Britská kočka

Vypadá jako roztomilý plyšák, i proto celosvětově patří mezi ty nejoblíbenější kočičí plemena. Česko není výjimkou. Její vznešený vzhled doplňuje i klidná a mírná povaha, ve které se však nezapře britská aristokratka. Seznamte se!

O plemeni

Britská kočka má historii sahající do 19. století, kdy Britové začali budovat svoji národní kočičí rasu. Zrodila se ze statných domácích koček s hustým kožichem, které se křížili s perskými kočkami. Zpočátku měla britská kočka pouze modrou barvu srsti. Ta i v současnosti patří mezi nejžádanější, ale povoleny jsou i další barvy vždy bohatého kožichu britské kočky.

Charakteristika

Je to středně velké až velké plemeno. Britská kočka působí podsaditě, je to i kvůli krátké husté srsti s bohatou podsadou. Vypadá plyšově a říká se jí křupavá. Nepřiléhá totiž těsně k tělu. Je natolik kvalitní, že britská kočka zvládá s přehledem všechny nepřízně počasí.

Pro toto plemeno je typická masivní kulatá hlava s krátkým, lehce prohnutým čumáčkem. Má také velké, široce otevřené oči, které se odvíjejí od barvy srsti.

Video: Britská kočka – reportáž s chovatelkou koček

Povaha

Je to aristokratka.

Video: A je to také příjemný společník

Zdroje, další informace:

© 2016 – 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

Zaslouží si tento článek hodnocení? Stačí jeden klik! Kolik radosti udělá!

[ratings]

 

sdileni3

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *