Vstupte do pohádky! Bělský les v Ostravě září vánoční atmosférou

Bělský les, jeden z největších městských lesoparků ve Střední Evropě se na Vánoce 2023 proměnil v osvětlený vánoční park. Radnice ostravské části Jih pro návštěvníky lesa připravila překvapení. Na návštěvníky Bělského lesa na konci roku čeká vánoční městečko s více než dvaceti světelnými 3D instalacemi.

Jelení rodina, medvědi nebo sovy

Mezi vánoční atrakce, které zdobí areál Lesní Školy v Bělském lese patří jelení rodina, také medvědi nebo sovy. K potěšení dětí i dospělých je tady i veverka nebo orel. Nechybí krmelec, lavička nebo světelné saně. Vánoční pohádku tady vedle zvířecích motivu utváří i osvětlené stromy nebo houby.

Světelná show, kterou hned u vstupu otevírá zářící kometa, je k vidění vždy od 17 do 20 hodin. Poprvé se vánoční les rozzářil 15. listopadu a zářit bude až do 15 ledna 2024. Výjimkou jsou vánoční svátky, Silvestr a Nový rok. Vstupné do vánočního městečka je dobrovolné, výtěžek podpoří činnost Záchranné stanice v Bartošovicích.

Ostravské Vánoce

Ostravské Vánoce pochopitelně neprobíhají jenom v lese, vánoční program se bude konat i v centru města. Kultura dostane tradičně prostor zejména na Masarykově náměstí, kde návštěvníci najdou i oblíbené gastro stánky a trhy s dárkovým zbožím. Jmelí i chvojí, ale i adventní věnce na dveře, svícny a svíčky, betlémy, soukané baňky či slaměné ozdoby na vánoční stromeček… To vše se tady dá pořídit, stejně jako hrnčířské zboží a keramika, mýdla a přírodní kosmetika, šperky, ale i zimní ponožky, pletené rukavice, čepice a další dárky.

Letošní novinkou je v Ostravě vedle vánočního lesa dřevěný betlém s havířskými prvky na Jiráskově náměstí.

Každý rok chceme pro návštěvníky Ostravských Vánoc přinést něco nového. Ať již programově nebo esteticky chceme posouvat akci pořád dopředu. V minulém roce jsme si betlém zapůjčili, ale letos jsme chtěli, aby vznikl unikátní betlém, který bude k Ostravě patřit a nebude tak snadno přenositelný do jiného regionu,

uvedl za realizátora Ostravských Vánoc jednatel Černé louky Jan Šumbera.

Autorem betléma je řezbář Roman Mikuš, známý zejména jako tvůrce sochy v Zubří u Valašského Meziříčí, který se také věnuje tvorbě ledových soch v tuzemsku i zahraničí. Příjemnou atmosféru Vánoc v Ostravě jistě podpoří i vánoční kluziště na náměstí Dr. Edvarda Beneše nebo vyhlídkové kolo na Masarykově náměstí.

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *