Černý jaguár v Zoo Zlín. Na zvláštní barvu odkazuje již jeho jméno Akabo

Zoo Zlín se od loňského roku pyšní největší expozicí pro chov jaguárů v Evropě Jaguar Trek. Bohužel tady však letos zůstávala jen osiřelá samice Yuna. Až nyní se tady těší ze samce jaguára amerického, který má navíc tajemné černé zbarvení.

Do Zlína z Francie

Jaguár americký (lat. panthera onco) se do Zoo Zlín dostal z francouzské zoo Parrot World. Na rozdíl od svého bratra je po matce celý černý. Dostal tak jméno Akabo, které lze z mayštiny přeložit jako tma.

Máme velkou radost, že po dohodě s koordinátorem chovu jaguárů byl pro zlínskou zoo vybrán právě Akabo, tedy černý jaguár. Je to krásný, velmi statný samec, váží pětaosmdesát kilogramů,

uvedla k nové kočce hlavní zooložka zlínské zoologické zahrady Markéta Horská.

Do Zlína Akabo, kterého lze nazývat také černý panter, dorazil 17. listopadu 2023. Patnáctihodinovou cestu v délce 1300 kilometrů absolvoval v bezpečnostní bedně bez problémů a bez problémů se také v cíli své cesty z bedny přesunul do svého nového domova. Celou ubikaci prošel a náležitě očichal. Dle zpráv chovatelů se také s chutí pustil do připraveného jídla.

Zatím za plotem

Přestože to vypadá, že černý panter je ve Zlíně jako doma, dostane čas a prostor, aby si tady dokonale zvykl. Postupně si bude zvykat i na samici Yunu.

Nyní jsou Akabo a Yuno zatím v kontaktu přes pletivo. Jako pár ve společném výběhu se návštěvníkům předvedou až časem. A možná nám časem udělají radost i jejich koťata…

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *