Antistresové omalovánky pro dospělé, s kočkami i bez nich

Každý majitel kočky (anebo jiného chlupáče) potvrdí, že jejich vrnění, hlazení a vůbec přítomnost působí proti stresu.

Antistresové omalovánky - ilustrační obrázek

Zatímco se majitelé chlupáčů denně stresují, honí a nestíhají, kočky tyto člověčí problémy vůbec neřeší. Stojí za to se od nich inspirovat, protože stres nikomu neprospívá.

Kočky pomáhají proti stresu i nepřímo, třeba jen na papíře – jako antistresové omalovánky:

Kreativní kočky - antistresové omalovánkyVybarvi mě - kočkyAntistresové omalovánky ZVÍŘATA

Zastavit se

Potíž lidí je v tom, že žijí permanentně ve stresu bez toho, aby si to uvědomili. Přitom právě uvědomění je prvním krokem k tomu, jak se stresu zbavit. Užívat si přítomného okamžiku, být tady a teď – se svými zvířaty. Jak málo stačí k tomu, aby člověk nabrat trochu sil a získal trochu klidu. Stačí se zhluboka nadechnout a podívat se kolem sebe…

Existuje nespočet metod proti stresu, od těch nejjednodušších v podobě hlubokého dýchání až po extrémně složité. Velmi jednoduchou, přitom zábavnou a kreativní cestou, jak se stresem bojovat jsou také antistresové omalovánky.

Omalovánky pro dospělé se staly takřka fenoménem. Sehnat se přitom dají v mnoha pozoruhodných variacích, nezřídka využívají i tématiku a schopnosti domácích mazlíčků. Ano, antistresové omalovánky pro dospělé mohou být i s kočkami, psy nebo jinými zvířaty.

Takto mohou vypadat:

Kreativní kočky - antistresové omalovánkyKreativní psi - antistresové omalovánkyKreativní kreslení k soustředění
Vybarvi mě - kočkyVybarvi mě - psi Vybarvi mě - divočina

Malovat a vybarvovat

Grafomotorická činnost patří dle psychologů vůbec k nejstarším relaxačním technikám. A jenom to, že ji lidé využívají už od prvopočátků své existence, svědčí o tom, že funguje. Samozřejmě záleží na povaze každého člověka a jeho preferencích. Omalovávání, vůbec malování nebo kreslení rozhodně nemusí vyhovovat každému, ale rozhodně stojí za vyzkoušení. Může totiž proti stresu opravdu fungovat.

Kreativní kreslení pro kočkomilyKreativní kreslení pro pejskařeAntistresové omalovánky ZVÍŘATA

Jak fungují antistresové omalovánky?

Jednoduše opustíme myšlenky a oddáme se světu barev. Tvoříme něco nového, dáváme život černobílému obrazu a otiskujeme do něho také kousek sebe. Nemusíme přitom umět kreslit či malovat, omalovánky nás navedou, vybarvování zvládne každý.

  • Při vymalovávání zapojujeme jemnou motoriku, zaměřujeme se na pohyby rukou a prstů, tím dáváme odpočinout mysli. Necháváme v klidu myšlenky a starosti, které nám celý den zatěžují hlavu.
  • Omalovánky navíc probouzejí kreativitu. Z materiálního, výkonově orientovaného světa nás mohou odvést do světa snů a fantazie. Logiku, analytické a racionální uvažování, které má na starosti levá mozková hemisféra a která v současném světě vládne, nahrazuje intuice, tvořivost a představivost, které sídlí v levé hemisféře mozku.

Omalovánky pro dospělé v sobě nesou kousek ezoteriku, ale je to i zábava a také forma relaxace až meditace. Omalovánky pro dospělé jsou pestřejší, drobnější a složitější než ty dětské. Prostoru je tak hodně a nikdo neříká, že vybarvit je potřeba celý, záleží na každém. Ať již sáhnete po jakékoliv barvě, vždy můžete těžit i z jejich terapeutických účinků.

Zaujaly vás omalovánky pro dospělé?

Některé obrázky si můžete zdarma stáhnout na internetu. Za vyzkoušení nic nedáte.

Antistresové omalovánky ke stažení – Tajná zahrada (5 listů) zdarma (klikni na obrázek):

Stáhnout omalovánky s různými motivy, např. TODAY I CHOOSE JOY, Happy Owl, Hippie Camel aj.:

Omalovánky Zentangle:

Chcete víc?

Pokud jsou pro vás omalovánky to pravé, můžete si je pořídit i v krásných knižních vazbách. Takové omalovánky potěší nejenom vás, ale třeba i vaše blízké jako originální dárek. Navíc vám umožní na chvíli vypnout počítač, odpojit se, být offline, ale přesto si užívat přítomnosti více než jindy.

Antistresové kočičí omalovánkyAntistresové psí omalovánkyAntistresové omalovánky KREATIVNÍ TERAPIE
Kočičí 3D omalovánkyPsí 3D omalovánkyJeště lepší antistresové omalovánky

Omalovánky probouzejí naše vzpomínky na dětství, dají vám bezstarostné chvilky, které si v dnešním světě umějí vychutnat mnohdy právě jenom děti. Jde o jednoduchou činnost s daným výsledkem, žádná nejistota, žádný stres. Nic se nedá pokazit.

Prostě na chvíli vypnout mozek a věnovat se barvám? Proč ne?

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *