Kočky milují teplo – a tedy i kočičí pelíšky

Světlo a teplo – to jsou základní znaky každého domova, nejenom pro člověka, ale také pro kočky. Zvláště teplo na kočky působí magicky, přináší jim dobrou náladu, klid, ale je pro ně i zdrojem energie. Teplo kočky přitahuje, a ty se ho v sobě snaží nahromadit na horší časy, kdy ho tolik není.

A právě nyní jsou tu času, kdy se toho tepla a světla nemusí kočkám dostávat. Najednou je doma prostě chladněji a kočka tak vyhledává místečka, kde by našla více tepla. Proto se tak ráda válí u topení nebo v posteli svého páníčka. Teplo by měl kočce nabízet i její pelíšek, nejlépe hned několik. Kočka totiž nemívá jedno své oblíbené místečko, má jich totiž víc.

Jak by měl vypadat kočičí pelíšek?

Existuje nespočet druhů pelíšků, každé kočce bude vyhovovat jiný a její preference budou záviset i na tom, jakou má zrovna náladu. Nedá se říct, že by některý byl lepší než ten druhý, to kočka sama si řekne.

I ta nejdivočejší a nejzábavnější kočka bude mít chvíle, kdy bude potřebovat svůj klid. Ideální bude, když ji klid bude nabízet i její pelíšek. Měl by být tedy umístěný na klidném místě, mimo místa, kde je se pohybuje na kočky někdy příliš hlučný člověk se všemi těmi svými rušivými zvyky.

Pelíšek by měl být hřejivý, měkký, pohodlný, nabízet kočce teplo, klid a pocit bezpečí. Zároveň by však měl být příjemný i kočičím páníčkům, měl by svým vzhledem zapadnout do domácnosti.

Kočičí pelíšek by měl být hezký – třeba proutí se bude líbit jak kočkám, tak jejich majitelům.

Proutěný pelíšek pro kočky a malé psy

Proutěný pelíšek Tommi Provence pro kočky a malé psy, 50x50x17cm, 560 Kč ESHOP

Decentní barva se hodí do každého interiéru. Elegantní design značky Zolux si bude jistě rozumět s elegancí kočky. Pelíšek by měl kočce také slušet!

Kočičí pelíšek - koberec

Pelíšek 363 Kč ESHOP

Pelech pro kočky a malé psy KINA Antracit Zolux, kulatý

Pelíšek 550 Kč ESHOP

Pelech pro kočky a malé psy, šedý, kulatý

Pelíšek 594 Kč ESHOP

Já se tam schovám!

Kočky vyhledávají uzavřené prostory, protože nabízejí nejenom teplo, ale také bezpečné útočiště. Jako kočičí pelíšek, domeček, útočiště, ale třeba i prostředek pro hru na schovávanou poslouží nejrůznější kočičí věcičky – boudičky, iglú, kukaně…

Pelech pro kočky KINA IGLOO

Pelíšek 759 Kč ESHOP

Pelech/domek pro kočky LOUNA Zolux

Pelíšek 620 Kč ESHOP

Pelíšek kukaň pro kočky

Pelíšek 572 Kč ESHOP

No, není to lepší než obyčejná krabice?

Kdo by (kromě koček) chtěl, aby se mu doma pořád válely krabice? Kočičí domek LOUNA Zolux se dá navíc snadno rozebrat. Má odnímatelnou střechu…

Každá kočka má styl

…a majitelé kočky mohou mít styl také. Proč ne? Stačí jen vhodné doplňky do domácnosti. Pozor, nejde však jenom o styl, jde také o pohodlí, komfort, kvalitu materiálů, snadnou údržbu. A jde taky o zábavu.

Kdo si hraje nezlobí

Hrát si a dovádět, bavit se, ale také odpočívat, spát, užívat si klidu, bezpečí, pohodlí – a tepla. To vše umožňuje geniální kočičí pelíšek z české dílny. Jde o spací pytel pro kočky 3 v 1 z toho nejjemnějšího fleesu. Poslouží jako spací pytel, kulatý pelíšek nebo deka. Vejde se téměř kamkoli, kde je kočka. Kočka už vymyslí, co s ním.

Spací pytel 3v1 de luxe XL kočka

Spací pytel 3v1 de luxe XL kočka, 60x75cm nebo deka 60x150cm, 549 Kč ESHOP

Spací pytel 3v1 de luxe XL kočka

Spací pytel 3v1 de luxe XL kočka, 60x75cm nebo deka 60x150cm, 468 Kč ESHOP

Spací pytel 3v1 de luxe XL kočka

Spací pytel 3v1 de luxe XL kočka, 60x75cm nebo deka 60x150cm, 468 Kč ESHOP

Kam pelíšek umístit?

Zeptejte se kočky! Již bylo řečeno, že by to mělo být klidné a bezpečné místo, nejlépe co nejblíž topení – anebo přímo na topení. Takto pak takový pelíšek může vypadat:

© 2016 – 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

Ohodnotíte článek?

Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 3 x, øhodnocení: 5,00
Loading...

 

sdileni3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *