Archiv rubriky: Plemena koček

Šlechtěná plemena koček jsou pestrá a různorodá. Každé plemeno má něco do sebe, každá kočka je něčím krásná a zajímavá. Bez ohledu na plemeno je však každá kočka osobnost.

3 nejoblíbenější plemena koček v Česku

Pokud jde o šlechtěná plemena koček (kočičí rasy) dá se relativně snadno spočítat jejich oblíbenost. Stačí se jenom podívat na čísla z chovatelských stanic o počtu odchovaných koťat. Tato čísla eviduje Sdružení chovatelů koček Českého svazu chovatelů.

Z čísel Sdružení chovatelů koček zjistíme , že úplně tím nejoblíbenějším kočičím plemenem je v Česku aktuálně mainská mývalí kočka. Jaká další plemena (kočičí rasy) jsou u nás rozšířená? Jaká jsou 3 nejoblíbenější kočičí plemena? A jaká jsou konkrétní čísla? To vše se dozvíte! A ještě víc.

Celý příspěvek

Bengálská kočka

Bengálská kočka je plemenem, které vzniklo zkřížením kočky domácí a divoce žijící kočky bengálské. Divokým kočkám je také velmi podobná, především vzhledově.

Její povaha však odpovídá domácímu mazlíčkovi. Nutno podotknout, že s velkou dávkou temperamentu a aktivity. Seznamte se s kočkou, která nezapře své divoké předky.

Celý příspěvek