Kočičí řeč: mléčný krok

Kočky projevují lásku úplně jinak, než jsme zvyklí. Je jen na nás na lidech, abychom to pochopili. Možná k tomu zvířecí řeči, tedy řeči kočičí. V tomto článku vás seznámíme s tzv. mléčným krokem.Mléčný krok

Co je to mléčný krok?

Jako mléčný krok se označuje pošlapování, poťapkávání, masírování páníčka. Kočka však může podupkávat i na dece, polštářku na něčem jiném, pokud to má tu správnou měkkost. Mléčný krok je jakési hnětení předními tlapkami, které kočka provádí s maximálním soustředěním a odevzdáním. Může je provázet i kolébání, vrnění a někdy i žužlání nebo kousání.

Jak to vypadá ve skutečnosti? Video mluví za vše:

Kočka může masírovat i svého kočičího parťáka:

Proč to kočka dělá?

A co tím chce říct? Proč „mléčný krok“? Jde o projev lásky, kočka tak vyjadřuje také to, že je šťastná. Údajně má být tak šťastná, jak byla jako kotě, které od kočičí maminky dostává všechnu lásku, pozornost a mlíčko. Toto pošlapování si totiž kočka pamatuje ještě z doby, kdy takto masírovala maminčiny mléčné žlázy, aby se z nich mohla napít.

Pokud vás vaše kočka poctí svojí masáží, dává vám najevo, že je šťastná a spokojená. Je to takové malé poděkování za vaši péči. Tak si je užijte!

Zdroje a další informace:


© 2016 – 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

Zaslouží si tento článek hodnocení? Stačí jeden klik! Kolik radosti udělá!

Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. (Zaslouží si článek hodnocení?Dejte článku hvězdičky. Díky!)
Loading...

 

sdileni3

Facebookgoogle_pluspinterest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *