Výběr hned 25 českých filmů, které byste měli vidět

Andělé všedního dneS titulkem  25 českých filmů, které byste měli vidět dala Česká televize k dispozici ke zhlédnutí online výběr českých filmů ze svého archivu. Tyto relativně nové filmy patří k tomu nejlepšímu, co česká porevoluční kinematografie může nabídnout.

Jde o veselé, laskavé, ale i hořkosladké komedie, stejně jako dramata. Nechybí mezi nimi oscarový snímek Kolja. Reprezentují mnoho filmových žánrů, společné mají to, že se pyšní některou z filmových cen. Pokud ne, mají alespoň nominaci na filmovou cenu.

 

(Česká) televize v karanténě


Možností toho, co dělat v karanténě je nespočet. Pokud půjde o české filmy, resp. jejich výběr pod taktovkou ČT jejich výběr je konečný. Začíná snímkem Alice Nellis Andělé všedního dne a končí snímkem Ztraceni v Mnichově. Jde celkem o pětadvacet filmů:

 • Andělé všedního dne, 2014, režie Alice Nellis podle námětu Michala Viewegha o andělech, lásce a umírání. Hrají: Bolek Polívka, Marián Labuda, Viktor Dyk, Vladimír Javorský nebo Eliška Křenková.
 • Díra u Hanušovic, vesnické drama, 2014, režie a scénář Miroslav Krobot, na scénáři se podílel i psycholog Lubomír Smékal. Hrají: Tatiana Dyková, Lenka Krobotová, Johanna Tesařová.
 • Fair Play, 2014, scénář a režie Andrea Sedláčková. V hlavní roli talentované sprinterky Judit Bárdos.
 • Fotograf, hořká komedie z roku 2015, režie Irena Pavlásková. Karel Roden v roli významného fotografa Jana Saudka.
 • Grandhotel, hořká komedie z roku 2006, režie David Ondříček, scénář Jaroslav Rudiš. V hlavní roli Marek Taclík.
 • Jedna ruka netleská, černá komedie z roku 2003. Režisér David Ondříček se na scénáři podílel s Jiřím Macháčkem, který si ve filmu také zahrál.
 • Kolja, oskarový film z roku 1996, dle kritiků nejlepší český film uplynulého třicetiletí. Zdeněk Svěrák v laskavé komedii svého syna Jana Svěráka o muži, který se domníval, že už nemůže být hůře, a netušil, že právě prožívá nejkrásnější chvíle svého života.
 • Kráska v nesnázích, 2006, režie Jan Hřebejk a Petr Jarchovský. Hrají Anna Geislerová, Josef Abrhám a Roman Luknár.
 • Kvarteto, 2017, režie Miroslav Krobot a Lubomír Smékal.
 • Místa, 2014, režie Radim Špaček a Ondřej Štindl. Příběh ponurých devadesátek ztvárňují Vladimír Polívka, Jan Cina a Johana Matoušková.
 • Musíme si pomáhat, 2000, režie: Petr Jarchovský a Jan Hřebejk. V hlavních rolích Boleslav Polívka a Anna Šišková.
 • MY 2, 2014, režie: . Scénář k filmu napsala režisérka Slobodanka Radun se spisovatelkou Radkou Denemarkovou. Jana Plodková a Ondřej Nosálek v milostném příběhu manželky na útěku a jejího kadeřníka jiné orientace.
 • Občanský průkaz, hořká komedie z roku 2010. Film Ondřeje Trojana na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha.
  Pelíšky, laskavá komedie z roku 1999, režie Petr Jarchovský a Jan Hřebejk.
 • Po strništi bos, 2017. Poetický snímek Zdeňka a Jana Svěrákových z dob protektorátu.
 • Revival, 2013, režie: Alice Nellis. Hrají: Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg.
 • Rodinný film, 2015. Ve snímku Olma Omerzua hrají Karel Roden, Vanda Hybnerová, Jenovéfa Boková a také pes.
 • Roming, 2007, režie Jiří Vejdělek podle scénáře Marka Epsteina. Marián Labuda a Boleslav Polívka v komediální road movie o strastiplné cestě tří Romů z Čech na Slovensko.
 • Samotáři, hořká komedie z roku 2000, režie David Ondříček, scénář Petr Zelenka. Hrají: Jitka Schneiderová, Saša Rašilov, Jiří Macháček a Ivan Trojan.
 • Štěstí, 2005, scénář a režie: Bohdan Sláma. V hlavních rolích: Tatiana Dyková, Pavel Liška a Anna Geislerová.
 • Tátova volha, 2018, natočil Jiří Vejdělek, na scénáři se podílela vedle režiséra Iva Jestřábová. V hlavních rolích Eliška Balzerová a Tatiana Dyková jako její dcera.
 • Tmavomodrý svět, drama z roku 2001, režie Jan Svěrák podle scénáře Zdeňka Svěráka. Hrají Ondřej Vetchý a Kryštof Hádek.
 • Venkovský učitel, film o touze po lásce a lidské blízkosti z roku 2008, režie Bohdan Sláma. V hlavních rolích Pavel Liška a Zuzana Bydžovská.
 • Všechno bude, 2018, v režii a podle scenáře Olma Omerzua.
 • Ztraceni v Mnichově, 2015. Filmová směs reality, fikce a absurdity režiséra Petra Zelenky o Češích, národních traumatech a natáčení jednoho filmu, který nakonec vůbec nevznikl.

FILMY ONLINE – VÝBĚR FILMŮ (A SERIÁLŮ) ČESKÉ TELEVIZE TADY…

Ztraceni v Mnichově (2015) HD trailer 2

Video: Ztraceni v Mnichově (trailer)

Tím to nekončí. Klec ještě nespadla…

Ke shlédnutí online jsou nyní dostupné i další české filmy, které stojí za to, namátkou například psychologické drama s Jiřinou Bohdalovou a Kryštofem Hádkem Klec nebo příběh o pohnutém osudu jedné z našich nejlepších hereček Past. Jiřinu Štěpničkovou v pozoruhodném snímku Past bravurně ztvárnila Zuzana Stivínová.

Vedle filmů nyní můžete na webu České televize iVysílání vidět celé série filmů jako Marie Terezie, Dukla 61, Stockholmský syndrom, Jak si nepodělat život, také seriály Svět pod hlavou, Zkáza Dejvického divadla, Trpaslík, Kosmo, Dabing street, Čtvrtá hvězda nebo Most! Pobavení nabízí i česká klasika v podobě filmů Jak dostat tatínka do polepšovny, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Vlak dětství a naděje, Tažní ptáci nebo v neposlední řadě Romeo a Julie na konci listopadu.

Nechybí ani pohádky, se kterými spěchá nejenom za dětmi Déčko České televize. V rámci programu Nenudím se doma zveřejňuje pohádky, jako je Láska na vlásku, Hospoda U bílé kočky, O zakletém králi a odvážném Martinovi, Království potoků, Škola princů, Láska rohatá, Šťastný smolař, Pravý rytíř, Český Honza, Dvanáct měsíčků, Nejlepší přítel, Korunní princ, Princezna a půl království, Duch nad zlato, Tři životy, Micimutr, Čarovný kamínek, Johančino tajemství, Svatojánský věneček, Kdyby byly ryby aj.

Kdyby byly ryby (2014) - premiérová pohádka ČT - 25. 12. 2014 - 20:00

Video: Pohádka Kdyby byly ryby

A není to jen Česká televize. Filmy online zdarma nabízí i internetová televize Seznam. V nabídce filmů Seznam Filmy, ke zhlédnutí online najdete výběr oceněných i artových snímků, mj. strhující film o Amy Whinehouse Amy, příběh Jackie Kennedyové Jackie, špionážní drama Jeden musí z kola ven, francouzskou komedii Zbrusu Nový zákon, islandské drama podle skutečné události Hluboko, historický příběh zakázané lásky Královská aféra, Pátrání po Sugar Manovi a další a další.

Slepá mapa Česka

Vyzkoušejte si doma, jestli v Česku nezabloudíte. Nová online hra vás bude fakt bavit!

Co dělat v karanténě? To je otázka, nad kterou si v současnosti láme hlavu nejeden…

Jeden svět na školách

Jeden svět online: Filmy a výukové materiály nyní zdarma

V souvislosti s uzavřením škol se i festival Jeden svět na školách přesunul do online…

AKTUÁLNĚ | ZÁBAVA| DŮM & ZAHRADA | DOBRÉ ZPRÁVY

Internetové zdroje: 

/1/ Qureshi AI, Memon MZ, Vazquez G, Suri MF. Cat ownership and the Risk of Fatal Cardiovascular Diseases. Results from the Second National Health and Nutrition Examination Study Mortality Follow-up Study. Journal of vascular and interventional neurology, 2009. [cit. 2020-02-13] Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3317329/

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com, Unsplush.com, commons.wikipedia.org

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče. Web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog.

Disclaimer. Tyto webové stránky mají má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními.

Nejsme eshop. 

Tags: zábava, televize, filmy

reklama

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *