Skip to content →

Stres zmizí hned. Kouzlit umí svěží bergamot…

Každým okamžikem prožíváme nádech nebo výdech. Prostřednictvím dýchání se dostane kyslík ke každé jediné buňce lidského těla. Je to naprosto klíčová činnost pro činnost všech buněk a orgánů, imunitního systému, ale i nervů a mozku. Je to činnost tak přirozená, že na její význam často zapomínáme. A pak dýcháme povrchně, tedy nedostatečně, anebo zběsile a divíme se, že nás ovládá stres.

Způsob dýchání ovlivňuje naše psychické rozpoložení, náladu, úroveň stresu, ale také i schopnost koncentrace a mentálních výkonů. Řízené dýchání je tím nejjednodušším způsobem, jak se zbavit stresu. Skvěle se doplňuje s aromaterapií, zvláště antistresovými esencemi jako je bergamot.

Esenciální olej bergamot, BIO Přírodní pokojový sprej Citrusová zahrada, BIO Pokojový sprej Radost ze života, BIO, Farfalla

Uprostřed nabitého dne se vás zmocnil stres? Jednoduše se zhluboka nadechněte, postarejte se o dostatek energie v podobě kyslíku. Postaráte-li se o to, abyste své mozkové buňky naplnili nejenom kyslíkem, ale i osvěžující citrusovou esencí bergamotu, rázem svůj organismus dostanete do jiného módu.

AROMATERAPIE – BERGAMOT – ÚČINKY – ANTISTRES

AROMATERAPIE PROTI STRESU

Bergamot je silným pomocníkem proti stresu a únavě, jeho lehká vůně silně ovlivňuje psychiku. Okamžitě napomáhá lepšímu dýchání, právě dýchání je klíčem, který otevírá dveře z každé psychicky náročné a stresující situace.

BERGAMOT: POVZBUZUJÍCÍ CITRUSOVÁ ESENCE

Bergamot představuje jednu z těch méně známých citrusových esencí. Jeho aromaterapeutické účinky se nevyužívají zdaleka tolik, jak by si zasloužil. Naopak je tomu v parfumářství, kdy se bez něho neobejde mnoho věhlasných parfémů. Údajně až polovina všech dámských parfémů obsahuje v nějaké míře bergamot. Bergamot je také nedílnou složkou oblíbeného černého čaje Earl Grey. Přesto samotná vonná silice bergamotu stojí tak trochu v pozadí.

Bergamot má vynikající povzbuzující a antidepresivní působení. Má schopnost posilovat organismus, a je tak užitečný při stresu a únavě. Kdo z nás by alespoň někdy nepotřeboval od stresu a únavy pomoct? Právě bergamot se nabízí jako skvělý pomocník.

Svěží lehká citrusová vůně s ovocným nádechem a nezvyklými dřevito-bylinnými tóny podporuje dýchání, vonné esence spolu s životadárným kyslíkem okamžitě mění stav mysli a psychické rozpoložení.

Účinky esence bergamot

  • bergamot povzbuzuje, odstraňuje stres a pomáhá proti únavě
  • posiluje, zklidňuje podrážděné nervy, působí antidepresivně
  • uvolňuje dýchání, čistí vzduch, neutralizuje pachy
  • má antibakteriální a antiseptické vlastnosti
  • je prospěšný při onemocnění dýchacích cest

Vůně bergamotu toho umí ještě víc. Snižuje teplotu a tiší různé druhy bolestí. Je prospěšná pro zdravé zažívání, podporuje metabolismus a ulevuje při potížích močových cest.

Bergamot funguje i jako přírodní repelent, jeho vůně odpuzuje obtížný hmyz.

Ředěná silice bergamotu slouží i v kosmetické péči, zvláčňuje a omlazuje pokožku, podporuje hojení, léčí nejrůznější kožní neduhy. Její nevýhodou je však fotosenzibilita – zvyšuje citlivost pokožky na sluneční záření. Podobně jako jiné citrusové esence se proto nehodí užívat během slunečných dnů, kdy je pokožka vystavována nadměrným slunečním paprskům. 12 hodin po použití esence nevystavujte pokožku slunečnímu záření ani paprskům solária.

Esenciální olej bergamot, BIO Přírodní pokojový sprej Citrusová zahrada, BIO Pokojový sprej Radost ze života, BIO, Farfalla

ANTISTRESOVÁ ATMOSFÉRA S VŮNÍ BERGAMOTU

Zbavit se stresu a starostí? Není to vůbec tak složité, jak se zdá. Stačí se nadechnout citrusové vůně bergamotu. Jednoduše otevřete lahvičku s esenciálním olejem a zhluboka se nadechněte. Veškerý stres pak prostě vydechněte ven ze svého těla.

Vonná silice bergamot vytvoří antistresovou atmosféru, která bude přát vašemu mentálnímu výkonu. K tomu vám pomůže aroma lampa nebo aroma difuzér, který vonnou mlhu vytváří zcela automaticky, bez použití otevřeného ohně.

Aroma difuzér Mandala dark Aroma difuzér Mantra dark Aroma difuzér Tantra dark
Aroma difuzér Mandala light Aroma difuzér Mantra light Aroma difuzér Tantra light

Chcete znát další kouzla aromaterapie?

Odhalujeme je v dalších článcích:

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 1x, ø5,00

Loading...


© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Kontakt

sdileni3

Published in All Mozek