Černá kočka v krabici

Každá kočka je jiná. Jestli všechny kočky něco spojuje, je to láska ke krabicím. Kočky krabice milují, a naše kočky nejsou výjimkou, hlavně ta černá.

Zvláště náš černý kocour Faust si v krabicích nesmírně rád lebedí. Je mu celkem jedno, jak taková krabice vypadá, jak je velká nebo na co taková krabice je. Objeví-li se nějaká doma, hned ji zabírá pro sebe.

Kočka a krabice

  • Neotevřená krabice? Zpravidla jsou kočky první, kdo se pokouší dostat dovnitř.
  • Do otevřené krabice skáčou někdy střemhlav, jen tak, protože chtějí.
箱とねこ8。-A box and Maru 8.-

A když chtějí kočky klid, nepohrdnou téměř jakoukoliv papírovou krabicí.

Někdy to dokonce vypadá, že čím menší, tím lepší…

Kocour a krabice

Náš kocour je velký milovník, milovník klidu, milovník krabic. A máme foto jako důkaz!

Dokonce máme hned několik fotografií. Vyfotit kocoura v krabici není opravdu žádný problém, on je tam totiž skoro pořád. Na světě snad není krabice, která by se mu nelíbila.

Fotogalerie od kocoura, fotogalerie kočky v krabici

Obyčejná krabice? Pro kočky rozhodně ne!

Obyčejná papírová krabice je pro kočky zábava a hračka, slouží i jim jako skrýš (domeček) nebo místo k odpočinku (pelíšek). I ta obyčejná krabice kočkám skvěle poslouží. A poslouží i kočičím majitelům, protože je prospěšná pro kočičí psychiku, posiluje kočičí nervy, dopomáhá jim k příjemné náladě, obourává stres /zdroj/. To majitelé koček jistě ocení.

Dle vědců krabice pomáhají i kočkám v novém prostředí. Kočky si v novém prostředí díky krabici snáze, rychleji a lépe zvyknou. Krabice (domeček) je jedním z faktorů, které usnadňují zabydlení kočky v novém domově /zdroj/.

Přitom nic nestojí, není třeba žádná instalace a případně se dá velice jednoduše obměnit.

Sláva krabicím!

Why Cats Love Boxes So Much

Video: Proč kočky milují krabice? (v angličtině)

Proč kočky milují krabice?

  • Kvůli bezpečí. V malém prostoru se cítí bezpečně. Nehrozí, že se znenadání objeví něco, co by znamenalo ohrožení. To něco se do krabice prostě nevejde. Kočky jsou neustále ve střehu. Pokud si chtějí odpočinout, vyhledávají právě uzavřené prostory – anebo vyvýšená místa, kde mají přehled.
  • Kvůli klidu. Kočky se do krabice mohou schovat nejenom před možnými predátory, ale i před negativními emocemi. Do krabice se schovávají i tehdy, potřebují-li si odpočinout od dalších spolubydlících, nejenom koček či jiných domácích mazlíčků, ale třeba i člověka.
  • Kvůli teplu. V uzavřeném prostoru kočky lépe udržují tělesnou teplotu. Menší prostor se lépe zahřívá, papír nebo lepenka navíc izoluje. A kočky teplo zbožňují.  V teple se vyžívají ještě více než člověk. Komfortní teplotu totiž mají o několik stupňů vyšší než jejich dvounozí majitelé. V lidském obydlí je jim vlastně téměř pořád zima. I proto se kočky schoulejí do klubíčka, protože tehdy se jim lépe  udržuje teplo. Právě z důvodu tělesného tepla se kočky také tak rády tulí ke svým majitelům, oni je totiž hřejí.

Samozřejmě, že se kočky mazlí i z kočičí lásky, ale to je věc jiná.:-)

Video: Proč kočky milují krabice? (v češtině a přímo od černého kocoura)

5/5 - (2 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *