o víkendu motoráčky vyjíždějí na trať. A nejenom motoráčky. V červnu se na trať vydávají i další historické vlaky.

 

Den otců pro otce? Co takto výlet do pivovaru?


Retro motoráček Kozel expres je připraven! Od 13. června každou sobotu až do 19. září se můžete svést speciálním povozem Českých drah do malebného pivovaru Velké Popovice, bezpečně, bez starostí s parkováním. Zpáteční jízdenka zahrnuje prohlídku pivovaru a pivo, které dostanete zdarma k obědu.

Motorový vůz řady 810 vyjíždí 10:19 z pražského Hlavního nádraží. Za hodinku jste v pivovaru, kde vás průvodce zasvětí do pozoruhodného příběhu, který se začal psát již v roce 1874.

Komentovaná prohlídka Po stopách kozla odhalí všem zvídavým, jak se vaří pivo dnes a také to, jak se pivo vařilo dříve. Prohlédnete si současnou i historickou varnu, nebude chybět ani návštěva pivovarských sklepů s degustací piva Velkopopovický kozel. Než vás motoráček odveze zpět do Prahy, stihnete návštěvu Velkopopovické Kozlovny s obědem, případně se můžete vydat na příjemnou procházku.

Video: Vítejte ve Velkých Popovicích

 

Pražský motoráček

Kozel expres doplňuje Pražský motoráček společnosti KŽC Doprava, který každou sobotu a neděli vyjíždí ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět. Historický motorový vůz řady M 262 z 50. let jezdí po tzv. Pražském Semmeringu, projíždí Vinohradským tunelem, aby po mostě přes Vltavu nabídl výhledy na Vyšehrad, Pražský hrad nebo Smíchov. Poté již stoupá Pražským Semeringem po hlubočepském viaduktu, Praha je rázem jako na dlani…

Pražský motoráček 13.6.2020

Video: Pražský motoráček

Zdroj úvodního obr.: Pivovar Kozel, https://www.kozel.cz/pivovar/kozel-expres

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *