Omamná vůně šeříku vyčaruje lásku a zklidní nervy

Vůně se dotýkají našich smyslů, a nejenom smyslů. Vnímáme je skrze nejstarší části mozku, které mají na starosti emoce. Vůně šeříku dává průchod těm pozitivním a příjemným emocím.

Přírodní vonné esence dokážou mnohé, dokážou ovlivnit i naše psychické rozpoložení. Toho využívá i aromaterapie. Šeřík, který svými květy a úchvatnou vůní naplňuje májové dny, se od pradávna pojí s láskou. Ostatně máj je lásky čas. Čas na lásku je však kdykoliv…

Jaké účinky slibuje šeřík?

Vůně šeříku okamžitě zklidňuje psychiku a harmonizuje prostředí. Šeřík ve váze má také chránit prostor před zlými silami, už jenom tím, že ho naplňuje láskyplnou vůní, jednoduše láskou. Údajně má také pomáhat v partnerské komunikaci a řešení konfliktů.

  • Šeřík přináší jemnou a čistou energii lásky a romantiky, alespoň ve své bílé barvě nebo světlých barvách s nádechem růžové, barvy srdce.
  • Purpurově tmavý šeřík nese energii touhy a vášně, láska totiž může být i vášnivá.
Šeříky - Zora Jandová

Šeříkové opojení nejenom v máji

Šeříková vůně je sice intenzivní, ale nenajde se snad člověk, kterému by nebyla libá. Naopak, šeřík patří k těm nejoblíbenějším vůním vůbec. Jeho nevýhodou je snad jen to, že svou vůni nabízí jen zjara. Šeříkové opojení si prostřednictvím kvetoucích keřů neužíváme déle než dva nebo tři týdny. Ve váze šeřík vydrží podstatně kratší dobu. Není divu, že hledáme způsoby, jak šeříkovou vůni uchovat.

Řešením, jak si šeřík vychutnat po celý rok, je šeříkový sirup (recept tady). Šeříkový sirup je takovou sladkou šeříkovou vůní v lahvičce, ze které se dá třeba v horkém létě udělat vynikající voňavá domácí limonáda.

Omamná vůně šeříku samozřejmě nezůstala ani mimo dosah slavných parfumářů, kteří ji s oblibou využívají. Parfémy tak nabízejí šeříkovou vůni během celého roku. Prostřednictvím parfému se můžete kdykoliv zahalit do květinového závoje s vonnými tóny šeříku, dát prostor své smyslnosti a vydat se vstříc novým zážitkům, romantické, něžné i vášnivé lásce.

Záleží jen na vás.

Parfém, toaletní voda Jardin des Favorites Parfém, toaletní voda Nuit d´Iris Parfém, toaletní voda Elixir d´Ylang

Kouzla aromaterapie

Aromaterapie využívá vonné esenciální oleje, čistě přírodní esence květů, plodů, listů nebo dřeva. Ty skrze naše smysly ovlivňují i naše emoce a nastavení v mozku. Dostávají se do celého těla, aby harmonizovali jeho fyzickou i psychickou stránku. Umějí povzbudit i zklidnit, posilují organismus a pomáhají ke zdraví.

Vonné esenciální oleje nesou i antibakteriální, antivirové, protiplísňové, dezinfekční a čistící účinky. Provoní a očistí domov, vytvoří léčivou atmosféru, navrátí do rovnováhy vše, co v rovnováze není. Aromaterapie je příjemná a jemná, ale účinná metoda, jak dosáhnout harmonie. Odhalte kouzla aromaterapie!

Velká kniha aromaterapie 100 praktických použití aromaterapie Aromatické rostliny

#kvety #jaro #kveten #maj #jarnipabeni #jarnikrasa #bloosom #flower #spring #sunnyday #sunny  #floweroftheday #mai #serik #syringa #love #laska #aromaterapie #kouzlovune

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *