Zažeňte chmury. Je to lehčí, než se zdá…

Ne každý den na nás za oknem vykoukne slunce, aby nám jeho paprsky vyčarovaly na tváři úsměv a zahřály u srdce. Některá rána bývají zastřena mlžným oparem šedivé existence. Chmury počasí se mohou odrážet i v pochmurné náladě. Mračna nám lidem někdy zahalují i to, že možnost k projasnění tu vždycky je. Kočky to ví…

Ze všech stran na nás permanentně útočí události, které nás připravují o klid a berou nám sílu. Stres je v dnešní době na denním pořádku, až to vypadá, že se stal standardem, podobně jako strach, agrese a zloba. Jeden nesmysl střídá další. Tiskové konference, média a zprávy plné všeho, jen ne naděje. Optimismus a pozitivní emoce se nenosí. Chybí klid a mír. Nejistota vládne všude, kam se podíváš. Pohodu aby jeden pohledal!

Kde se ta pohoda vlastně bere?

Naštěstí pohoda nemusí být definována tím, co se kolem nás děje. Nezáleží na počasí, které je prostě proměnlivé, ať kalendář ukazuje duben, říjen, únor či jakýkoliv jiný měsíc. Přes všechna oblaka Slunce vždycky někde je, harmonie, vyrovnaná mysl, duševní klid má vždycky svůj zdroj, pramení uvnitř. Je na každém z nás, abychom našli svůj vnitřní klid, bez ohledu na to, zda venku právě řádí bouře či nikoliv, bez ohledu na ostatní. Nikdo jiný to za nás neudělá, opravdu ne, ačkoliv všude kolem nás jsou bytosti, které nás mohou nasměrovat. A nemusí to být jen kočky. Znamení na cestě k sobě nabízejí i lidé a jejich slova, poselství srdce pro srdce jiných, sdělení duše pro duše.

Tisíc a jeden důvod, proč být…

  • Jistě se najde tisíc důvodů, proč být právě teď naštvaný, nervózní, depresivní nebo úzkostlivý.
  • Jistě se však najde minimálně jeden důvod, proč být šťastný, vděčný a pokorný. Třeba jen ten, že tu jsme, že tu můžeme být, můžeme. A stále máme možnost obklopit se tím, co je příjemné. Můžeme svoji pozornost směřovat k tomu dobrému, nikoliv naopak.

Nikdo z nás neví, co přijde zítra. Ale všichni máme na výběr, zda právě tuto chvíli, hodinu či den prožijeme v klidu, anebo ve stresu. Čemu dáte přednost? Co si vyberete? Některé věci neovlivníme, tak proč si kvůli nim kazit svůj čas?

Vrnivá terapie

Inspirací může být i kočka, zenový mistr, který si kdekoliv dokáže najít svůj prostor, aby ho naplnil klidem. O kouzlo slastného okamžiku se s lehkostí sobě vlastní postará i kočka na klíně. Kočičí vrnění je léčivé. Vrnivý klid kočky se snadno přenese i na člověka, má-li otevřené srdce a upřímné přání naladit na pozitivní tóny přítomnosti.

Stačí málo. Vnitřní naladění změní i jediné cinknutí kalimby, jakéhokoliv léčivého nástroje anebo prostě jen cinknutí, jeden tón, jedno cinknutí zvonečku. A ani nemusí být kouzelný.

Interstellar Main Theme : First step, Hans Zimmer - Kalimba cover.

Video: Kalimba, léčivý hudební nástroj (Youtube)

Svůj čas máme ve svých rukou

I přes všechny každodenní povinnosti máme všichni stále i chvilky, které si můžeme do sytosti vychutnat dle libosti. Jen je často zbytečně promarníme místo toho, abychom je využili k oddechu nebo načerpání nových sil. Můžeme je pojmout třeba jako kávové povzbuzení, čajovou relaxaci či rozjímání u svíčky. Výtečná káva, lahodný čaj či voňavá přírodní svíčka, každá maličkost se může proměnit na důvod, proč být šťastný, vděčný a pokorný. Každý malá radost se počítá. Poskládejte štěstí z malinkých chvilek pohody.

 

 

Literatura

  • Garnier, S.: Chovejte se jako kočka. Praha: Jota, 2018.

…a vlastní poznatky a zkušenosti

Zažeňte chmury. Je to lehčí, než se zdá. Pohoda je na dosah

Pohoda nemusí být definována tím, co se kolem nás děje. Nezáleží na počasí, které je prostě proměnlivé, a to nemusí být zrovna duben. Přes všechno tu vždycky může být i vlastní klidná mysl, duševní klid pramenící uvnitř. Je na každém z nás, aby si tento klid a pohodu zajistil.

Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

Olivové mýdlo

„Obyčejné“ mýdlo má své místo v každé domácnosti. Universální pomocník působí i proti virům

Přírodní olivové mýdlo hýčká pokožku, přitom ji dokonale čistí. Myje od nečistot, poradí si dokonce…

Les

Inspirováno přírodou: Energie a síla lesa. Jak si doma zařídit svěží vzduch?

Stres a únava na nás útočí ze všech stran. Vyvětrat, vyčistit vzduch a nabít ho novou energií je snadné. Pomůže aromaterapie a esenciální oleje. Inspirací nám může být síla lesa, les, který nabízí novou energii, povzbuzení, posílení i projasnění mysli.

5/5 - (7 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *