Skip to content →

Osvěžující kouzla aromaterapie na léto. Co dokáže máta?

Aromaterapie je příjemnou, ale účinnou metodou, jak harmonizovat prostor kolem sebe i sebe samého. Dokáže zlepšit náladu, pomáhá proti stresu, umí zklidnit i povzbudit. Esenciální oleje aromaterapie mají hřejivé i chladivé účinky. Právě osvěžující vůně se v horkém létě jistě budou hodit. Vynikající osvěžení a chladivý efekt nabízí máta peprná.

Máta však může být užitečná i při cestování, které k létu nedílně patří. Může totiž pomoci proti cestovní nevolnosti. A to stále není všechno. Dokonce působí proti hmyzu. Škůdci léta tak s mátou nemají šanci. Objevte kouzla aromaterapie a užijte si léto, jak má být.

Jak se v létě snadno a rychle osvěžit?

Voda je tím, bez čeho se neobejdeme po celý rok. V létě to platí dvojnásob. Ještě více než samotná voda osvěží taková jednoduchá domácí limonáda, kdy vodu provoníme lístky čerstvé máty a citronovou šťávou.

Citrusy sice nabízejí osvěžující chladivou vůni, ale vonné citrusové esence se v létě příliš neuplatní kvůli své fotosenzibilitě. Vyvolávají zvýšenou citlivost pokožky vůči slunečním paprskům. Esenciální olej máta fotosenzibilitou nehrozí. Naopak, naředěný pomůže zklidnit pokožku podrážděnou od sluníčka. Působí i proti svědění.

Stejně jako ředěný esenciální olej osvěží i mátová květová voda ve spreji, která se v létě pro svou praktičnost stane skvělým společníkem. Pokud se tedy chcete snadno a rychle osvěžit, pořiďte si květovou vodu máta ve spreji. Kdykoliv se pak můžete osvěžit stiskem rozprašovače, mátový závoj vás ochrání před všudypřítomným horkem a dodá vám novou povzbuzující energii.

Jak v létě zchladit nohy a zbavit se pocitu pálení nohou?

Máta ochlazuje mysl i pokožku celého těla, ale třeba i nohy. Mátovou květovou esencí můžete postříkat obličej, ramena, dekolt, ruce, nohy včetně chodidel.

Pokud máte esenciální olej, můžete ho nakapat a promíchat se solí, abyste si připravili báječnou chladivou koupel. Pálí vás po horkém letním dni nohy? Přidejte do vody sůl s pár kapkami mátové esence a dopřejte jim osvěžující koupel.

Co dělat proti cestovní nevolnosti?

Mátový esenciální olej se v létě bude hodit i při cestování. Pokud vás trápí cestovní nevolnost, právě máta s ní může pomoci. Stačí si přičichnout. Máta působí proti cestovní nevolnosti, ale i bolestech hlavy. Je prospěšná při přehřátí organismu. A nejenom to.

Všechny účinky mátové silice

  • osvěžuje, má chladivý efekt
  • tlumí bolest, je prospěšná proti bolesti hlavy, ale i zubů
  • hodí se při zápachu z úst
  • působí protizánětlivě a antisepticky
  • zklidňuje zanícenou pokožku
  • zmírňuje svědění
  • pomáhá proti cestovní nevolnosti
  • představuje první pomoc při fyzických i duševních traumatech
  • zlepšuje zažívání, působí proti plynatosti
  • posiluje dýchání, ulevuje při suchém kašli

Povzbuzení i zklidnění

Mátová esence je jednou z těch nejoblíbenějších esencí aromaterapie. Je to i kvůli její univerzálnosti. Máta dokáže ulevit od celé řady obtíží. Osvěžuje a povzbuzuje. Působí proti únavě, dodává energii a posiluje, na druhé straně také umí zklidnit podrážděné nervy, stejně jako podrážděnou pokožku nebo sliznice při dýchacích potížích. Ocení ji i alergici během pylové sezóny.

Chcete pročistit vzduch a vytvořit povzbuzující atmosféru plnou svěžesti a energie? Využijte esenciální mátový olej v kombinaci s elektrickým difuzérem. Ovzduší nabijete svěžestí a provoníte čerstvou mátovou vůní, která vám navíc pomůže proti nepříjemnému hmyzu. Komárům, mouchám ani další nepříjemné havěti totiž máta nevoní. A to je dobře.

Aroma difuzér Tantra light Aroma difuzér Mandala light Aroma difuzér Mantra light
Aroma difuzér Tantra dark Aroma difuzér Mandala dark Aroma difuzér Mantra dark

Čistý vzduch a osvěžující atmosféra s vonnými esencemi

Není to jenom máta, provonět vzduch můžete i s dalšími povzbuzujícími esenciálními oleji jako je borovice, rozmarýn nebo oregano. Jsou to povzbuzující a posilující esence, které pomáhají proti stresu, navíc podporují koncentraci a mentální výkon.

Borovice limba, esenciální olej 100%, BIO

Kouzla aromaterapie

Aromaterapie využívá vonné esenciální oleje, čistě přírodní esence květů, plodů, listů nebo dřeva. Ty skrze naše smysly ovlivňují i naše emoce a nastavení v mozku. Dostávají se do celého těla, aby harmonizovali jeho fyzickou i psychickou stránku. Umějí povzbudit i zklidnit, posilují organismus a pomáhají ke zdraví.

Vonné esenciální oleje nesou i antibakteriální, antivirové, protiplísňové, dezinfekční a čistící účinky. Provoní a očistí domov, vytvoří léčivou atmosféru, navrátí do rovnováhy vše, co v rovnováze není. Aromaterapie je příjemná a jemná, ale účinná metoda, jak dosáhnout harmonie. Odhalte kouzla aromaterapie!

Velká kniha aromaterapie 100 praktických použití aromaterapie Aromatické rostliny

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 3x, ø5,00

Loading...


© 2016 – 2018 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Kontakt

sdileni3

Published in All Dům & zahrada