Skip to content →

Anděl Páně 2 – nenechte si to ujít!

Trailery, pikantnosti ze zákulisí, film o filmu, nepovedené scény a další zajímavosti. Sesbírali jsme pro vás to nejlepší, co se k této pohádce dalo najít…

Kdo by neměl rád pohádky? Samozřejmě i my je zbožňujeme. Ty povedené pohádky patří k Vánocům stejně jako sváteční atmosféra a naladěná nálada. A protože jsme se od režiséra Jiřího Stracha dočkali v roce 2016 nadmíru povedené pohádky, chceme Vám ji kousek přiblížit. Stojí za to, už jenom samotný trailer. Ano, je to Anděl Páně 2, pohádka, která v předvánoční čas 2016 lámala rekordy v kinech. Zaslouženě.

Pohádku už jste nespíš viděli, není právě čas si ji připomenout?

Tady je malá ukázka (přesně trailer I – i s úvodním komentářem režiséra Jiřího Stracha):

Anděl Páně 2 – něco o tom, jak pohádka vznikla

Trvalo to 11 let než se úspěšná, příjemná a humorem protknutá pohádka Anděl Páně dočkala pokračování. Jde o volné pokračování, které však využívá vše, co mělo v původním díle úspěch. A opět dává prostor dvěma hlavním protagonistům. Anděl Petronel a čert Uriáš, Ivan Trojan a Jiří Dvořák, jsou pořád stejně roztomilí. Takoví by hrdinové pohádek měli být. Vedle anděla a čerta opět nechybí ani Pán Bůh (Jiří Bartoška) nebo Panna Maria (Klára Issová). Svatou roli si opakuje i Gabriela Osvaldová nebo Anna Geislerová. Nově se objevuje i svatá Lucie v podání Lucie Bílé. V pohádce Anděl Páně 2 nebeské postavy provází i pozemská společnost v sestavě: Anička Čtvrtníčková, Vica Kerekes, Vojtěch Dyk, Pavel Liška, Stanislav Majer, Marek Taclík, Bolek Polívka nebo Marián Labuda.

A kde pohádka vznikla?

Štáb pod vedením režiséra Jiřího Stracha natáčel mj. v Ledči nad Sázavou, na zámku v Dolních Beřkovicích nebo v Českém Krumlově. Prostor však dostaly i exteriéry Nízkých Tater. Scénáře se tentokrát ujal Marek Epstein. Co řekl režisér? „Natáčením dvojky jsme se tak trochu postavili na start závodu sami se sebou, takže k příběhu přistupujeme bez nějaké pýchy, ale naopak s velkým respektem,“ prohlásil režisér Jiří Strach. Nutno podotknout, že celý tým v čele s Jiřím Strachem, Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem onen závod doběhli výborně. I proto je v cíli vítají davy filmových diváků s ovacemi.

Film o filmu

Chcete o pohádce Anděl Páně 2 vědět více? Chcete vidět film tak, jak ho viděl režisér.

Anděl páně 2 – něco k pohádce samotné

Příběh provázejí věčné tahanice anděla a ďábla, tentokrát se přetahují o vzácné jablko ze Stromu poznání a nedopatřením se jim zakutálí z nebe na Zemi. A musí se pro něho vydat. V malém městě, v předvečer svátku svatého Mikuláše se zapojí do mikulášského koledování, zamilují se do maminky malé Anežky a opět vyvedou plno hloupostí. Ve svém dobrodružství však nakonec přijdou na to, co má skutečnou cenu. Pravá láska, přátelství nebo ochota pomoci druhému v nouzi ve vánočně laděné pohádce prostě nemůže chybět. V milostném příběhu bude hrát hlavní roli Vica Cereces a Vojtěch Dyk jako párkař (prodavač uzenin), kterému nechybí vtipné průpovídky. Právě on zasáhne do osudu hlavních hrdinů více, než by se mohlo na první pohled zdát…

Trailer II

Je to dvojka. Tady je trailer číslo II:

Zajímavosti

  • Při filmování bylo celkem spotřebováno 750 kg jablek. Jablko poznání v pohádce Anděl Páně 2 je odrůdy Pink Lady.
  • Na vytvoření pravé předvánoční atmosféry se při natáčení pohádky spotřebovalo neuvěřitelných 250 velkých pytlů sněhu, vyrobeného z papírové drti.
  • Bylo použito více než 300 kostýmů, většina z barrandovského fundusu. Speciálně pro tuto pohádku bylo vyrobeny hned několik párů andělských křídel, které jsou věrnou kopií původních andělských perutí, ale jsou lehčí a dají se lépe sundávat.
  • Ve filmu si zahrálo také mnoho zvířat: 2 koně, 4 myši, 10 slepic a králíků, kromě toho i mrtvé prase, 30 kaprů, 6 amurů a 11 pstruhů.
  • Pro pohádku vnikly dvě písně. Jde o vánoční duet Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly nazvaný Andělská. Druhou písní je pak Modlitba v podání Vojtěcha Dyka. Modlitbu složil autor filmové hudby k Andělu Páně 2 Ondřej Gregor Brzobohatý, text je z dílny Lubomíra Feldeka. „Vydržte sedět přes titulky, vyplatí se to,“ vzkazuje režisér Jiří Strach, který také natočil s Vojtěchem Dykem klip k Modlitbě.

 

A tady je Modlitba tak, jak to umí Vojta Dyk:

Pod čarou

Anděl Páně 2 vznikl v produkci společnosti Marlene Film Production a koprodukci České televize, potažmo slovenské firmy et cetera group, s.r.o. a RSTV. Z webu České televize jsme také čerpali většinu informací (zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/). Druhým zdrojem, kde je připravena celá řada informací, zajímavostí, fotek aj. je oficiální web filmu: http://www.andelpane2film.cz/.

Nepovedené záběry

Na internetu je dostupné i video s nepovedenými záběry. I toto video pobaví:

Něco ze zákulisí odhalila i Lucie Bílá:

Published in All Mňaaauuu