2020: Období příležitostí a zkoušek. Krize jako šance něco změnit

Na konci ledna jsme spolu s Číňany slavili příchod nového čínského roku, ke kterému patří znamení kovové krysy. Změny, které slibovala, měly být nepřehlédnutelné. Téměř okamžitě po příchodu krysy se však začaly odehrávat změny takových rozměrů, že to překvapilo každého z nás. Krysa nestojí jenom na začátku nového roku 2020, ale na začátku celého dvanáctiletého cyklu čínského kalendáře. Zdá se, že podstatně ovlivní chod dějin.

To, co se odehrává nyní, nikdo nečekal. A také nikdo neumí odhadnout, co všechno nás čeká. Přesto nám může být užitečný pohled z hlediska čínské astrologie, připomenutí toho, co v praxi očekávat od symbolické kovové krysy…

Zpět na začátek – Karanténa jako probuzení – Naděje

Zpět na začátek

Již v lednu jsme v souvislosti s novým čínským rokem psali, že máme před sebou období příležitostí a zkoušek. Měl být nejvyšší čas začít něco aktivně dělat, překonat vlastní lenost, vystoupit ze své komfortní zóny a vydat se vpřed k novému životu.

Možná to byly právě oslavy čínského nového roku a s tím související cestování nejenom v Číně, které stálo za prudkým šířením koronavirové epidemie. Jisté je, že koronavirus se rozšířil po celém světě právě z Číny, odtud pochází. Dle tradiční čínské medicíny existuje lék na konkrétní nemoc právě tam, kde je nejsilnější. I proto se ohlížíme zpět, k čínskému novému roku.

Čínská krysa nás vrací na začátek, nabádá nás k přehodnocení všech svých kroků. Právě nyní je k tomu prostor. Ukrutné životní tempo najednou zpomaluje. Máme příležitost zastavit se. Můžeme být aktivní tam, kde je to skutečně potřeba. Můžeme se zaměřit na ten správný cíl.

3 Hours of Ambient Music For Concentration - Music to Help Study and Concentrate

Video: Ambient music – Hudba pro koncentraci (YouTube)

Karanténa jako probuzení

Krysa jako aktivní zvíře podporuje aktivitu, otevřenost ve vztazích, komunikaci, nadhled nad svým konáním. Má nás probouzet k aktivitě. Již v lednu jsme v souvislosti s nástupem vlády krysy psali, že budeme objevovat možnosti, jak dělat věci jinak, že budeme chtít věci měnit, že dostaneme příležitost přenastavit směr svých životů. Ta příležitost přišla mnohem rychleji, než by kdo čekal. Tlak na změny ve všech sférách života je mnohem silnější, než si kdo uměl představit. Ale je tu.

S krysou vyvstává téma rodiny a domova. Své slovo dostala také planeta Země, která je domovem nás všech. Je to ta planeta, kterou jsme v rámci honby za stále rostoucími zisky drancovali a nenávratně ničili. Ta planeta, která se s příchodem jara a utlumením veškeré lidské činnosti zazelenala. S jarem přišla naděje, naděje pro život na Zemi.

New Earth - Beautiful Koshi Wind Chimes Healing Spring Meditation 432hz

Video: Meditační hudba (Země, jaro, Koshi), Youtube

Naděje umírá poslední

Krysa nás nutí přemýšlet v širších souvislostech. Je chytrá, možná vychytralá, zarputilá a tvrdohlavá. Má vysoké cíle, nebojí se realizovat to, do čeho si jiní netroufnou. Nenechá se ovlivnit okolnostmi, je ambiciózní a schopná natolik, že jí jsou přisuzovány výhry a vítězství. Každá změna je bolestivá a jakkoli to je a bude náročné, naděje tu vždycky je.

Naděje umírá poslední a první vstává z mrtvých. Není důvod nevěřit, že koronavirovou epidemii zvládneme, a lze doufat, že z této další celosvětové krize vyjdeme posíleni. A třeba v médiích a v politice začne přibývat reprezentantů realismu a zdravého rozumu a potichu se budou vytrácet progresivní šílenci všeho druhu.

Literatura

  • Čermák, J.: Čínské horoskopy. Praha: Pragma, 2016. ISBN: 978-80-7549-144-2
  • Man, J. K.: Čínský horoskop (ekniha). Plot, 2010. ISBN: 978-80-742-8035-1
  • Weijian, Z.: Kompletní průvodce čínským horoskopem. Praha: ARGO, 2019. ISBN: 9788025729946

Internetové zdroje: 

/1/ Matonoha, P.: Koronavirová epidemie změní svět i společenský a osobní život. Lidovky.cz [online]. Praha: MAFRA, 18. březen 2020 [cit. 2020-03-22]. Dostupné z: https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/koronavirova-epidemie-zmeni-svet-i-spolecensky-a-osobni-zivot.A200317_194709_pozice-tema_lube

/2/ Čínský nový rok a jeho tradice. Cestujzadara.cz [online]. Cestujzadara.cz , 2020 [cit. 2020-03-22]. Dostupné z: https://www.cestujzadara.cz/cestopisy/cestovani-po-evrope/cestopisy-z-ceske-republiky/cinsky-novy-rok-a-jeho-tradice

2020: Období příležitostí a zkoušek. Krize jako šance něco změnit

Leden 2020 přinesl čínský nový rok a vládu krysy. Kovová krysa slibovala nepřehlédnutelné změny. Téměř ihned po příchodu kovové krysy se odehrály změny neskutečných rozměrů. Překvapily každého z nás, pro každého z nás se staly výzvou.

Autor: Redakce U KOCOURA DOMA

Vyznáváme šťastné doma, přinášíme tipy na vrnivou spokojenost a harmonii. Hledáme inspiraci pro útulné bydlení, kde mají své místo domácí mazlíčci nebo pokojové rostliny. Jsme milovníci zvířat a přírody. Více…

5/5 - (3 votes)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *