Skip to content →

Kočka domácí, kočka a také kocour

Kočka domácí, kočka a také kocour. Vždy osobnost. Charismatická osobnost. Mnohem více než jen domácí mazlíček. Zářivá, tajuplná bytost, trochu pekelná, trochu andělská. Uhrančivé oči kočky v sobě nesou tajemství celého vesmíru, ale nikdy se je nedozvíme. Možná, když bude sama chtít, se s námi o kousek toho tajemství podělí.

Jen umět číst v jejích očích…

Tyto obrázky můžete mít doma!

Jen umět naslouchat jejímu vrnivému šepotu…

Možná se s námi kočka i pomazlí. Kočka umí dávat lásku, ale její srdce vždy zůstane nezkrotné. Kočka domácí žije v blízkosti lidí už více než deset tisíc let, přesto zůstane navždy nespoutaná. Nezapře v sobě kočku divokou, která je jejím předkem a nejbližším příbuzným. V duši kočka domácí vždy bude šelma. Je to šelma, od které se můžeme učit umění života.

Kočka domácí je divoká šelma, která nám dovolí stát jí po boku.

Božské stvoření

Kočka domácí se pohybuje v blízkosti lidí již od té doby, kdy si začali stavět první příbytky. Chránila zásoby před hlodavci, ale dokáže mnohem víc. Ve starém Egyptě dokonce věřili, že chrání člověka před vším zlým. Mytologie považuje kočku za posvátné stvoření. V Egyptě byla kočka spojována s bohyní Baset, staří Řekové pak kočku spojovali s bohyní Afroditou a Artemis.

Kočičí bohyni najdeme i ve Skandinávii. V evropské kultuře jsou kočky považovány na magické bytosti, proto provázejí nejrůznější mágy, kouzelníky a čarodějnice. Ale nejenom je.

Tyto obrázky si můžete stáhnout a vyvolat.

Oblíbený domácí mazlíček

V současnosti je kočka spolu se psem jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Potuluje se kolem lidských obydlí, ale lebedí si i uvnitř. Člověka unáší svým nadpozemským vzhledem. Učaruje mu také svou lehkostí a nadhledem, jakým vzhlíží na celý svět. Díky svým magickým schopnostem vytváří kočka atmosféru domova a hlídá ho před vším zlým.

Video: Kočka není pes, přesto může být hlídač. Nezřídka působí jako něžný hlídač dětí.

Není kočka jako kočka

Posledních sto padesát let probíhá systematický chov koček a šlechtění nejrůznějších kočičích plemen. Rozlišujeme exotické a perské kočky, polodlouhostrsté kočky, krátkosrsté a somálské kočky, a siamské a orientální kočky. To jsou čtyři základní skupiny, ve kterých najdeme nejrůznější plemena (rasy) koček.  K těm nejznámějším patří britské, mainské mývalí kočky, kočky perské, siamské, ragdoll, sphynx aj. Mezi méně známými (a bohužel neuznanými) plemeny lze natrefit i na českou kadeřavou kočku.

Údajně každý den vznikne nové kočičí plemeno (aktuální přehled všech plemen koček).

Tento kocourek může zdobit vaše zdi.

Ať je koček milion!

Odhaduje se, že jenom v Česku je těch šlechtěných i obyčejných koček dohromady více než milion… Více v tomto článku.

Nejvíce je pochopitelně těch (ne)obyčejných domácích koček. Mezi šlechtěnými kočkami v Česku aktuálně kraluje mainská mývalí kočka, v žebříčku nejoblíbenějších plemen se umístila před druhou britskou kočkou. Třetí místo obsadil ragdoll. Více tady.

Ať již máte doma jakoukoliv kočičku, , jisté je, že pro svého majitele jsou vždycky nejhezčí ta jeho. A tak to má být.

Černý kocour

Říká se, že černá kočka nosí smůlu. Majitelé černých koček a kocourů však určitě nebudou souhlasit. I u nás doma vládne černý kocour a je to naopak – černá kočka nám nosí štěstí. Nevadí, že zná cestu do pekla, protože zaručeně zná i cestu do ráje. Kočce nejsou uzavřeny žádné brány.

Chcete poznat tu naši kočičku? Poznáte ji prostřednictvím našich reportáží a článků. Není to jen tak obyčejná kočka, náš černý kocour je také kočka na vodítku. U kocoura doma si lebedí i další kočička. Říkáme jí Rozárka. Bylo to pouliční kotě a teď je to kočka domácí. Je to radost.

A aby těch chlupáčů nebylo málo, žije s námi doma i pes. Je to tak trochu pes baskervillský, ale klame pohledem.

Černá kočka a její pexeso plné štěstí. Chcete je?

Návody pro kočkomily

Přinášíme kočičí příběhy, pro radost a inspiraci. Chceme, aby těch krásných kočičích příběhů bylo co nejvíc. Odehrávají se každý jediný den na každičkém kousku Česka.

Chceme aby byly co nejmilejší a nejkrásnější, pomoci k tomu mají i naše návody pro kočkomily.

Péče o kočku

Péče o uši. Jak čistit kočičí uši, kdy a proč? A co kočičí ušní svrab?

a_navody_kocici-usi

Péče o oči. Jak čistit oči kočky? A proč kočka nemrká?

a_navody_kocici-oci

Péče o drápky. Jak stříhat drápky kočky. A proč kočky škrábou?

a_navody_kocici-drapky

Všechny návody pro kočkomily

Hodit by se vám mohl i náš slovník zvířecí řeči a tipy na výcvik psa.

Kočka a pes nás prostě baví, proto je máme doma, u kocoura doma.

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 12x, ø5,00

Loading...


© 2016 – 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

sdileni3

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *