Bílá kuchyň je v Česku ta nejoblíbenější. Není divu, je nadčasová a vysoce variabilní

Bílá kuchyň

Je to univerzální barva, která má své místo v tradičním i moderním interiéru. Bílá má dokonalou schopnost přizpůsobení, dává prostor pro nejrůznější barevné kombinace, rozumí si se všemi interiérovými styly. Bílá kuchyň nestárne, je totiž nadčasová. I to jeden z mnoha důvodů, proč je bílá kuchyň v Česku nejoblíbenější.

Bílá je barvou čistoty

Bílá kuchyň je čistá. Protože je na ní všechno vidět, nebývá čistá na dlouho. Zdánlivá nevýhoda nutí udržovat linku v čistotě. A čistota je půl zdraví, zvláště v kuchyni. Možná bílá není úplně praktická, ale esteticky nikdy nezklame. Bílá je barvou nejvyšší dokonalosti.

Bílá barva znamená vznešenost, přímost, jasnost. Cokoliv, co je bílé, je originální, magické až posvátné. Bílá symbolizuje světlo, také duchovní rovinu, spiritualitu, vše tajemné. Napomáhá odhalovat pravdu, dle významu barev podporuje upřímnost, probouzí vědomí a tvořivost, uklidňuje, posiluje a chrání.

Mat nebo lesk?

Vyznavači romantiky, tradičních interiérů či rustikálního stylu ocení spíše matnou strukturu, zatímco moderní bílá kuchyň bude v provedení vysoký lesk. Mat i lesk, obě varianty místnost dokonale prosvětlí a opticky zvětší. Taková kouzla bílá umí.

Bílá je základní barvou skandinávského stylu. Vůbec však nemusí působit chladně, útulnost jí dodají různé doplňky. Stačí si pohrát s dalšími barvami a různými typy materiálů. Bílá se hodí ke všemu. Bílá barva má tu skvělou vlastnost, že se dá kombinovat s jakýmikoliv barvami, mohou být světlé, ale i kontrastní. Nikde není psáno, že bílá kuchyň vyžaduje i bílé doplňky a spotřebiče. Když se vše správně poskládá, dokonce mohou být i černé. Jak to pak v praxi vypadá? Podívejte se sami.

Právě bílou kuchyň v kombinaci s kontrastním motivem dřeva a černými doplňky si vybrali designéři vzorového bytu Pilcova rezidence, jednoho z projektů rezidenčního bydlení PSN.

Bílá kuchyň
Foto: Pilcova rezidence a její bílá kuchyň, zdroj: PSN

Pilcova rezidence

Pět podlaží Pilcovy rezidence nabízí byty o dispozicích 1+kk až 4+kk, které tepou v rytmu velkoměsta. Rezidence leží jen pár kroků od tramvajové zastávky Palmovka, pár minut od metra Palmovka, a tak se odsud dá všude pohodlně dostat. Přímo na Palmovce jsou přitom široké kulturní, společenské i business příležitosti.

Pilcova rezidence okouzlí neorenesanční fasádou a historií datovanou na počátek dvacátého století. Psal se rok 1901, Sokolovská ulice se tenkrát označovala jako Královská třída a stavební kancelář Jana Pilce zhotovila pro Josefa Loudu stavební plány domu s číslem popisným 541. Čas se na domě odrazil v podobě rozsáhlých stavebních úprav, dnes však po citlivé rekonstrukci může nabídnout osobitou historickou atmosféru a také moderní komfort pro skutečný městský život.

Zajímají vás nové byty v Praze? Pak vám přijde vhod celá nabídka rezidenčních projektů PSN tady…

4.9/5 - (9 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *