Skip to content →

Jak udělat z bytu domov?

feng-shui-2

Zapomeňte na všechny architekty, bytové designery a interiérové specialisty, aspoň na chvíli. Všichni tito odborníci vám mohou představit atraktivní koncepty vašeho bydlení. To jistě ano. Jenže mají jeden problém – nejsou vy.

Obdobná situace nastává ve chvíli, kdy vám bydlení poskytne přítel. Může vás prostě pozvat dál. Tím však ze svého domova neudělá ten váš. Také designér vás může pozvat dál – dál do svých představ, přesto váš domov vytvořit neumí.

Nikdo cizí pro vás nemůže vytvořit domov.

„DOMOV JE TAM, KDE JE MÉ SRDCE“

Ten pravý domov si každý z nás vytváří sám. Jednoduše tím, že do místa, které obývá, vkládá své srdce. Nejde o honosné koncepty, nejmodernější styly nebo poslední interiérové vychytávky. Jde o to, že doma se člověk cítí příjemně.

Stačí obyčejné předměty. Jsou to drobnosti, které udělají z bytu skutečný domov.

Hrnek Krasilnikoff Home Made

Třeba takový hrníček, vlastní hrníček, který nás provází v hřejivých okamžicích pohody i perných chvilkách.

  • Oblíbený bylinkový čaj, který nás zaručeně zklidní.
  • Silná aromatická káva na posilněnou, která nám pomůže zvládnout i ty nejnáročnější úkoly.
  • Anebo třeba svařák, který vůní skořice s kapkou šťavnatého pomeranče vykouzlí romantickou atmosféru večera ve dvou.

To všechno zažíváme se svým hrníčkem, s obyčejným hrníčkem. To všechno si vychutnáváme doma, tam, kde máme své srdce (a třeba i svůj hrníček). Jak vypadá váš hrníček?

inspirace-hrnicky

bonami: 1. Hrnek se sítkem Růžička, 259 Kč, 2. Smaltovaný hrnek Rosehip, 359 Kč 3. Hrnek Mr Wonderful, 239 Kč 4. Hrnek Asobu Sparkling, 369 Kč 5. Dvoudílná sada hrnků Bubble/NEt, 739 Kč 6. Kameninový hrnek Sand, 189 Kč 7. Modrý hrnek Green Gate Amanda Mini Latté, 229 Kč 8. Keramický hrnek Enjoy, 359 Kč, 9. Sada 4 hrnků Duo Gift Blues, 399 Kč


„DOMOV JE MÍSTO, KDE JE MÁ RODINA A BLÍZCÍ“

Rodina může mít spoustu podob, důležité je, že je naše.

Do té naší rodiny patří naši chlupáči, pes a dvě kočky. Jsou tu s námi a náš domov je také jejich domovem, takže pochopitelně musí odpovídat jejich potřebám.

kocour1

homeDoma s vámi však může být i širší rodina, třeba oblíbený strýček. Do okruhu lidí, kteří jsou s vámi spojeni pochopitelně patří i blízcí přátelé.

Nebojte se, nemusíte je všechny současně vměstnávat k sobě domů. Nemusí s vámi přímo bydlet. Stačí, že o nich víte. Připomínat vám je může třeba předmět, který vám s láskou darovali.

Společné zážitky s rodinou, přáteli a blízkými si nosíme v sobě. Můžou se také odrážet ve fotografiích a obrázcích, které máme doma na zdech.

RAMECEK1 RAMECEK3
Fotorámeček Boltze Kaira SRDCE Fotorámeček Novita Legami RAMECEK2 fotoramecek2 FOTORAMECEK3

„DOMOV JE MÍSTO, KDE SE CÍTÍM DOBŘE“

Domov je spojený s pocity bezpečí. Je to naše soukromé útočiště před okolním světem. Domov může být jakýkoliv, ale nemělo by mu chybět pohodlí.

Pohodlí může znamenat pohovku, gauč nebo křeslo, kde se můžeme schoulit a užít si chvilky pro sebe. Může to být příjemná deka, do které se schováme před zimou i před všemi starostmi.

Může to být prosté ložní povlečení, do kterého zalezeme, když už nezbývá sil na nic jiného. Jasně, vyspat se dá i v hotelu. Avšak jak se spí v hotelovém povlečení a jak se spí v povlečení, které je součástí našeho domova?

POVLECENI1a POVLECENI2a POVLECENI3a

Nenechte se mýlit. Přestože má být domov místem pro odpočinek a relaxaci, přestože má poskytovat kvalitní spánek, měl by být naplněný světlem. O světle třeba zase někdy příště…


Podtrženo, sečteno

  • Domov je naplněný láskou, je láskyplný.
  • Domov je originální, je otiskem osobnosti.
  • Domov skýtá bezpečí, je bezpečný.
  • Domov nabízí pohodlí, je útulný.
  • K domovu patří světlo a teplo.
  • Život domovu dávají lidé, domácí mazlíčci i rostliny.

Od kocoura zdravíme, nejlépe tam, kde je nejlíp.

© 2017 U KOCOURA DOMA Všechna práva vyhrazena. 

Zaslouží si tento článek hodnocení? Stačí jeden klik! Kolik radosti udělá!

Ušlo to.Bylo to fajn, ale...Článek se líbil.Super článek.Super článek, chválím. 6x, ø5,00
Loading...

 

sdileni3

Published in All Dům & zahrada Inspirace

Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *