Stres zmizí hned. Kouzlit umí svěží bergamot…

Každým okamžikem prožíváme nádech nebo výdech. Prostřednictvím dýchání se dostane kyslík ke každé jediné buňce lidského těla. Je to naprosto klíčová činnost pro činnost všech buněk a orgánů, imunitního systému, ale i nervů a mozku. Je to činnost tak přirozená, že na její význam často zapomínáme. A pak dýcháme povrchně, tedy nedostatečně, anebo zběsile a divíme se, že nás ovládá stres.

Způsob dýchání ovlivňuje naše psychické rozpoložení, náladu, úroveň stresu, ale také i schopnost koncentrace a mentálních výkonů. Řízené dýchání je tím nejjednodušším způsobem, jak se zbavit stresu. Skvěle se doplňuje s aromaterapií, zvláště antistresovými esencemi jako je bergamot.

Esenciální olej bergamot, BIOPřírodní pokojový sprej Citrusová zahrada, BIOPokojový sprej Radost ze života, BIO, Farfalla

Uprostřed nabitého dne se vás zmocnil stres? Jednoduše se zhluboka nadechněte, postarejte se o dostatek energie v podobě kyslíku. Postaráte-li se o to, abyste své mozkové buňky naplnili nejenom kyslíkem, ale i osvěžující citrusovou esencí bergamotu, rázem svůj organismus dostanete do jiného módu.

AROMATERAPIE -- BERGAMOT -- ÚČINKY -- ANTISTRES

AROMATERAPIE PROTI STRESU

Bergamot je silným pomocníkem proti stresu a únavě, jeho lehká vůně silně ovlivňuje psychiku. Okamžitě napomáhá lepšímu dýchání, právě dýchání je klíčem, který otevírá dveře z každé psychicky náročné a stresující situace.

BERGAMOT: POVZBUZUJÍCÍ CITRUSOVÁ ESENCE

Bergamot představuje jednu z těch méně známých citrusových esencí. Jeho aromaterapeutické účinky se nevyužívají zdaleka tolik, jak by si zasloužil. Naopak je tomu v parfumářství, kdy se bez něho neobejde mnoho věhlasných parfémů. Údajně až polovina všech dámských parfémů obsahuje v nějaké míře bergamot. Bergamot je také nedílnou složkou oblíbeného černého čaje Earl Grey. Přesto samotná vonná silice bergamotu stojí tak trochu v pozadí.

Bergamot má vynikající povzbuzující a antidepresivní působení. Má schopnost posilovat organismus, a je tak užitečný při stresu a únavě. Kdo z nás by alespoň někdy nepotřeboval od stresu a únavy pomoct? Právě bergamot se nabízí jako skvělý pomocník.

Svěží lehká citrusová vůně s ovocným nádechem a nezvyklými dřevito-bylinnými tóny podporuje dýchání, vonné esence spolu s životadárným kyslíkem okamžitě mění stav mysli a psychické rozpoložení.

Essential Oils: Bergamot

Účinky esence bergamot

  • bergamot povzbuzuje, odstraňuje stres a pomáhá proti únavě
  • posiluje, zklidňuje podrážděné nervy, působí antidepresivně
  • uvolňuje dýchání, čistí vzduch, neutralizuje pachy
  • má antibakteriální a antiseptické vlastnosti
  • je prospěšný při onemocnění dýchacích cest

Vůně bergamotu toho umí ještě víc. Snižuje teplotu a tiší různé druhy bolestí. Je prospěšná pro zdravé zažívání, podporuje metabolismus a ulevuje při potížích močových cest.

Bergamot funguje i jako přírodní repelent, jeho vůně odpuzuje obtížný hmyz.

Ředěná silice bergamotu slouží i v kosmetické péči, zvláčňuje a omlazuje pokožku, podporuje hojení, léčí nejrůznější kožní neduhy. Její nevýhodou je však fotosenzibilita – zvyšuje citlivost pokožky na sluneční záření. Podobně jako jiné citrusové esence se proto nehodí užívat během slunečných dnů, kdy je pokožka vystavována nadměrným slunečním paprskům. 12 hodin po použití esence nevystavujte pokožku slunečnímu záření ani paprskům solária.

Esenciální olej bergamot, BIOPřírodní pokojový sprej Citrusová zahrada, BIOPokojový sprej Radost ze života, BIO, Farfalla

ANTISTRESOVÁ ATMOSFÉRA S VŮNÍ BERGAMOTU

Zbavit se stresu a starostí? Není to vůbec tak složité, jak se zdá. Stačí se nadechnout citrusové vůně bergamotu. Jednoduše otevřete lahvičku s esenciálním olejem a zhluboka se nadechněte. Veškerý stres pak prostě vydechněte ven ze svého těla.

Vonná silice bergamot vytvoří antistresovou atmosféru, která bude přát vašemu mentálnímu výkonu. K tomu vám pomůže aroma lampa nebo aroma difuzér, který vonnou mlhu vytváří zcela automaticky, bez použití otevřeného ohně.

Aroma difuzér DaoliaAroma difuzér KaoliaAroma difuzér Cerealia
Kaolia, Ultrasonic diffuser

Chcete znát další kouzla aromaterapie?

Odhalujeme je v dalších článcích:

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více o nás…

Přinášíme tipy na zdravé bydlení, inspiraci pro dům i zahradu, praktické návody a kouzla aromaterapie nebo články o bylinkování, to aby doma bylo jako doma.

#zdravebydleni #kouzlaaromaterapie #aromaterapie #bylinkovani #bylinky

  • Naší smečce vládne černý kocour.
  • Máme i kočičku Rozárku.
  • A nechybí nám ani pes. Vypadá sice jako pes baskervillský, ale jenom vypadá!

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody.

Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *