Osvěžující kouzla aromaterapie nejen na léto. Co dokáže máta?

Aromaterapie je příjemnou, ale účinnou metodou, jak harmonizovat prostor kolem sebe i sebe samého. Dokáže zlepšit náladu, pomáhá proti stresu, umí zklidnit i povzbudit. Esenciální oleje aromaterapie mají hřejivé i chladivé účinky. Vynikající osvěžení a chladivý efekt nabízí máta peprná. Bude se skvěle hodit v parném létě, ale nejenom v létě.

Máta může být užitečná i při cestování, i to je nezřídka spojené s létem, ale nejenom v létě se cestuje. Kdykoliv máta může pomoci proti cestovní nevolnosti. To se hodí! A to stále není všechno. Dokonce působí proti hmyzu. Škůdci léta tak s mátou nemají šanci. Objevte kouzla aromaterapie a užijte si léto, jak má být. A nejenom léto.

Jak se v snadno a rychle osvěžit?

Voda je tím, bez čeho se neobejdeme po celý rok. V létě to platí dvojnásob. Ještě více než samotná voda osvěží taková jednoduchá domácí limonáda, kdy vodu provoníme lístky čerstvé máty a citronovou šťávou.

Citrusy sice nabízejí osvěžující chladivou vůni, ale vonné citrusové esence se v létě příliš neuplatní kvůli své fotosenzibilitě. Vyvolávají zvýšenou citlivost pokožky vůči slunečním paprskům. Esenciální olej máta fotosenzibilitou nehrozí. Naopak, naředěný pomůže zklidnit pokožku podrážděnou od sluníčka. Působí i proti svědění.

Stejně jako ředěný esenciální olej osvěží i mátová květová voda ve spreji, která se v létě pro svou praktičnost stane skvělým společníkem. Pokud se tedy chcete snadno a rychle osvěžit, pořiďte si květovou vodu máta ve spreji. Kdykoliv se pak můžete osvěžit stiskem rozprašovače, mátový závoj vás ochrání před všudypřítomným horkem a dodá vám novou povzbuzující energii.

Jak v létě zchladit nohy a zbavit se pocitu pálení nohou?

Máta ochlazuje mysl i pokožku celého těla, ale třeba i nohy. Mátovou květovou esencí můžete postříkat obličej, ramena, dekolt, ruce, nohy včetně chodidel.

Pokud máte esenciální olej, můžete ho nakapat a promíchat se solí, abyste si připravili báječnou chladivou koupel. Pálí vás po horkém letním dni nohy? Přidejte do vody sůl s pár kapkami mátové esence a dopřejte jim osvěžující koupel.

Co dělat proti cestovní nevolnosti?

Mátový esenciální olej se v létě bude hodit i při cestování. Pokud vás trápí cestovní nevolnost, právě máta s ní může pomoci. Stačí si přičichnout. Máta působí proti cestovní nevolnosti, ale i bolestech hlavy. Je prospěšná při přehřátí organismu. A nejenom to.

Všechny účinky mátové silice

 • osvěžuje, má chladivý efekt
 • tlumí bolest, je prospěšná proti bolesti hlavy, ale i zubů
 • hodí se při zápachu z úst
 • působí protizánětlivě a antisepticky
 • zklidňuje zanícenou pokožku
 • zmírňuje svědění
 • pomáhá proti cestovní nevolnosti
 • představuje první pomoc při fyzických i duševních traumatech
 • zlepšuje zažívání, působí proti plynatosti
 • posiluje dýchání, ulevuje při suchém kašli

Povzbuzení i zklidnění

Mátová esence je jednou z těch nejoblíbenějších esencí aromaterapie. Je to i kvůli její univerzálnosti. Máta dokáže ulevit od celé řady obtíží. Osvěžuje a povzbuzuje. Působí proti únavě, dodává energii a posiluje, na druhé straně také umí zklidnit podrážděné nervy, stejně jako podrážděnou pokožku nebo sliznice při dýchacích potížích. Ocení ji i alergici během pylové sezóny.

Chcete pročistit vzduch a vytvořit povzbuzující atmosféru plnou svěžesti a energie? Využijte esenciální mátový olej v kombinaci s elektrickým difuzérem. Ovzduší nabijete svěžestí a provoníte čerstvou mátovou vůní, která vám navíc pomůže proti nepříjemnému hmyzu. Komárům, mouchám ani další nepříjemné havěti totiž máta nevoní. A to je dobře.

Aroma difuzér DaoliaAroma difuzér KaoliaAroma difuzér Cerealia

Čistý vzduch a osvěžující atmosféra s vonnými esencemi

Není to jenom máta, provonět vzduch můžete i s dalšími povzbuzujícími esenciálními oleji jako je borovice, rozmarýn nebo oregano. Jsou to povzbuzující a posilující esence, které pomáhají proti stresu, navíc podporují koncentraci a mentální výkon.

Borovice limba, esenciální olej 100%, BIO

Kouzla aromaterapie

Aromaterapie využívá vonné esenciální oleje, čistě přírodní esence květů, plodů, listů nebo dřeva. Ty skrze naše smysly ovlivňují i naše emoce a nastavení v mozku. Dostávají se do celého těla, aby harmonizovali jeho fyzickou i psychickou stránku. Umějí povzbudit i zklidnit, posilují organismus a pomáhají ke zdraví.

Vonné esenciální oleje nesou i antibakteriální, antivirové, protiplísňové, dezinfekční a čistící účinky. Provoní a očistí domov, vytvoří léčivou atmosféru, navrátí do rovnováhy vše, co v rovnováze není. Aromaterapie je příjemná a jemná, ale účinná metoda, jak dosáhnout harmonie. Odhalte kouzla aromaterapie!

Velká kniha aromaterapie100 praktických použití aromaterapieAromatické rostliny

Jsme pisálci, fotografové a designéři života. Chceme se podělit o své poznatky, zkušenosti a zážitky ze života s chlupáči. Chceme sdílet svoji radost. Více o nás…

Přinášíme tipy na zdravé bydlení, inspiraci pro dům i zahradu, praktické návody a kouzla aromaterapie nebo články o bylinkování, to aby doma bylo jako doma.

#zdravebydleni #kouzlaaromaterapie #aromaterapie #bylinkovani #bylinky

 • Naší smečce vládne černý kocour.
 • Máme i kočičku Rozárku.
 • A nechybí nám ani pes. Vypadá sice jako pes baskervillský, ale jenom vypadá!

Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, vrnivou spokojenost a harmonii. Náš web U KOCOURA DOMA má být útočištěm pro všechny milovníky zvířat a přírody.

Jsme tady pro všechny vyznavače šťastného domova, věčné hledače krásy, i pro ty, kterým voní bylinky nebo jim přirostla k srdci zahradaVíce o nás…

Buďte s námi v kontaktu na sítích:  Facebook instagram pinterest youtube 

Kontaktujte nás na emailu ukocouradoma/zavináč/seznam.cz anebo využijte kontaktní formulář.

Jsme otevřeni různým formám spolupráce.

© 2016 – 2019 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. Pokud čerpáte z našeho obsahu, nezapomeňte nás uvést jako zdroj. Spolupráci se nebráníme.

Stojíme si za svým.

Aby tento web za něco stál.

Píšeme o tom, co se nás týká. Jsme osobní. Jsme chovatelé, ale nejsme odborníci. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odbornou pomoc, ať již lékařskou či veterinární v případě, že půjde o zvíře.

Nejsme eshop. Pouze doporučujeme, doporučujeme produkty, které známe, máme rádi a sami používáme. Naše tipy jsou skutečně naše tipy. Představujeme to, co se nám fakt líbí, nejenom na oko.

Affiliate Disclaimer

Když něco doporučujeme, tak to doporučujeme z vlastní vůle, nikoli proto, že nám za to někdo zaplatil.

Náš web má pouze informativní charakter, nejsme a netváříme se jako odborníci. Nemůžeme nahradit odbornou lékařskou či veterinární péči. V případě zdravotních potíží vás musíme odkázat na odborníky. Nedáváme odborná ani obchodní doporučení. Tím však nevylučujeme partnerskou spolupráci.

Vyloučení odpovědnosti

www.ukocouradoma.cz slouží primárně jako osobní blog.

Jde o informační webové stránky pro širokou veřejnost s obsahem přizpůsobeným především srozumitelnosti a čitelnosti. Texty jsou vytvářeny s ohledem na přesnost a faktickou správnost, přesto autor ani provozovatel webu nenese odpovědnost za případnou škodu v důsledku nepřesných informací. Nenese a nemůže nést zodpovědnost ani za případnou škodu, která vznikla v souvislosti s užíváním webu a obsažených informací.

Tento web má pouze informační charakter. Informace si nekladou za cíl a v žádném případě nenahrazují konzultaci u odborníka. V případě konkrétních zdravotních potíží vyhledejte odbornou lékařskou pomoc.

Tímto vylučujeme zodpovědnost i za trvalost obsahu tohoto webu. Veškeré informace mohou být kdykoliv pozměněny nebo zcela odstraněny. Neneseme zodpovědnost ani za případné výpadky webu.

Všechna autorská práva vyhrazena. Veškerý obsah je autorským dílem a jako takový je chráněný autorským zákonem.

Tyto webové stránky mohou obsahovat odkazy na jiné webové stránky. Za externí stránky rozhodně nepřebíráme odpovědnost, neodpovídáme za případné škody vzniklé s jejich obsahem či provozováním. Přístup na jiné webové stránky a využití jejich obsahu je na vlastní riziko internetového uživatele.

NĚCO PRO PANIČKY A PÁNÍČKY

Udělejte něco pro spokojenost svých mazlíčků, dopřejte jim spokojené paničky a páníčky. Inspirujte se u chlupáčů, radujte se ze života, relaxujte, nedejte šanci stresu.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *