Chovejte se jako kočka

Proč? Proč se chovat jako kočka? Kočky jsou mistry spokojenosti. Je jim úplně jedno, jaké nástrahy jim život přináší do cesty. Kočky si vždy dokážou najít kousek místa pro sebe, schoulit se a užívat si blaženého stavu relaxace.

Jsou to skvělí lovci, vynikají hbitostí a bystrostí, a přece se s chutí pustí i jen do slastného nicnedělání. Pokud někdo potřebuje harmonii v životě, může si do svého života dostat prostřednictvím kočky – anebo třeba jen knihy o kočce, knihy francouzského autora Stéphana Garniera Chovejte se jako kočka.

Úvodní foto: Kosmas

Tak trochu jiná motivační kniha

Úsměv je lékem na všechno. Úsměvné čtení o kočce může být lékem na bolavou duši, stejně jako samotná kočka. Kniha Chovejte se jako kočka je originální motivační knihou. Je oproštěna od velkých mouder a teoretických návodů na štěstí, o to větší prostor dává praktické inspiraci. Kočka dokáže zklidnit, zpomalit, odpočívat, dokáže si užívat života. Hravě zvládá stres, a tak se od ní můžeme mnohé naučit. Kočka je ten nejlepší kouč, alespoň to tvrdí francouzský autor Stéphane Garnier a hrdý majitel kočky.

Garnier ve své knize poukazuje na to, jak je kočka klidná, elegantní, opatrná, ale i samostatná, hrdá, nezávislá nebo svobodná… Tyto vlastnosti se přitom budou hodit každému, kdo chce svůj život naplnit spokojeností. Kočka je zenový mistr, má v sobě vnitřní klid, který by se hodil každému zvlášť. Díky kočce můžeme být klidnější, vyrovnanější, spokojenější a šťastnější, možná i díky kočce, kterou představuje kniha Garniera. Kniha potěší i milým zpracováním s ilustracemi s kočičími motivy. Lehkost jí dodává i členění jednotlivých kapitol a citáty o kočkách, které otevírají každou novou kapitolu.

Chovejte se jako kočka V KNIHKUPECTVÍ
Stéphane Garnier:
Chovejte se jako kočka

 • Autor: Stéphane Garnier
 • Překlad: Jitka Říhánková
 • Nakladatel: Jota
 • Rok vydání: 2018 (1. vydání)
 • ISBN:978-80-7565-305-5
 • kniha, vázaná, 160 stran, česky

Anotace knihy

Kočka je váš nejlepší kouč!

Kočka všechno pochopila, dělejme to jako ona! Tato samozřejmost inspirovala Stéphana Garniera k napsání příručky o osobním rozvoji pojaté jinak než podobné knihy. Kočka je svobodná, klidná, pozorující, opatrná, elegantní, charismatická, samostatná, hrdá, nezávislá…

Má tolik záviděníhodných vlastností, které můžete snadno rozvíjet, když se jí budete inspirovat ve svém každodenním životě.

Nechejte se tedy vést Stéphanem Garnierem a jeho společníkem Ziggym, kteří vám krok po kroku vysvětlí, jak pozorováním vaší kočky zlepšit svůj život. Buďte i vy zvědaví, buďte zen a nároční. Záleží na vás, jak budete jednat, myslet, očekávat!

Už nebudete podléhat rozkazům ani tlakům všedního života! V kanceláři, v rodině nebo mezi přáteli vám kočka pomůže lépe zvládat stres, tříbit vaši nezávislost, zvyšovat vaše charisma…

Stéphane Garnier a Ziggy nám nabízejí udivující příručku nabitou vynalézavostí, kočičími větami a mazanými radami… které vám změní život!

První kniha inspirovaná kočkou, která vám poradí, jak lépe žít všední život!

Zdroj: Kosmas.cz

Recenze knihy

Na CBDB.cz se dá o knize Chovejte se jako kočka dočíst třeba něco takového:

Tato roztomiloučká malá knížečka mě lákala, přesto že obecně motivační knihy nemusím. Nepotřebuji číst zaručené rady, co změní pohled na svět, ale miluji kočky a fascinuje mě jejich chování. Autorovi se povedlo nevtíravě předložit srovnání kočičího života s tím lidským, který je zbytečně moc uspěchaný a zbytečně stresující.

Jiný úhel pohledu, jiná knížka o osobním rozvoji, která baví. Kočku mám, potvrzuji, že kniha vše skvěle vystihuje. Tenká, krásně ilustrovaná kniha a lehký text, který opravdu sedí.

Na Heurece pak narazíte na pozitivní recenze jako:

Úžasná a pravdivá knížka.:) Doporučuju každému, kdo vlastní, miluje kočky, nebo prožívá stresové období.

Krásné, odpočinkové čtení, pohlazení po duši! Knížka pro zklidnění v dnešní uspěchané době.

Ukázka z knihy (přepsaná citace)

„Na počátku stvořil Bůh člověka, ale když viděl, jak je slabý, dal mu kočku.“ W. Eckstein

NAŠI KOČIČÍ PŘÁTELÉ…

Kočky nás fascinují již od úsvitu věků. Od úsvitu věků je člověk pozoruje a snaží se je pochopit. Stále hledáme, co to je v té kočičí síle, v té eleganci držení těla, vlastnostech a zvycích za kouzlo, které dává kočkám schopnost žít poklidný a šťastný život.

Kočky mají od přírody mnoho trumfů. I my lidé je můžeme využít ve svém každodenním životě, v tom osobním i profesním.

Kočky mají životní filosofii. Dala by se shrnout do několika slov: jíst, hrát si, spát, starat se o své pohodlí a dělat je to, co se mi líbí. Na rozdíl od lidí toho kočky dělají vskutku hodně.

Kočky nikdy nezanedbávají svoji životní hygienu, pečlivě ji pěstují. Díky tomu mohou žít bez stresu. Mají jen jednu prioritu: svoji spokojenost!

Pozorováním koček se před námi otevírá nová perspektiva. Porozumět kočkám znamená vidět svět jinak. Jinak a hlouběji porozumíme i sami sobě.

Zdroj: Stéphane Garnier, Chovejte se jako kočka

Chovejte se jako kočka V KNIHKUPECTVÍ
Stéphane Garnier:
Chovejte se jako kočka

 • Autor: Stéphane Garnier
 • Překlad: Jitka Říhánková
 • Nakladatel: Jota
 • Rok vydání: 2018 (1. vydání)
 • ISBN:978-80-7565-305-5
 • kniha, vázaná, 160 stran, česky

O autorovi

Stéphane Garnier není jen spisovatel. Je to muž mnoha profesí. Charismatický francouz, který dnes žije na lodi v Lyonu se svou kočkou Ziggy pracoval třeba i jako zvukař v USA. Živil se i jako webmaster, prodavač, realitní makléř, účetní nebo truhlář. Je to také bloger a satirik, je autorem satirických knih jako La lutte, c’est classe, Perles de People, Perles de Politiques, Légendes à la con, Super radin…

5/5 - (2 votes)