Kočičí řeč: mléčný krok

Kočky projevují lásku úplně jinak, než jsme zvyklí. Je jen na nás na lidech, abychom to pochopili. Možná k tomu zvířecí řeči, tedy řeči kočičí. V tomto článku vás seznámíme s tzv. mléčným krokem.

Co je to mléčný krok?

Jako mléčný krok se označuje pošlapování, poťapkávání, masírování páníčka. Kočka však může podupkávat i na dece, polštářku na něčem jiném, pokud to má tu správnou měkkost. Mléčný krok je jakési hnětení předními tlapkami, které kočka provádí s maximálním soustředěním a odevzdáním. Může je provázet i kolébání, vrnění a někdy i žužlání nebo kousání.

Jak to vypadá ve skutečnosti? Video mluví za vše:

Kočka může masírovat i svého kočičího parťáka:

Proč to kočka dělá?

A co tím chce říct? Proč „mléčný krok“? Jde o projev lásky, kočka tak vyjadřuje také to, že je šťastná. Údajně má být tak šťastná, jak byla jako kotě, které od kočičí maminky dostává všechnu lásku, pozornost a mlíčko. Toto pošlapování si totiž kočka pamatuje ještě z doby, kdy takto masírovala maminčiny mléčné žlázy, aby se z nich mohla napít.

Pokud vás vaše kočka poctí svojí masáží, dává vám najevo, že je šťastná a spokojená. Je to takové malé poděkování za vaši péči. Tak si je užijte!

 

Každá hvězdička je dobrá! Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 8 x, øhodnocení: 4,88

Loading...


ZDROJE, další informace iFauna: Kočka a její řečMléčný krok na Modrém kocouřoviCo tím, kočko, myslíš?

© 2016 – 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

sdileni3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *