Skip to content →

Archiv rubriky: Proti klíšťatům

Klíšťata jsou nenápadná, o to zákeřnější. Jsou malá, o to větší znamenají riziko – pro zvířecí mazlíčky, malé, střední i velké psy, kočky všech plemen, ale i jejich majitele. V boji proti klíšťatům je nejdůležitější prevence – antiparazitika jako jsou pipetky proti klíšťatům, spreje, obojky proti klíšťatům, ale i další.

Existuje celá řada přípravků proti klíšťatům. Liší se aplikací i účinností. Nedá se říct, který je nejlepší, každý z nich má s výhody a nevýhody, výběr je individuální. Každému chovateli, každému zvířeti vyhovuje něco jiného.

Jaký přípravek proti klíšťatům vybrat? Co funguje? A na co si dát pozor? To vám objasní naše články.

7 EKO tipů proti klíšťatům. A nejde jen o přírodní repelenty!

S klíšťaty můžete přijít do kontaktu na těch nejdivnějších místech, zdaleka nežijí jen v lesích, jak se dříve tradovalo. V sezóně ohrožují každého z nás, klidně se vás nějaké chytne třeba v městském parku.

EKO tipy proti klíšťatům

O co jsou klíšťata nenápadnější, o to jsou zákeřnější. Roznáší stovky různých nemocí včetně tak závažných jako je lymská borelióza a klíšťová encefalitida, proti které neexistuje očkování. Existují však tipy, jak se proti klíšťatům bránit a snížit riziko nebezpečí. Tady jsou.

founder

Co funguje proti klíšťatům? Jak chránit kočky a psy?

Sezóna klíšťat je tady! Příroda je plná života, bohužel mnohdy více, než bychom byli rádi. S jarem ožívají i klíšťata, právě na jaře – a také na konci podzimu s poklesem teplot – je jejich aktivita největší. Napadají kočky, psy i člověka. Tito nezvaní hosté se vyskytují všude kolem.

Kočka, pes: Jak bojovat proti klíšťatům?

Jak před nepříjemnými parazity chránit své mazlíčky? Jak proti klíšťatům bojovat?

2 komentáře

Velký pes. Co u něho funguje proti klíšťatům?

Klíšťata rozhodně nejsou tak neškodná jak vypadají. Roznášejí stovky nemocí, které ohrožují nejenom nás, ale i naše čtyřnohé přátele. Číhají všude, i tam, kde bychom to nečekali.

Velký pes: Jak bojovat proti klíšťatům?

Jak se klíšťatům bránit? Odpovědí je efektivní prevence. Prevence proti klíšťatům – vnější antiparazitika, tzv. ektoparazitika, mají mnoho podob. Jak se v antiparazitikách vyznat? Jaké z nich vybrat pro velkého psa?

founder

BIO repelenty pro zvířata. Bez chemie

Jsou nenápadná. Zdánlivě vypadají neškodná, ale opak je pravdou. Klíšťata jsou významnými přenašeči závažných onemocnění, ohrožují nejenom člověka, ale i jeho zvířata, kočky a psy. Není divu, že hledáme ty nejlepší cesty, jak proti klíšťatům bojovat. Boj to není snadný.

Přírodní repelenty a antiparazitika, bez chemie, BIO

Chemické preparáty slibují vysokou účinnost, ta je však vykoupena možnými riziky. Existují i přírodní repelenty a antiparazitika bez chemie, účinkují nejenom proti klíšťatům, ale i dalšímu nepříjemnému hmyzu. Jsou přírodní a tedy šetrnější alternativou. To však bohužel neznamená, že i ona nenesou rizika.

founder

Tablety proti klíšťatům. Co byste měli vědět?

Tablety proti klíšťatům jsou relativní novinkou. Zatímco pipetky, spreje nebo obojky proti klíšťatům jsou pro chovatele a jejich mazlíčky dostupné už dlouho, tablety se objevily teprve nedávno. Už proto nabízejí výhodu v tom, že si na ně klíšťata ještě nestihla vybudovat rezistenci.

Tablety proti klíšťatům

Žádné z nich však nejsou dostupné online. Pořídit se dají vždy jenom u veterináře.

founder

Obojek proti klíšťatům. Co vás zajímá? Co byste měli vědět?

Mezi všemi možnými přípravky proti klíšťatům jsou obojky ty nejoblíbenější. Nabízejí výhody, které jiná antiparazitika nabídnout nemohou, na druhé straně mají i své slabé stránky.Obojky proti klíšťatům

Chcete vědět, jak obojek proti klíšťatům funguje? Proč je tak oblíbený a v čem jsou jeho nevýhody? Jaký obojek proti klíšťatům vybrat?

2 komentáře

Elektrický odpuzovač klíšťat. Jak funguje? A je účinný?

Existuje několik způsobů, jak svá zvířata chránit zvířata. Většina z nich je založena na chemii nebo látkách přírodního původu, které nesou toxické účinky.

Odpuzovač proti klíšťatům

Většina repelentů a antiparazitik vždy do určité míry zatěžuje organismus zvířete, ale najdou se i výjimky. Právě takovou výjimkou je naprosto neškodní elektrický odpuzovač klíšťat Arpalit. Jeho principem jsou ultrazvukové impulzy, takže se obejde zcela bez chemie.

founder