Skip to content →

Britská kočka

Vypadá jako roztomilý plyšák, i proto celosvětově patří mezi ty nejoblíbenější kočičí plemena. Česko není výjimkou. Její vznešený vzhled doplňuje i klidná a mírná povaha, ve které se však nezapře britská aristokratka. Seznamte se!

O plemeni

Britská kočka má historii sahající do 19. století, kdy Britové začali budovat svoji národní kočičí rasu. Zrodila se ze statných domácích koček s hustým kožichem, které se křížili s perskými kočkami. Zpočátku měla britská kočka pouze modrou barvu srsti. Ta i v současnosti patří mezi nejžádanější, ale povoleny jsou i další barvy vždy bohatého kožichu britské kočky.

Charakteristika

Je to středně velké až velké plemeno. Britská kočka působí podsaditě, je to i kvůli krátké husté srsti s bohatou podsadou. Vypadá plyšově a říká se jí křupavá. Nepřiléhá totiž těsně k tělu. Je natolik kvalitní, že britská kočka zvládá s přehledem všechny nepřízně počasí.

Pro toto plemeno je typická masivní kulatá hlava s krátkým, lehce prohnutým čumáčkem. Má také velké, široce otevřené oči, které se odvíjejí od barvy srsti.

Video: Britská kočka – reportáž s chovatelkou koček

Povaha

Je to aristokratka.

Video: A je to také příjemný společník

Zdroje, další informace:

© 2016 – 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

Zaslouží si tento článek hodnocení? Stačí jeden klik! Kolik radosti udělá!

Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 5x, ø4,60
Loading...

 

sdileni3

Published in All Plemena koček - popis