Čínský nový rok právě startuje. Vládne mu kovová krysa. Na co se připravit?

Rok krysy - čínský nový rok

Loni 5. února vystřídal čínský rok psa rok zemského vepře. S vepřem měla přijít prosperita, bohatství a štěstí. 25. ledna 2020 se po mírném a klidném vepři vlády ujímá energická kovová krysa.

S krysou startuje nejenom nový rok, ale také nový dvanáctiletý koloběh čínského kalendáře. Z konce, na kterém byl vepř, se přesouváme zase zcela na začátek. I proto krysa do našich životů přinese nepřehlédnutelné změny. Na co se připravit?

 

   

Kam vedou naše kroky?

Krysa je především velmi činorodé a nadmíru aktivní zvíře. Dynamická bude i energie roku 2020. Nejspíš se budeme probouzet k aktivitě. Budeme chtít věci měnit. Budeme objevovat možnosti, jak dělat věci jinak. Dostaneme příležitost nastavit si život směrem k naplnění svých cílů.

Nejdříve tedy logicky musíme přijít na to, jaké jsou naše cíle a poté vytyčit postupy, jak jich dosáhnout. S tím vším přitom bude bystrá a inteligentní krysa pomáhat. Má totiž schopnost projasňovat myšlenky i život. Nepůjde přitom pouze o roční cíle a úkoly, které krysa diriguje, jde o celé dvanáctiletí, tedy období jednoho cyklu čínského kalendáře. Začíná právě s krysou. To nás nutí přemýšlet v širších souvislostech.

Tradice od dob Žlutého císaře

Zatímco my v Evropě slavíme každoročně nový rok vždy 1. ledna, čínský nový rok nemá pevný termín. Počítání času starých Číňanů totiž reflektuje přírodní cykly, cyklus Slunce i Měsíce. Jejich kalendář se proto nazývá lunisolární, je více než lunární, počítá s Měsícem i se Sluncem.

Čínský nový rok vždy však připadá na novoluní, zpravidla na druhé novoluní po zimním slunovratu, v období od 21. ledna do 20. února.
V Číně a dalších asijských zemích se čínský nový rok, známý také jako lunární nový rok nebo jako Svátek lampionů mohutně slaví i přesto, že tam běžně užívají klasický kalendář jako my Evropané. Astrologie zde však má natolik silnou tradici, že nový rok spojují více se symbolickým zvířetem než pouze číslovkou v kalendáři. A 25. ledna se ke slovu dostává kovová krysa.

Krysa je prvním ze dvanácti znamení čínské astrologie. Zvířata si jako své strážce měl vybrat Žlutý císař před tisíci lety. Pořadí zvířat přitom není náhodné. Dle legendy pozval zvířata k sobě Buddha, když opouštěl Zemi. Pořadí, v jakém přišla, navždy definovalo jejich místo ve věčném kalendáři. První byla krysa. Nejenže projevila svoji aktivitu, ale také chytrost. K Buddhovi totiž nedošla po svých, ale vezla se na buvolovi. Jen kousek před cílem z buvola seskočila, aby ho předběhla a byla první.

2020 Animal Signs Forecast: RAT [Kevin Foong]

Video: Krysa dle čínské astrologie

Co čekat od krysy?

Krysa je chytrá až vychytralá, ale není zákeřná nebo zlá. Takovou vlastnost kryse čínská astrologie nedává. Má-li krysa nějakou negativní vlastnost je to tvrdohlavost či zarputilost. Krysa má vysoké cíle a nebojí se realizovat to, o čem ostatní jen sní. Je to osobnost, dokáže jednat dle vlastního uvážení a nenechá se ovlivnit okolnostmi či názorem jiných. Pojí se s výhrami, vítězstvím a pokrokem.

Lidé zrození v letech krysy, tedy počínaje 25. lednem 2020, předtím v letech 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948 a 1936 jsou ambiciózní a inteligentní lidé s vrozenou bystrostí, pohotovostí, aktivitou, také kreativitou a optimismem. Mají schopnost využít příležitostí na maximum.

Příležitost však nový čínský rok a nový dvanáctiletý cyklus spolu s krysou přináší všem. Všichni se můžeme s nadšením pouštět do svých plánů a posunovat se vpřed. Jen je třeba vědět, kam se chceme posunout, jaký je náš směr, ať již v práci, lásce, vztazích anebo financích. Krysa otevírá nové možnosti a prostor pro změnu. Vše nové by mělo být pozitivní, jen je potřeba přemýšlet a řídit se rozumem. Krysa nabádá k přemýšlení o svých krocích, pak to můžou být kroky k úspěchu a spokojenosti. Navíc se pojí s elementem kovu, který symbolizuje sílu a stabilitu, také jasnost a schopnost řešení.

Co náš čeká v roce 2020?! A jak tím ÚSPĚŠNĚ PROJÍT? - Eva Joachimová (SG 23, 15. 12. 2019)

Video: Co náš čeká v roce 2020? – Eva Joachimová, čínský horoskop

Krysa podle čínské astrologie

  • Čínsky: SHU
  • Energie: Jang
  • Kov: zlato, cín
  • Barva: růžová, béžová, indigo, modrá
  • Kameny: růženín, ametyst, rubín, diamant, křišťál
  • Rostliny: růže, pivoňka, vavřín, jabloň, třešeň, jasan
  • Byliny: kopřiva, lipový květ, heřmánek, meduňka
  • Povaha: Inteligentní a bystrá
  • Ideální kombinace: drak, opice, vepř
  • Negativní spojení: kůň, koza, kohout

Období příležitostí a zkoušek

S příchodem krysy nastává období jako stvořené pro cestu za sny. Je na čase přestat jen snít a začít něco dělat, vykročit vpřed k novému životu. Možná budeme muset překonat svoji lenost, nepohodlí i vlastní pochybnost, budeme si muset vzít krysu jako vzor. Bude to chtít vytrvalost a píli, ale i s tím by mohla pomoci právě krysa.

Přestože bychom se v novém roce měli zaměřit na své vlastní cíle, stále bychom neměli zapomínat ani na své okolí. Spokojenost se totiž vylučuje se sebestředností. Úspěšní můžeme být jedině tehdy, zahrnujeme-li do své vize i ostatní. Jde nejenom o své blízké, rodinu, ale i ostatní, jde o planetu Zemi, která je domovem nás všech. Asi není náhoda, že krysa jako aktivní zvíře přeje všem aktivistům.

Aktivita prospěje ve všech oblastech, i ve vztazích. Měli bychom víc naslouchat a mluvit se svými protějšky. Otevřenost a přímost v roce krysy budou rezonovat. Nakonec bychom neměli zapomínat ani na aktivitu fyzickou. Pohyb se stále jedním ze základních předpokladů pro zdraví. Velmi intenzivní energii krysy je třeba nějak vybít, jinak se stane přítěží. Krysa na jedné straně může znamenat určité vnitřní napětí, na druhé straně nabízí skvělou příležitost k lepšímu životu. Mj. slibuje, že bychom se konečně mohli dostat do kondice lepší životosprávou a pravidelným pohybem.

Richard Stříbrný, Superpředpověď na rok 2020

Video: Předpověď na rok 2020 – astrolog Richard Stříbrný

Internetové zdroje: 

/1/ Měsíc aktuálně. Česká astronomická společnost. Astro.cz [online]. 2019 [cit. 2019-02-19]. Dostupné z: https://www.astro.cz/na-obloze/mesic.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADnsk%C3%BD_Nov%C3%BD_rok

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče. Web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog.

Disclaimer. Tyto webové stránky mají má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními.

Nejsme eshop. 

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *