Skip to content →

Každý úplněk je magický, bílý superměsíc je magický ještě víc

Superměsíc

Únor 2019 přináší úplněk, jaký se jen tak nevidí. V úterý 19. února nás při pohledu na noční oblohu ohromí obrovský měsíc v úplňku, tak obrovský, že se mu říká superměsíc. A protože je ještě stále zima, přezdívá se mu i bílý či sněhový superměsíc. Měsíční záře přitom bude skutečně bílá, více bílá než jsme zvyklí…

Vesmírné divadlo

Měsíc je odvěkým souputníkem planety Země, v měřítku celého vesmíru je Zemi téměř na dosah, během úkazu označovaného jako superměsíc je Zemi ještě blíže než obvykle.

Úplně nejmenší vzdálenost Měsíce a Země je 356 410 kilometrů, tuto vzdálenost však Měsíc uplynulých 70 letech nikdy nedosáhl během úplňku.

19. února 2019 bude Měsíc v úplňku a vzdálený od planety země pouhých 356 761 kilometrů, zatímco střední vzdálenost Země a Měsíce je 384 400 kilometrů. Při východu Měsíce, který v úterý nastane kolem páté hodiny odpoledně se tak bude Měsíc jevit větší než obvykle, a to až o celou třetinu. Velikost Měsíce se pochopitelně nemění, ale úhel Měsíce vzhledem ke kulatému zakřivení Země pro nás vytvoří iluzi – superměsíc. Luna bude vypadat větší, ale také mnohem zářivější než jindy. Toto vesmírné divadlo bude viditelné ještě při západu Měsíce, který nás čeká ve středu 20. února v 7:15 ráno.

Magie Měsíce v roce 2019

Již leden 2019 přinesl netradiční podívanou v podobě vlčího Měsíce spojeného s úplným zatměním. Hned v únoru se můžeme kochat bílým superměsícem. Superměsíc nás čeká dokonce i v březnu 2019, jen krátce před termínem jarní rovnodennosti.

A to se můžeme těšit ještě na druhé zatmění Měsíce, viditelné i v Česku. Bude to částečné zatmění Měsíce, které nastane 16. července 2019.

Chcete víc? Tady je prohlídka Měsíce České astronomické společnosti.

Superměsíc znamená neklid i příležitost k naplnění snů

Každý zářící úplněk ovlivňuje lidskou psychiku, to potvrdí zvláště citliví lidé, kteří mohou během úplňku pociťovat neklid, příval emocí, které se těžko zvládají. Úplněk dělá člověka vnímavějším, odhaluje skryté stránky osobnosti, na povrch vyplouvají věci z hloubi nitra, přitom se projasňuje mysl.

Úplněk je sice náročným obdobím, ale lze ho využít ke svému prospěchu. Je prostorem pro očistu, nejenom tělesnou, ale i duševní. Očista může spočívat v tom, že se zbavíme toho, co nás tíží. Dokonce dává příležitost k naplnění svých snů. Jak využít úplněk? To se dozvíte tady.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 1x, ø5,00


Loading...

Radka K.

Radka K.

Panička at U KOCOURA DOMA
Mám ráda, když jsem obklopena těmi, které mám ráda. Jsou to mé kočky, tedy kocour a kočka, taky pes. Líbí se mi, když mám kolem sebe věci, které se mi líbí.
Nabízím inspiraci pro šťastný domov, spokojenost a osobní rozvoj. Sdílím své zážitky a postřehy ze života s chlupáči. Jsou má terapie proti stresu.
Kdo jsem? Jsem redaktor, kreativec, stratég. Mojí profesí je Content marketing. Jednoduše tvořím. Synergicky tvořím obsah, který má smysl nejen pro mě.
Radka K.

Zdroje: vlastní poznatky a zkušenosti, literatura, internetové zdroje, více...

Internetové zdroje: 

/1/ Měsíc aktuálně. Česká astronomická společnost. Astro.cz [online]. 2019 [cit. 2019-02-19]. Dostupné z: https://www.astro.cz/na-obloze/mesic.html

/2/ V úterý na obloze uvidíme obrovský bílý superměsíc. Refresher.cz [online]. 2019 [cit. 2019-02-19]. Dostupné z: https://refresher.cz/63132-V-utery-na-obloze-uvidime-obrovsky-bily-supermesic

/3/ Supermoon, 2019’s biggest and brightest, will light up the sky. CNN.com [online]. 2019 [cit. 2019-02-19]. Dostupné z: https://edition.cnn.com/2019/02/18/world/super-snow-moon-february-trnd/index.html

/4/ Úplněk 2019. Treking.cz [online]. 2019 [cit. 2019-02-19]. Dostupné z: https://www.treking.cz/astronomie/faze-mesice-2019.htm

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com

Upozornění: žádné informace na tomto webu nemají odborný charakter...

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v literatuře i v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné veterinární péče. Jsme jenom chovatelé, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel.

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více…

Naší smečce vládne černý kocour. Máme i kočičku a nechybí nám ani pes.

  • Černý kocour se svým sametově něžným kožíškem přímo vybízí k pohlazení. Jen si ho pohlaďte! Jen se podívejte do jeho magických očí a nechte všechny starosti zmizet.
  • Máme i kočičku. Je to potvora, ale hlavně je to radost!
  • Největší mazel sice vypadá jako pes baskervillský, ale jenom vypadá, opravdu. Náš pes, tedy fenka je doslova ten největší mazel.:-)

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody. Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Published in All