Cyberpunk 2077: nejočekávanější hra roku 2020 je tu!

10. prosince 2020 konečně vychází videohra Cyberpunk 2077 na PC, PlayStation 4 & 5, Xbox One & Series X/S a Stadii. Akční hra na hrdiny vyšla až napodruhé. První premiéra byla odložena kvůli optimalizaci na současné konzole PlayStation 4 a Xbox One.

Úvodní foto: Instagram Cyberpunkgame

První recenze na Cyberpunk 2077

Přestože má premiéru až dnes, první recenze na novou hru jsou již venku a nešetří chválou. Recenze pějí ódy zejména na zpracování futuristického města Night City, které má být jedno z nejúžasnějších měst herní historie. Otevřený svět nové generace sklízí vesměs pozitivní kritiku, například server God is Geeg ho hodnotí jako jednu z nejlepších her vůbec.

Server GamesRadar udělil Cberpunku 2077 pět bodů z pěti, nižší hodnocení naopak sklidila například na server GameSpot, a to 7/10. Kritika upozorňuje na technický stav hry a také nekonzistentní kultury a prostředí, ačkoliv herní mechanismy hodnotí pozitivně.

První česká recenze se objevila na webu Games.cz. Šárka Tmějová hodnocení vidí podobně jako zahraniční recenzenti, vyzdvihuje příběh a osobitou atmosféru futuristického světa. Obecně recenze Cyberpunk 2077 hodnotí jako úžasnou herní tečku za rokem 2020, ačkoliv technické potíže trošku snižují označení herní událost roku.

Cyberpunk 2077 — Official Gameplay Trailer

Video: Cyberpunk 2077, official gameplay trailer (YouTube)

Po vzoru zaklínače

Cyberpunk 2077 pochází z Polska. Tvůrci z polského studie CD Projekt Red však míří na celý svět, i proto se vývoj hry počítal v letech, během kterých se podařilo ze hry udělat nejočekávanější videohru dekády. Na nadšení má jistě podíl i americký herec Keanu Reeves, který ztvárňuje jednu z hlavních postav. Právě jeho angažmá dokazuje, že CD Projekt Red míří vysoko, dle společnosti Dimbos by uživatelé hry ještě do konce roku měli překonat hranici dvaceti milionů.

Cyberpunk 2077 navazuje na veledílo Zaklínač ze stejného studia. Zaklínač 3 se po pěti letech dá označit jako legendu příběhových akčních her RPG. Fantasy na motivy děl polského spisovatele Andrzeje Sapkowského se stalo tak populární, že toho využil i Netflix a loni natočil seriálovou adaptaci s Henrym Cavillem v roli Geralta.

Zaklínač | představení postavy: Geralt z Rivie | Netflix

Video: Zaklínač, Netflix, trailer (YouTube)

Cyberpunk 2007 – o hře

První videoukázka z Cyberpunku 2077 vyšla již téměř před osmi roky, dlouho očekávaná premiéra má nakonec termín 10. prosince 2020. Cyberpunk 2077 je příběhem z budoucnosti. Jeho děj se odehrává v dystopickém městě Night City v Kalifornii. Rozsáhlý a živoucí otevřený svět má celkem šest regionů, kterými hráč postupně prochází jako žoldák V, který se specializuje na boj zblízka, hackování nebo střelbu. Může si přitom vybrat, zda městem projde jako Rambo, zvolit mírumilovný přístup, anebo tichou likvidaci.

Na vývoji hry se podílel i Mike Pondsmith, autor slavných deskovek včetně Cyberpunku. Právě Pondsmithova deskovka je základní předlohou pro videohru, která vzbudila rozruch dlouho před svojí premiérou a očekává se, že ještě větší vzbudí po ní. Budoucnost je prostě vzrušující, nejenom v Night City s Keenu Reavsem.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.