Osvěžující kouzla aromaterapie nejen na léto. Co všechno dokáže máta?

Aromaterapie je příjemnou, ale účinnou metodou, jak harmonizovat prostor kolem sebe i sebe samého. Dokáže zlepšit náladu, pomáhá proti stresu, umí zklidnit i povzbudit. Esenciální oleje aromaterapie mají hřejivé i chladivé účinky. Vynikající osvěžení a chladivý efekt nabízí máta peprná. Bude se skvěle hodit v parném létě, ale nejenom v létě.

Máta může být užitečná i při cestování, kdykoliv může pomoci proti cestovní nevolnosti. A to stále není všechno. Dokonce působí proti hmyzu…

Máta aneb Jak se v snadno a rychle osvěžit?

Voda je tím, bez čeho se neobejdeme po celý rok. V létě to platí dvojnásob. Ještě více než samotná voda osvěží taková jednoduchá domácí limonáda, kdy vodu provoníme lístky čerstvé máty a citronovou šťávou.

Citrusy sice nabízejí osvěžující chladivou vůni, ale vonné citrusové esence se v létě příliš neuplatní kvůli své fotosenzibilitě. Vyvolávají zvýšenou citlivost pokožky vůči slunečním paprskům. Esenciální olej máta fotosenzibilitou nehrozí. Naopak, naředěný pomůže zklidnit pokožku podrážděnou od sluníčka. Působí i proti svědění.

Stejně jako ředěný esenciální olej osvěží i mátová květová voda ve spreji, která se v létě pro svou praktičnost stane skvělým společníkem. Pokud se tedy chcete snadno a rychle osvěžit, pořiďte si květovou vodu máta ve spreji. Kdykoliv se pak můžete osvěžit stiskem rozprašovače, mátový závoj vás ochrání před všudypřítomným horkem a dodá vám novou povzbuzující energii.

Jak se zbavit pocitu pálení nohou?

Máta ochlazuje mysl i pokožku celého těla, ale třeba i nohy. Mátovou květovou esencí můžete postříkat obličej, ramena, dekolt, ruce, nohy včetně chodidel.

Pokud máte esenciální olej, můžete ho nakapat a promíchat se solí, abyste si připravili báječnou chladivou koupel. Pálí vás po horkém letním dni nohy? Trpíte pocitem pálení nohou kvůli tomu, že celý den stojíte a nevíte, jak nohy zchladit? Přidejte do vody sůl s pár kapkami mátové esence a dopřejte jim osvěžující koupel.

Co dělat proti cestovní nevolnosti?

Mátový esenciální olej se v létě bude hodit i při cestování. Pokud vás trápí cestovní nevolnost, právě máta s ní může pomoci. Stačí si přičichnout. Máta působí proti cestovní nevolnosti, ale i bolestech hlavy. Je prospěšná při přehřátí organismu. A umí toho ještě víc…

Všechny účinky mátové silice

  • osvěžuje, má chladivý efekt
  • tlumí bolest, je prospěšná proti bolesti hlavy, ale i zubů
  • hodí se při zápachu z úst
  • působí protizánětlivě a antisepticky
  • zklidňuje zanícenou pokožku
  • zmírňuje svědění
  • pomáhá proti cestovní nevolnosti
  • představuje první pomoc při fyzických i duševních traumatech
  • zlepšuje zažívání, působí proti plynatosti
  • posiluje dýchání, ulevuje při suchém kašli

Povzbuzení i zklidnění

Mátová esence je vedle levandule nebo citronu jednou z těch nejoblíbenějších esencí aromaterapie. Je to i kvůli její univerzálnosti. Máta dokáže ulevit od celé řady obtíží. Osvěžuje a povzbuzuje. Působí proti únavě, dodává energii a posiluje, na druhé straně také umí zklidnit podrážděné nervy, stejně jako podrážděnou pokožku nebo sliznice při dýchacích potížích. Ocení ji i alergici během pylové sezóny.

Atmosféra svěžesti, která navíc zažene hmyz

Chcete pročistit vzduch a vytvořit povzbuzující atmosféru plnou svěžesti a energie? Využijte esenciální mátový olej v kombinaci s elektrickým difuzérem. Ovzduší nabijete svěžestí a provoníte čerstvou mátovou vůní, která vám navíc pomůže proti hmyzu. Komárům, mouchám ani další nepříjemné havěti totiž máta nevoní. A to je dobře.

Aroma difuzér Daolia Aroma difuzér Kaolia Aroma difuzér Cerealia

Čistý vzduch s vonnými esencemi

Není to jenom máta, provonět vzduch můžete i s dalšími povzbuzujícími esenciálními oleji jako je borovice, rozmarýn nebo oregano. Jsou to povzbuzující a posilující esence, které pomáhají proti stresu, navíc podporují koncentraci a mentální výkon.

Borovice limba, esenciální olej 100%, BIO

Kouzla aromaterapie

Aromaterapie využívá vonné esenciální oleje, čistě přírodní esence květů, plodů, listů nebo dřeva. Ty skrze naše smysly ovlivňují i naše emoce a nastavení v mozku. Dostávají se do celého těla, aby harmonizovali jeho fyzickou i psychickou stránku. Umějí povzbudit i zklidnit, posilují organismus a pomáhají ke zdraví.

Vonné esenciální oleje nesou i antibakteriální, antivirové, protiplísňové, dezinfekční a čistící účinky. Provoní a očistí domov, vytvoří léčivou atmosféru, navrátí do rovnováhy vše, co v rovnováze není. Aromaterapie je příjemná a jemná, ale účinná metoda, jak dosáhnout harmonie. Odhalte kouzla aromaterapie!

Kouzla aromaterapie po francouzsku: hojivá vůně levandule

Romantická levandule se svými stříbřitými listy a jemně fialovými kvítky přináší potěšení na první pohled.…

Energizující atmosféra borovice. Naplňte vzduch svěžestí lesa!

Čistý vzduch je klíčovou podmínkou života. Bohužel, aniž bychom si to uvědomovali, většina z nás…

AROMATERAPIE | DŮM & ZAHRADA | ZDRAVÉ BYDLENÍ | VESELÝ ÚKLID

Internetové zdroje: 

/1/ Ionizace. Wikipedie. [online]. Wikipedia.org, 2019 [cit. 2019-02-25]. Dostupné z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ionizace

 

Obrázky:

Zdroj ilustračních obrázků: Pixabay.com, Unsplush.com, commons.wikipedia.org

Pečlivě studujeme všechny dostupné zdroje, hledáme na internetu, v herbářích a další literatuře, v odborných časopisech. Čerpáme z rad veterinářů i zkušenějších chovatelů, a nejenom jich. Přesto nejsme (ani nemůžeme být) náhradou odborné péče. Web U KOCOURA DOMA primárně slouží jako osobní blog.

Disclaimer. Tyto webové stránky mají má pouze informativní charakter. Nemůžeme nahradit lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky, v jejich rukou by měla být i léčba zvířat. Samozřejmě chápeme, že nejvíce pro své miláčky může udělat zejména jejich majitel. To nejdůležitější je láska.:-)

Nejsme a nechceme se tvářit jako odborníci. Jsme jenom nadšení chovatelé, milovníci přírody a bylinek, co se snaží sdílet zkušenosti a získané informace s ostatními.

Affiliate Disclaimer. Nefungujeme jako eshop. Naše tipy jsou naše tipy. Doporučované produkty máme rádi a sami používáme.

Tags: Domov bez chemie, zdraví, aromaterapie

NECHYBÍ VÁM DOMA NĚCO?


Příjemná atmosféra domova. Dá se vůbec nějak definovat? Jisté je, že se na ní velkou měrou podílí vzduch v domácnosti. Měl by být čistý, bez prachu a dalších nečistot, bez patogenních mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry a plísně. V dobré víře sami zamořujeme své ovzduší nejrůznějšími chemickými přípravky, agresivními čističi nebo dokonce na chemii založenými osvěžovači vzduchu. Ty patří paradoxně v domácnosti k největším znečišťovatelům ovzduší. Přitom je lze snadno nahradit přírodní cestou. Čisté esenciální oleje, základ aromaterapie mají původ v různých částech rostlin. 

Pokud mají esenciální oleje skutečně dlouhodobě pročistit a provonět vzduch v domácnosti, bude se hodit aroma difuzér. Jde o přístroj, který se stará o rozptylování vonných esencí do ovzduší. Funguje jako přírodní osvěžovač vzduchu, navíc dlouhodobý. Představuje ten nejefektivnější a zároveň nejbezpečnější způsob provonění interiéru, ale stará se také o jeho zvlhčení, i tím prospívá dýchání. Aroma difuzéry vedle vůní často využívají i hru barev, i díky tomu jsou v interiéru nejenom funkčním, ale i designovým prvkem. To platí i pro aroma difuzéry české značky Eta.

Aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu Eta

Česká značka Eta nabízí hned tři aroma difuzéry v různých designových provedeních. Minimalistický design aroma difuzéru ETA Essencio kontrastuje s krajkovým motivem difuzéru ETA essenco. ETA Sento, luxusní designový doplněk, je v provedení sklo a bambusové dřevo jako podstavec skleněné baňky. Všechny využívají vysokofrekvenční ultrazvukový oscilátor, ten z vody s esenciálním olejem vytváří mikroskopické kapičky a ty pak vyfukuje do místnosti v podobě studené páry (vodní tříště). Praktickou vychytávkou difuzérů je nabíjecí akumulátor, při umístění tak nelimituje délka přívodního kabelu.

Aroma difuzéry a zvlhčovače vzduchu najdete v eshopu DATART:

reklama

Hvězdičkujeme...

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *