Britská kočka

Britská kočkaVypadá jako roztomilý plyšák, i proto celosvětově patří mezi ty nejoblíbenější kočičí plemena. Česko není výjimkou. Její vznešený vzhled doplňuje i klidná a mírná povaha, ve které se však nezapře britská aristokratka. Seznamte se!

O plemeni


Britská kočka má historii sahající do 19. století, kdy Britové začali budovat svoji národní kočičí rasu. Zrodila se ze statných domácích koček s hustým kožichem, které se křížili s perskými kočkami. Zpočátku měla britská kočka pouze modrou barvu srsti. Ta i v současnosti patří mezi nejžádanější, ale povoleny jsou i další barvy vždy bohatého kožichu britské kočky.

Charakteristika


Je to středně velké až velké plemeno. Britská kočka působí podsaditě, je to i kvůli krátké husté srsti s bohatou podsadou. Vypadá plyšově a říká se jí křupavá. Nepřiléhá totiž těsně k tělu. Je natolik kvalitní, že britská kočka zvládá s přehledem všechny nepřízně počasí.

Pro toto plemeno je typická masivní kulatá hlava s krátkým, lehce prohnutým čumáčkem. Má také velké, široce otevřené oči, které se odvíjejí od barvy srsti.

Video: Britská kočka -- reportáž s chovatelkou koček

Povaha


Je to aristokratka.

Video: A je to také příjemný společník

Kelly- 2 roky (British blue cat)

Zdroje, další informace:

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *