Plemena koček – popis

Pokud jde o plemena koček, existují jich stovky. Neustále přitom přibývají nová a nová plemena. Ta nejoblíbenější kočičí plemena vám postupně představíme v našich článcích. Čeká vás popis, charakteristika, povaha, zajímavosti a mnohé další informace. Stále však platí, že každá kočka je jedinečná osobnost, tedy popis plemene není všeříkající. A také platí, že žádná kočka není obyčejná, ani ta klasická kočka domácí.

Lykoi, kočka vlkodlak

Tato kočka připomíná svým vzhledem vlka nebo přímo vlkodlaka. Označuje se proto také jako vlčí kočka, samotný název lykoi plemene pochází z řeckého slova lykos, tedy vlk. V první chvíli je až k neuvěření, že i jde o zdravou ušlechtilou kočku, která má jenom zvláštní vzhled. Navíc klame tělem, lykoi má totiž hravou a mazlivou …

Lykoi, kočka vlkodlak Pokračovat ve čtení »

Mainská mývalí kočka

Tohle kočičí plemeno upoutá na první pohled – svoji velikostí. Mainská mývalí kočka však není jen impozantní, má společenskou povahu a zaujme i některými svými projevy. Prosím, seznamte se!

Britská kočka

Vypadá jako roztomilý plyšák, i proto celosvětově patří mezi ty nejoblíbenější kočičí plemena. Česko není výjimkou. Její vznešený vzhled doplňuje i klidná a mírná povaha, ve které se však nezapře britská aristokratka. Seznamte se!

Bengálská kočka

Bengálská kočka je plemenem, které vzniklo zkřížením kočky domácí a divoce žijící kočky bengálské. Divokým kočkám je také velmi podobná, především vzhledově. Její povaha však odpovídá domácímu mazlíčkovi. Nutno podotknout, že s velkou dávkou temperamentu a aktivity. Seznamte se s kočkou, která nezapře své divoké předky.

Sphynx

Spynx je pozoruhodné kočičí plemeno, jedno z mála reprezentující bezsrsté kočky. Přestože vrásky dávají sphynxům někdy až umračený výraz, jsou to velmi přátelské, společenské a dobromyslné kočky, které si ke svým chovatelům vytvářejí silné pouto. Seznamte se s kočkou, která se ke svému pánovi chová podobně jako pes.